takšne in drugačne (predvsem) tekaške stave med člani-cami Tekaškega foruma

Moderator: ales

#270062
Najprej eno vprašanje za 3 starejše konkurente od mene:
V trojkah so trije, mi pa smo štirje :?: :?: :?:

Zdaj pa še eno za Obivankenobija:
Pri večini tekačev drži teorija in praksa, da je nekdo, ki je boljši na krajših razdaljah, boljši tudi na daljših, verjetno tudi pri tebi ne bo izjema. Po zanesljivem tekaškem vodstvu ti ponujam prvi netekaški izziv.

Vaja je dejansko iz borilnih veščin, vendar se je lahko brez težav poslužujejo tudi vsi ostali, saj ni težka. Gre pa za kombinacijo ravnotežja in mišične vzdržljivosti nog, natančneje zunanjih in notranjih stegenskih mišic.

Izziv: kdo dlje časa zdrži v položaju stranske brce (joko geri po japonsko/karate ali yop chagi po korejsko/tae-kwon-do) v višini telesa (svojega popka*) brez opore rok.
* ti imaš popek višje od mene :D

Vsak od naju naj bi imel 3 poskuse s katerokoli nogo. Šteje le najuspešnejši.

Časa za pripravo naj bi imela en mesec od takrat, ko boš sprejel izziv.

Če ga ne sprejmeš, si ti na vrsti da predlagaš kaj netekaškega.

Za vse tiste, ki naju boste v živo prišli gledati bomo potem izvedli še skupinski tekaški trening.
#270063
kovit napisal/-a:
INOT napisal/-a:Najboljše, da sproti določamo tekme za dvoboj. Najprej pa morava s Kovitom priti v vsaj približno formo, da vama bova lahko parirala, drugače dvoboji ne bodo imeli pravega učinka.

Jaz že treniram na polno :evil:
Kot vidiš mladiem prdcem maraton ne diši :lol:
Sta pač reve in onadva bi zdaj neki na pol počela..., da bi se hvalila :) ...in da ne bi ti slučajno sprejel kakšno polovičarstvo :!:
Tekme moramo določit pa kar zdaj pozimi da se ne bi potem zmišljevali in mutili...

Ej Kovit stara sablja...me veseli, da migaš... :clap: :cast1:, za Taeta sicer ne vem, ampak jaz se letos ziher ne bom maratončkal v Ljubljani... :nono: :lauf: :--, tako, da ti edino ostane, da sprejmeš izziv in se pač pomerimo v polmaratonu... 8), vidva z Inotom sta boljša v maratonu... :clap: :cast1: , midva s Taetom sva boljša na desetki... :D 8) :-- , tako, da bi polovička bila lepa ura in še nekaj drobiža resnice za vse štiri... :shock: :oops: :--, v glavnem letos stavim na polovičarske zadeve... :shock: :oops: :ignore:
#270065
tae napisal/-a:Najprej eno vprašanje za 3 starejše konkurente od mene:
V trojkah so trije, mi pa smo štirje :?: :?: :?:

Zdaj pa še eno za Obivankenobija:
Pri večini tekačev drži teorija in praksa, da je nekdo, ki je boljši na krajših razdaljah, boljši tudi na daljših, verjetno tudi pri tebi ne bo izjema. Po zanesljivem tekaškem vodstvu ti ponujam prvi netekaški izziv.

Vaja je dejansko iz borilnih veščin, vendar se je lahko brez težav poslužujejo tudi vsi ostali, saj ni težka. Gre pa za kombinacijo ravnotežja in mišične vzdržljivosti nog, natančneje zunanjih in notranjih stegenskih mišic.

Izziv: kdo dlje časa zdrži v položaju stranske brce (joko geri po japonsko/karate ali yop chagi po korejsko/tae-kwon-do) v višini telesa (svojega popka*) brez opore rok.
* ti imaš popek višje od mene :D

Vsak od naju naj bi imel 3 poskuse s katerokoli nogo. Šteje le najuspešnejši.

Časa za pripravo naj bi imela en mesec od takrat, ko boš sprejel izziv.

Če ga ne sprejmeš, si ti na vrsti da predlagaš kaj netekaškega.

Za vse tiste, ki naju boste v živo prišli gledati bomo potem izvedli še skupinski tekaški trening.

Glede trojk...eden je lahko za rezervo... :lol: :shock: :oops:, a se kdo javi... :shock: :--
Ja, Medeja bo pokazala, kaj trenutno pri meni pomeni ta teorija in praksa, ki si jo omenil... :roll: :)
Tvoj izziv se mi zdi zanimiv... :clap:, predno ga pa sprejmem, bom pa najprej preveril, koliko časa sem trenutno sposoben držati nogo v tej brci, ker tega nisem veliko treniral... :shock: :oops: :bum:, sej veš moja gibljivost je bolj na psu... :evil: :bum: :wink:
#270066
Obivankenobi napisal/-a:Glede trojk...eden je lahko za rezervo... :lol: :shock: :oops:, a se kdo javi... :shock: :--

Me zanima kaj bosta rekla še druga dva.

Obivankenobi napisal/-a:sej veš moja gibljivost je bolj na psu... :evil: :bum: :wink:


Glede na to, da sem dal držanje noge v višini telesa in ne glave, sama gibljivost tu ne igra velike vloge. Drugače pa ti kar lepo v miru razmisli.
#270078
tae napisal/-a:Najprej eno vprašanje za 3 starejše konkurente od mene:
V trojkah so trije, mi pa smo štirje :?: :?: :?:


To sem se jaz že prej vprašala, ampak nisem hotela težiti s svojo matematiko ... :lol:
Sicer pa predlog: maj je tudi čas maturantskih plesov: boste pa namesto trojk šli na kakšno četvorko.
#270194
spela* napisal/-a:
tae napisal/-a:Najprej eno vprašanje za 3 starejše konkurente od mene:
V trojkah so trije, mi pa smo štirje :?: :?: :?:


To sem se jaz že prej vprašala, ampak nisem hotela težiti s svojo matematiko ... :lol:
Sicer pa predlog: maj je tudi čas maturantskih plesov: boste pa namesto trojk šli na kakšno četvorko.

Lahko pa vsak par medse vzame kakšno hitro brhko mladenko, pa bo še bolj zanimivo :D
#270211
nana napisal/-a:
spela* napisal/-a:
tae napisal/-a:Najprej eno vprašanje za 3 starejše konkurente od mene:
V trojkah so trije, mi pa smo štirje :?: :?: :?:


To sem se jaz že prej vprašala, ampak nisem hotela težiti s svojo matematiko ... :lol:
Sicer pa predlog: maj je tudi čas maturantskih plesov: boste pa namesto trojk šli na kakšno četvorko.

Lahko pa vsak par medse vzame kakšno hitro brhko mladenko, pa bo še bolj zanimivo :D


Da bodo fantje že vnaprej imeli izgovor za poraz? :twisted:
#270236
nana napisal/-a:
spela* napisal/-a:
tae napisal/-a:Najprej eno vprašanje za 3 starejše konkurente od mene:
V trojkah so trije, mi pa smo štirje :?: :?: :?:


To sem se jaz že prej vprašala, ampak nisem hotela težiti s svojo matematiko ... :lol:
Sicer pa predlog: maj je tudi čas maturantskih plesov: boste pa namesto trojk šli na kakšno četvorko.

Lahko pa vsak par medse vzame kakšno hitro brhko mladenko, pa bo še bolj zanimivo :D

Super ideja :D :clap:
Trojke oz četvorke formiramo skupaj s svojimi boljšimi polovicami....mladca odpadeta kot knof od gat :)...tudi v laufanju :D
#270283
Skupinsko se torej nismo še nič zmenili.

Obivankenobijev odgovor na izziv še čakam.

Sva pa sprejela novo pravilo, ki bo na koncu štelo za skupno uvrstitev:
Ne glede na število dobljenih dvobojev v čemerkoli, bo končni zmagovalec tisti, ki bo v skupnem seštevku časovno boljši. Kaj to pomeni v praksi?
Npr. da Obivankenobi že vodi 10:0 in moj skupni zaostanek za njim znaša 10 minut. Potem pa ima slučajno on na eni tekmi slab dan in zaostane za mano 15 min.
Rezultat bi sicer bil 10:1 zanj, vendar bi v tem primeru že on 5 minut zaostajal za mano. Saj ste razumeli, a ne?

V nedeljo v Italijo gre on že po nov rekord, jaz pa še ne, ampak se vseeno že full veselim.
#270287
Dobro si se izmazal, tae. Začni trenirati za maraton. Če Obivankenovi odstopi, potem ti samo prideš do konca, ni važno, v kakšnem času, pa si zmagal v celoletnem dvoboju, tudi če te bo on na vseh ostalih tekmah prehitel z veliko prednostjo.
Lahko pa upaš, da bo kdaj odstopil na krajši razdalji, pa boš ti spet na istem. Kajti če on odstopi, pomeni, da nima rezultata, s tem pa je njegov zaostanek za tabo neskončen in torej večji od katere koli končne številke s preostalih tekem.)

(Pravila so sicer vajina, so pa za moje pojme nekoliko čudna.)
#270292
Za vsak izziv se mora "nasprotnik" strinjati. Oba imava enake možnosti. Dal sem le teoretično predpostavko, kako bi lahko nekdo z eno samo tekmo ujel ubežnika. V praksi pa se to še ni zgodilo.
#270293
Glede na mnenja nekaterih konkurentov ter publike se mi zdi, da obstaja velika želja, da bi nekje do maja namesto :lauf: 8) postal tole letni plesni dvoboj... :shock: :oops: :rol:, kar pa vsaj v mojem primeru ne pride v poštev... :evil: :nono: :hello: :bum:, saj sem za ples čisti antitalent, pa še proti nekdanjemu odličnemu tekmovalcu v plesu Taetu... :clap: :cast1:, nimam za sirov burek... :shock: :oops: :bum: :ignore:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA