takšne in drugačne (predvsem) tekaške stave med člani-cami Tekaškega foruma

Moderator: ales

Zmagovalec merjenja zmogljivosti vegi - vsejed bo

tek_v_snegu
7
30%
ales
16
70%
 klopotec
#108225
In kaj naj bi rezultat takega dvoboja pokazal? Meni čisto nič. Ne glede na to kdo bi bil zmagovalec. To je samo nadaljevanje nepotrebnega prepucavanja in nova priložnost za kazanje mišic. To pa ni namen rekreativnega teka. Škoda da je tema o prehrani šla v tej smeri in da povzroča takšne delitve. Vsakodnevni primeri kažejo, da je možno oboje. Tek na mesni in na brezmesni in še kakšen drug pogon. Zmagovalec Špartatlona je pokazal, da so možno vrhunski rezultati z vegeterijansko prehrano. Vendar pa ta primer še ne pomeni, da je vegeterijansko prehranjevanje za športne dosežke absolutno boljše. Pomeni samo to, da zelo verjetno ni nič slabše. Zanimivo je mnenje Tomaža Zupančiča, da je od človeka do človeka odvisno kakna prehrana mu bolj odgovarja in da je to prinesel na svet, podedoval, če sem ga prav razumel. To bi bil lep alibi za prehrambene razvade. Vsakdo bi potem rekel, to sem pač podedoval. Vendar se to ne podeduje. Sposodil si bom en izrek in sicer - podedujejo se kuharski recepti, ne pa bolezni. Prehrambene navade se da menjati, je pa to zelo težko. Verjetno je to najtežja sprememba in dedovanje nisma s tem nič skupnega.
Uporabniški avatar
 mirko1
#108229
:D
res, da me je zz topka okronala za najtekmovalnega v dinastiji čufer, toda ponudbo moram zavrniti, ker se sedaj trudim biti tekmovalen več ne :wink:
lp ,mirko
Uporabniški avatar
 ales
#108231
Joj, joj kam gre ta forum.. Iz enga na pol heca nastane en tak tak odklonilen odnos do tekmovanja..daj tae mi mal pomagaj, da spet mal obudimo tekmovalnega duha.., saj tudi če ni tekmovanje tko čist zares, tudi velja..

Seveda upoštevam tudi vse ostale. Kakor komu ljubo. Pravzaprav imam v tejle temi še en cel kup stav na zalogi. Lojze, tini in ostali moji sotekači so neusahljivi vir..
Uporabniški avatar
 tae
#108235
Aleš, predlagam ti naslednje:

Glede na to, da ljudem očitno ni všeč, da jih sam "določiš" za svoje "nasprotnike" (tekmovalce), ti ponovno premisli v čem si dober in naredi nov seznam v katerih panogah iščeš izzivalce. In ni hudič, da se ne bo kdo našel v kakšni stvari.

Podobno zadevo sem izvedel jaz pred časom v nekih testih fizičnih sposobnosti. Iskal sem izzivalce z željo, da bi izboljšal svoj rezultat. Prav na tem forumu sem našel svojega izzivalca (Nack) v celih počepih. Šla sva tekmovati kdo jih bo naredil več brez pavze. Jaz sem jih naredil 500, on pa 600. Kljub temu, da me je premagal, mi tudi do te številke nebi uspelo brez njega. Tako, da zame so izzivi the best, ne glede na končni rezultat, ker pri teh zadevah vedno premagaš samega sebe, ne glede na to kdo na koncu zmaga.

Mogoče bom med tvojimi alinejami tudi jaz našel kaj zase.
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#108246
klopotec napisal/-a:In kaj naj bi rezultat takega dvoboja pokazal? Meni čisto nič. Ne glede na to kdo bi bil zmagovalec. To je samo nadaljevanje nepotrebnega prepucavanja in nova priložnost za kazanje mišic. To pa ni namen rekreativnega teka. Škoda da je tema o prehrani šla v tej smeri in da povzroča takšne delitve. Vsakodnevni primeri kažejo, da je možno oboje. Tek na mesni in na brezmesni in še kakšen drug pogon. Zmagovalec Špartatlona je pokazal, da so možno vrhunski rezultati z vegeterijansko prehrano. Vendar pa ta primer še ne pomeni, da je vegeterijansko prehranjevanje za športne dosežke absolutno boljše. Pomeni samo to, da zelo verjetno ni nič slabše. Zanimivo je mnenje Tomaža Zupančiča, da je od človeka do človeka odvisno kakna prehrana mu bolj odgovarja in da je to prinesel na svet, podedoval, če sem ga prav razumel. To bi bil lep alibi za prehrambene razvade. Vsakdo bi potem rekel, to sem pač podedoval. Vendar se to ne podeduje. Sposodil si bom en izrek in sicer - podedujejo se kuharski recepti, ne pa bolezni. Prehrambene navade se da menjati, je pa to zelo težko. Verjetno je to najtežja sprememba in dedovanje nisma s tem nič skupnega.

S tem se delno strinjam.
Hočem reči da je vegeterijanstvo tudi odlična zadeva če prisluhneš lastnemu telesu.
Tudi s tem se strinjam ko si rekel da vegeterijanstvo še ne pomeni da bodo dosežki zato boljši je pa to ena izmed variant, ki jih lahko človek uporablja v svojem vsakdanjem življenju kot tudi v športu.
Sprememba prehranjevanja je težka in da to preneseš v svoje vsakdanje življenje.
Kar se pa tiče poškodb ki jih je omenil Tek_v_snegu tudi Daneja Grandovec ki jo vsi poznamo je vegeterijanka in jo spoštujem ker se je tako pač odločila.Ampak poškodbe pa so jo ravno tako pestile.Zakaj?Ker je tako trdo trenirala.
Skratka uživajte v teku na polno ali počasi.Uživajte v hrani mesni ali vegeterijanski ali presni prehrani.
ČAO!
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#108247
Aleš imam zanimiv predlog.Oziroma izziv kdo bo prej šel na SPARTATHLON in ga seveda pretekel dobi plato piva polliterskega seveda po lastni izbira in to 24 komadov. :lol:
Ali pa da ponovimo tek po E6 poti v celotnem kompletu od začetka do konca no limits bi se temu reklo.Samo ne letošnje leto recimo naslednje leto.
To bi se morali dogovoriti pa bi blo ful dobr.
Ja jaz sem tudi tak človek da iščem izzive v pozitivnem smislu seveda.
ČAO!
Uporabniški avatar
 tini
#108251
tae napisal/-a:Glede na to, da ljudem očitno ni všeč, da jih sam "določiš" za svoje "nasprotnike" (tekmovalce), ti ponovno premisli v čem si dober in naredi nov seznam v katerih panogah iščeš izzivalce.


Tae, vseeno preberi to temo od zacetka in videl bos, da je "snezni" prvi predlagal dvoboj. Pol pa magla..

Res skoda, da si mozakar ne upa sprejeti izziva!
(pa se ene take lustne (dodatne) discipline smo si zmislil:))

lp,tini
Uporabniški avatar
 T1
#108256
Vidim, da tale tema malo izgublja na resnosti. Mislim, da ni nič narobe, če je človek malce tekmovalen. In vsakemu godi, če ve, da je na kakšnem področju zelo dober, če že ne najboljši.

No, pa da se ne bomo samo hecali: glede na različne teme, ki so bile odprte pred ljubljanskim maratonom, sem dobil idejo, da bi se z Alešom morda lahko pomerila v disciplini: "kdo dlje vzdrži brez seksa". V vseh svojih pojavnih oblikah, seveda.

Tekmovanje bi se zaključilo, ko bi nekdo od naju potrdil, da ni več vzdržal, ali pa če bi mu kaj razneslo :shock: .

Aleš, kaj misliš o predlogu? Te pa opozarjam, da sem že dolgo poročen in ful natreniran :lol: .

Vsem lep pozdrav!

ps: zdajle grem pa malo trenirat.
Uporabniški avatar
 tae
#108265
U, T1 ta je pa težka. Žal tudi težko preverljiva varianta.
Uporabniški avatar
 bobr
#108267
T1 napisal/-a:Te pa opozarjam, da sem že dolgo poročen in ful natreniran :lol: .

Aha to je to kar pravjo da sledi z leti zakona :rol:
 nana
#108268
bobr napisal/-a:
T1 napisal/-a:Te pa opozarjam, da sem že dolgo poročen in ful natreniran :lol: .

Aha to je to kar pravjo da sledi z leti zakona :rol:


Ne bi rekla, da je tako :wink: :roll: :D
Uporabniški avatar
 ales
#108467
T1 napisal/-a:No, pa da se ne bomo samo hecali: glede na različne teme, ki so bile odprte pred ljubljanskim maratonom, sem dobil idejo, da bi se z Alešom morda lahko pomerila v disciplini: "kdo dlje vzdrži brez seksa". V vseh svojih pojavnih oblikah, seveda.


Zdaj te moram pa jaz razočarat..je rekla Alenka, da se lahko vsesorte zmišljujem, na tovrstne stave pa ne pristaja. In ker sem poslušen mož jo ubogam.
Uporabniški avatar
 5rca
#108485
sm vedla, da ne bo za! a te je tut kej po buč al se moraš sam ? :bum:
:wink:
Uporabniški avatar
 T1
#108508
ales napisal/-a:
T1 napisal/-a:No, pa da se ne bomo samo hecali: glede na različne teme, ki so bile odprte pred ljubljanskim maratonom, sem dobil idejo, da bi se z Alešom morda lahko pomerila v disciplini: "kdo dlje vzdrži brez seksa". V vseh svojih pojavnih oblikah, seveda.


Zdaj te moram pa jaz razočarat..je rekla Alenka, da se lahko vsesorte zmišljujem, na tovrstne stave pa ne pristaja. In ker sem poslušen mož jo ubogam.


Ja, saj sem tud jaz razmišljal, da je tole ful težka disciplina. Pa še žena je omenila, da sedaj res nima smisla s tako stavo, saj veš, novoletni čas se bliža, ko obdarujemo svoje najbližje :lol: . No, odvisno, kakšna bo konstalacija zvezd, pa zračni tlak, pa popusti v štacunah, itd..
Saj se bomo že kaj zmislili.

Pa lep pozdrav vsem skupaj!

T1
 janezu
#108511
zanimiv,zanimiv..predlagam,da vsak izbere 10 svojih ŠPORTNIH disciplin,tiste ki jih imata oba,pa štejejo dvojne tč.,potem pa še vsak 5-10 kolegov pa gremo. S pujsom in korenjem :D LP ju

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA