takšne in drugačne (predvsem) tekaške stave med člani-cami Tekaškega foruma

Moderator: ales

Uporabniški avatar
 Laufer
#135830
spela* napisal/-a:Mene pa danes mišice bolijo ... :oops:
Ampak se je vseno splačalo in takoj glasujem za nadaljevalni tečaj. :D

Hvala za fotke. :wink:


:roll: Sedaj se kar bojim teči s teboj, da ne bom tepan. Kdo ve kakšne tehnike te je naučil Tae.
Slika
Slika
Slika
Slika
 AinE
#135852
Čisto vsem TF-jevcem hvala tako organizatorjem, kot ostalim sotrpinom in uživačem ter tudi mojemu sinu, ki se je potrudil, da me je rušil na tla. Ja, tudi otroci rabijo samoobrambe pred napadalci, včasih smo seveda to mame :). Smo se sicer bolj zabavali in nismo mislili preveč o pravih napadalcih, toda nikdar ne veš kaj še pride.

Imam pa res srečo, da mi je dano da sem se znašla na tej odlično izpeljani aktivnosti in družabnosti na gradu Zaprice. Tai pa je res profesoinalec.

Do sedaj nisem razmišljala, kaj bi naredila če me kdo "zagrabi za roko" ali da me "porine". Se mi je zdelo, da me ne bo in me tudi ni, toda nikdar ne veš kaj še pride.

No, pa tud sedaj me ni strah laufat. Tako da bom še laufala včasih hitr, večkrat pa počas, večkrat sama, včasih pa s prijatelji.

Lp, A.
Uporabniški avatar
 Obivankenobi
#135857
Ja, jaz sem v nedeljo preživel čudovit dan v družbi TF -jevcev za kar gre posebna zahvala Tae-tu, Cvalentiju, Inotu kot glavnim organizatorjem ter seveda vsem ostalim, ki ste poskrbeli, da sem dan preživel aktivino, veselo, na zelo lepem prostoru ter sem se najedel palačink do nezavesti... :D :laola :TF)
V glavnem Tae, vedno me znova presenečaš v pozitivnem smislu, tako, da :cast: :clap: :cast1:, mislim, da si zadevo izpeljal zelo profesionalno, tako, samo organizacijo, kot tečaj, čeprav se z borilnimi veščinami ukvarjam že mnogo let, sem se tudi jaz marsikaj novega naučil, tako, da sem res vesel, da sem lahko bil zraven...
Ja, Cvalenti, zelo si me presenetil po svoji zbirateljski strasti starin, še posebej ker jaz ponavadi razmišljam ravno nasprotno, da praktično vse kar se mi zdi staro in neuporabno vržem stran, no Cvalenti, upam da vseh starih predmetov nisem vrgel stran in se bo našla še kakšna starina za tvojo zbirko... :lol: 8)
Inot, mislim, da pečeš odlične palačinke, tako, da upam, da bom imel še kdaj to čast in se mastil še s kakšno tvojo palačinko... :juhuhu: :cast:
Zelo zanimiv mi je bil tudi ogled gradu, saj sem si ponavadi te zadeve (še posebej v času šolskih izletov) ogledoval z enim očesom... :bum: :nono: :lol:

Lp! :wink:
 spela*
#135865
Laufer napisal/-a:
:roll: Sedaj se kar bojim teči s teboj, da ne bom tepan. Kdo ve kakšne tehnike te je naučil Tae.
Slika
Slika
Slika
Slika


Si pa ti čuden ... :roll: Enim je pa všeč, če so malo tepeni včasih. :D
Uporabniški avatar
 bobr
#135883
spela* napisal/-a:
Laufer napisal/-a:
:roll: Sedaj se kar bojim teči s teboj, da ne bom tepan. Kdo ve kakšne tehnike te je naučil Tae.
Slika
Slika
Slika
Slika


Si pa ti čuden ... :roll: Enim je pa všeč, če so malo tepeni včasih. :D

Ja sploh ko so oblečeni v usnje :lol:
 luzr
#135909
Poročilce o dogodku Samoobrambe TF s plačinkami.

Zaradi nabiranja dodatnih pripomočkov, kot so dodatne ponve in rezervni kuhalni pripomočki, in pričakovanja sovoznice, ki se je skrivala v zavetju doma, sem že v osnovi zamujal.
Tudi, ker sem obril fundamentalistične kocine na faci.
V končni fazi se mi je uspelo izgubiti še v centru Kamnika, ker me nihče ni s kladivom po glavi na mostu čez Bistrico, niti ni nihče postavil rampe v Podgorju.
Tako sem z nekaj motoviljenja in orientacije po cerkvenih zvonikih uspel najti simpatično mikrolokacijo gradiča.

Tae mi je prijazno odpustil zamudo na manj strog, a zelo koncentriran trening. Dasiravno sem kasiral nekaj dokaj nežnih strokovnih metov in brc v, takrat na srečo še prazen, želodček.
Tae je bil pač prizanesljiv do začetnikov... Drugi sopelsalec Obivankenobi, tudi.
Bolj (ne)prijetno je bilo videti kako sadistično navdušene so bile zlobne ženske, ki so se v večini primerov mogle smelo spraviti na uboge moške.
Nekatere so izstopale s spretnostjo, ki so jo pridobivale pri raznoraznih telesnih, hočem reči, plesnih aktivnostih.
Druge, ki so tovrstno mlatenje videle od bilzu prvič niso niti skrivale predatorskega navdušenja. Čeprav ni bilo blizu mnogo mladičev na katere bi morale paziti, so kazale težnjo po dominaciji.
(Ne)prijetno? Kakor za koga. Verjetno smo se upali pojaviti sami sado-mazohisti. Ostali so se izgovorili na morske dopuste.

Zabavni del porgrama s pretepanjem bi se nadaljeval vsaj pozno v noč, saj je Tae pripravil izjemno obsežen program, ki bi ga utegnili dodbra naštudirati v enem tednu intenzivnih priprav. Še vedno trdim, s tem navdušenjem, ki s(m)o ga udeleženci pokazali, bi marsikatero obrambno figuro zvadili prej kot v enem dnevu.
Da vsega naučenega ne bomo pozabili že naslednji dan, bo poskrbel zajeten šop listov s podrobno razloženo tehniko in DVDjevska tlačenka, kjer so vaje pravilno prikazane.

Seveda je ponavadi na treningih bolj strogo, tu pa so nam pod nosom kaj kmalu zadišale Inotove palačinke, s katerimi smo si čimprej želeli napolniti pretresene vampke.
Te je Inot pripravil mojstrsko in zdravo iz pirine in konopljine moke na olivnem olju. Vanje smo namazali, med drugim tudi doma nerejeni marmeladi, poleg skute in lešnikkakavove kreme.
Ker so nekateri, a ne bobr, požrli 10 (deset) palačink, jih je za druge ostalo manj...
Neznansko se sramujem dejstva, da sem tretjo palčinko žrl v muzeju, a sem bil že rahlo pretresen, prenažrt in len. Zategadelj tudi nisem poškljocal nič od razstavljenega inventarja.V maniri japonskih turistov so to naredili drugi.
Ob tej priliki bi jih zelo lepo prosil za te posnetke...
V Medobčinskem muzeju Kamnik je mogoče na enem mestu videti osupljive stvari, ki so raztreseni po različnih mestih i nmetropolah.
V šoku se zgolj strmel in v prijetnem hladu zidov zapriške graščine me je rahlo oblivala zona. Predvsem od užitka.
Naš vodič cvalenti je s spontano preprostostjo mimogrede navrgel dovolj zanimivih podatkov in si s tem nevede nakopal navdušenega obiskovalca.
Ob tem ne morem mimo njegove skrivne zbirke, ki jo je vseeno podelil z nami.

Po ogledu kletnih prostorov je Tae pokazal najbolj vnetim še nekaj trikcev.

Ero in Pia sta pripravila slikovno poročilo pohoda po južnem delu Evropske pešpoti.

Žal je bilo preveč dobrega naenkrat, a nas je vsak od sodelujočih z nečim navdušil.
Uporabniški avatar
 bobr
#135913
luzr napisal/-a:Ker so nekateri, a ne bobr, požrli 10 (deset) palačink...

Prznam :oops: grešil sem ker jih nisem več kot 20 kot sem napovedal :lol:
Uporabniški avatar
 tae
#135916
3 stvari imam še za povedati v tej temi:

1. če ima kdo slučajno kakšne težave s predvajanjem dvd-ja, naj mi to prosim sporoči na zs, ne glede na to, da ste ga dobili zastonj (da ne bo slučajno komu nerodno).

2. če je še kdo, ki je imel namen priti na ta dogodek in zaradi določenih razlogov ni mogel, poleg tega pa si želi teoretično gradivo, naj mi to sporoči na zs.

3. če koga zanimajo samoobrambe še bolj konkretno, kot sem jih lahko predstavil tu (to je bil le uvod v samoobrambe, le delček), se mi tudi lahko javi na zs.
Uporabniški avatar
 tae
#135917
Video gradivo o dogodku je v fazi izdelave. Vsi prisotni boste še enkrat prišli na svoj račun.
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#136188
Mislim in vem da ste se imeli skrajno fino fajn.In veselim se ponovnega snidenja z vami kjerkoli in kadarkoli :lol: :wink: .Tae izredno rad bi prišel če bi lahko a sem še v ponedeljek popoldne po službi in v torek po službi odstranjeval kar je bilo pripravljenega za samo dirko.
Veš da bi rad prišel tja da vidim to fešto :wink: .
Sedaj sem rekel da bo en teden dvignil roke od dirke razen da zrhitam fotografije iz določenih virov, ki so bili prisotni na samem prizorišču dogajanja.Potlej še zmontiram film ki smo ga posneli in zajeli kar se je pač zajeti dalo :lol: :wink: .
Tako da se bom resnično potrudil da se čimprej kje dobimo in kako analitično rečemo :wink: !
ČAO!
Uporabniški avatar
 tae
#137281
Morda se sedaj še zadnjič javljam v tej temi. Skratka video gradivo iz dogodka sem spravil na 2 dvd-ja (sem hotel na enega, pa žal ni šlo). V kratkem (berite do mojega dopusta) boste vsi prisotni to dobili po pošti.

Nekaj splošnih tehničnih informacij: Snemanje je bilo izvedeno po sistemu 16:9, se pravi idealno za sedajšnje moderne televizije (pravokotne, daljša dolžina, krajša višina, plazme, lcdje, podolgovate tvje). Če boste ta dva dvdja gledali na "navadni" tv, boste vsi bolj suhi, kot ste dejansko-razpotegnjena slika čez celoten ekran.

Kljub temu, da sem v svojem življenju posnel že veliko dvdjev mi okoli te tehnike še vedno ni nič jasno. Taisti dvd s katerega sem presnemaval vse ostale mi je na dvd plajerju stalno delal čisto normalno, na računalniku pa najprej ni hotel delati, kasneje je delal pa so ga nekaj barve zajebavale, spet kasneje je delal normalno. Upam, da vi ne boste imeli kakšnih težav. Nekako je pa nepisano pravilo, da novejši dvd plajerji in novejše različice računalniški programčkov znajo prebrati več, kot starejši.

Veliko užitkov ob gledanju.

Luzr, brez tebe bi bilo preveč resno vse skupaj, morda že kar dolgočasno, hvala ti za tvoj humor.
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#137309
Ja ob tej priliki bi se zahvalil tae-tu za poslani DVD o samoobrambi, katerega bom presneto večkrat pregledal in prečekiral tako ali drugače.Vidim da si vložil veliko truda, da bi širši populaciji podal nekaj svojega znanja s tega področja, ki ga pa ni malo.Skratka veliko pohvale ti pošiljam in ti želim še veliko takih dogodkov kjerkoli se bo to pač počelo.
Ravno tako Inotu za vse trenutke ki si jih podoživel ob samobrambi s palačinkami. :lol:
Kjerkoli bost in karkoli bosta počela bodita v cvetju :wink: !
ČAO!
Uporabniški avatar
 bobr
#137923
Oj Tae ravnokar sem dobil kuverto z dvdji. Že obujam spomine :).
Ful hvala za tole, naslednjič boš povedal koliko si imel stroškov z vsem ker vse skupaj si res super speljal :!:
 luzr
#138015
Tae je poslal temeljito zapakirano, lično škatlico z dvema dvd-jema.
Za obujanje spominov na pretepačino in obisk zanimivega muzeja.

Ljubitelji borilnih veščin, tisti ,ki ste bili prisotni na demonstraciji samoobrambe in peke palačink in tisti, ki ste to zamudili...
Kako kaj obnavljate pridobljeno znanje?

Spela* je predlagala, če bi Tae poveril komu razpečevanje te zajetne kolekcije video gradiva. :?:
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA