takšne in drugačne (predvsem) tekaške stave med člani-cami Tekaškega foruma

Moderator: ales

Uporabniški avatar
 tae
#168991
ales napisal/-a:No in v kategoriji veteranov (tam je to šele po 45.letu) je nagrada za prvo mesto 1000$, drugo 750 in tretje 500 ter še bonus 500$ za rekord proge za veterane.


Verjetno si se pozanimal kakšen je tam rekord proge za veterane. ????

ales napisal/-a:OK, če mi ne rata stava, še vedno po tihem računam na prve tri v kategoriji v Emiratih. Golenica me sicer ne boli več, a trenutno mi je spet nepredstavljivo tečt polovičko s pod 4/km.


Tukaj mi nekaj ni jasno. Sprva optimističen napad na najboljše v kategoriji. Ne vem sicer kako je tam s časi in tempom, ampak v Sloveniji skoraj na nobeni tekmi ne moreš priti med prve 3 v kategoriji, če ne tečeš pod 4/km.

Kaj bi ti več pomenilo: Uvrstitev med prve 3 v kategoriji ne glede na čas ali dosežen željeni čas ne glede na uvrstitev ?
Uporabniški avatar
 ales
#168997
To, da sem ekspert v iskanju "počasnih" polovičk je zdaj najbrž tudi vam že jasno; par let nazaj sem celo zmagal v kategoriji veteranov na Ferskih otokih s časom 1.33..

Ja, tokrat bi mi bistveno več od zaSTAVljenega časa pomenila uvrstitev med prve tri (ker ne vem kdaj bi mi še uspelo s tekom zaslužit 500$). Zato sem detaljno naštudiral štartno listo prijavljenih s časi pod 1.30(žal pa na njej ni vseh..Markota še kar ni na njej..). Večina tekačev živi v Emiratih, tko da bodo oni pripravljeni na temperaturne razmere, meni bo moral zadostovati slab teden.

Rekord proge ima: Terry Hislop,Scottish, 1:21:38, ki bo tekel tudi letos..
Uporabniški avatar
 tae
#169002
Aleš, ali si res expert za tovrstno iskanje ali pa v nam malce bolj oddaljenih deželicah, tek na rekreativni ravni ni tako razvit, kot v mali Sloveniji in njeni bližnji okolici.

Zadnji lani preko 3 ure (na večini meni znanih prireditev pa je časovni limit proge 2,5h)

Tako tvoj, kot moj čas naju uvrščata med prvih 20 absolutno. Zato predvidevam, da je tek organiziran predvsem za turiste, ki so ravno takrat tam.

Kar nekaj forumašev bi tam za šalo zmagalo, je pa res, da nima vsak ravno možnosti izleta v Emirate.

Zdaj Aleš tudi jaz verjamem, da imaš velike možnosti, da se uvrstiš med prve 3 v kategoriji. Naj ti rata. To ti bo dalo krila za nadaljne izpolnjevanje glavnega dela stave.
Uporabniški avatar
 tae
#169004
To mi pa sedaj ni jasno. Klatež linka, ki si jih priložil sta bila prej drugačna, kot sedaj. Prej je imel absolutno prvi čas 1h 15 minut, sedaj pa pod uro. :?: :?: :?: :?:

Tudi po kategorijah, je sedaj drugače ?

(moje pisanje je na podlagi prejšnjih linkov)
Uporabniški avatar
 klatez
#169007
Sad ga ima, a sad ga nema... :roll:
Uporabniški avatar
 ales
#169008
tae napisal/-a:Tako tvoj, kot moj čas naju uvrščata med prvih 20 absolutno. Zato predvidevam, da je tek organiziran predvsem za turiste, ki so ravno takrat tam.


O to pa ne!

Na svetu obstaja 18 ljudi, ki imajo rezultat na polovički pod eno uro. No in v RAKu jih bo na štartu z menoj (no ja, eno vrsto pred menoj) kar 13!!! Organizatorji računajo na svetovni rekord (kar upam tudi jaz in bom temu priča..)
Uporabniški avatar
 tae
#169013
Aleš, ravno o tem sem govoril klatežu. Moj zgornji komentar je bil na prvotni link, kjer je imel absolutno prvi čas 1:15, in na 16. mestu je bila ena Srbkinja s časom okoli 1:26.

Na sedanjem linku pa so prisotni pravi norci s časomo pod 1h.
Uporabniški avatar
 Matej
#169022
Aleš, kdo pravi, da nimaš možnosti s tekom zaslužiti 500eur. Že samo s stavami je v igri več kot 500eur. Aja, sam tam nimaš možnosti. Oprosti, sem površno prebral. :lol:

V Emiratih imaš kar dobre šanse. Sem slišal, da tam ljudje ne živijo s takim tempom, kot pri nas. Menda še čas teče počasneje. :lol:

Drugače je pa na svetu par sto solidnih tekačev, ki cele dneve brska po internetu in išče tekme brez prave zasedbe. Ampak kaj, ko naslednje leto vsi drvijo tja. :lol: Saj vidiš Fotrov tek, prvo leto si še zmagal zdej pa kile gor, kile dol, pa indeksi taki, onaki, je vse težje in težje pobrat nagradni sklad. :lol:
Uporabniški avatar
 tae
#169024
Ti, ti klatež. Zavedel si me, ja.
Uporabniški avatar
 ales
#169027
tae napisal/-a:, in na 16. mestu je bila ena Srbkinja s časom okoli 1:26.


Modrooka Svetlana, najuspešnejša srbska triatlonka bo tudi na štartu.. Ker je iz Novega Sada bom morda letos večkrat tekel z njo.
Uporabniški avatar
 klatez
#169035
@Tae - vidiš, vedno ni dobro, če si (pre)hiter... :wink:

@Aleš -
Rekord proge ima: Terry Hislop,Scottish, 1:21:38, ki bo tekel tudi letos..

Na svetu obstaja 18 ljudi, ki imajo rezultat na polovički pod eno uro. No in v RAKu jih bo na štartu z menoj (no ja, eno vrsto pred menoj) kar 13!!! Organizatorji računajo na svetovni rekord (kar upam tudi jaz in bom temu priča..)

:roll:
Uporabniški avatar
 tae
#169036
Upam, da ne bom spet kaj mimo usekal, če bom prehiter. Zgornji čas pomeni rekord proge med veterani, če sem jaz prav razumel.
Uporabniški avatar
 ales
#169039
tae napisal/-a:Zgornji čas pomeni rekord proge med veterani, če sem jaz prav razumel.


Seveda, 1.21.38 je rekord pri veteranih (ki pa so v Emiratih 45+). Priča svetovnemu rekordu bom pa seveda zgolj v mislih - in upam le ene 6 km zadaj..
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA