Stran 1 od 4
Veliki ljubljanski treking - poročilo
OdgovorObjavljeno:15 Nov 2008, 10:45
Napisal/-a treking liga
Veliki ljubljanski treking je v polnem teku! Tokrat gostujemo tako blizu civilizacije (beri Ljubljane), da se lahko
javljamo v živo iz terena. Trenutno (10:30) so najhitrejši že skoraj na polovici trase (Repnje), čaka pa jih še kar nekaj dogajanja. Med drugim tudi Šmarna gora, kjer lahko pričakujemo pravo simbozo planincev in vročih pohodnikov.
Kje poteka VELT.
Ljubljančani vabljeni na živ ogled na Šmarno goro!
OdgovorObjavljeno:15 Nov 2008, 20:34
Napisal/-a Bor
a jaz taprvi....mislim pri poročilu
fajn! fajn!
sicer smo tudi takratki(pohodniki

) naredili 38km še nekaj ćez
ampak je bilo pa res naporno,uničen sem....superge wanaki so zakon
velt
OdgovorObjavljeno:16 Nov 2008, 05:41
Napisal/-a janezu
zaključna preizkušnja SLO treking lige je blestela v celoti. odlična organizacija,malo bolj tekaška proga,huda konkurenca,pa še vreme pravo. potem pa še prava lokacija za zaključek in še boljša družba,skratka pohvale organizatorjem za VELT,pa tudi za LIGO 2008. upam,da se srečujemo tudi drugo leto,morda tudi na novih terenih. pozdrav in čestitke vsem udeležencem lige ju
OdgovorObjavljeno:16 Nov 2008, 08:14
Napisal/-a AVI
Res super je bilo, tako včerajšnji treking, kakor tudi celotna liga.
Čestitke vsem , ki so tako ali drugače krožili v okolici Ljubljane in prispeli nazaj na Dobeno.

OdgovorObjavljeno:16 Nov 2008, 08:44
Napisal/-a vencelj
Čestitke vsem, tako organizatorjem kot tekmovalcem, tudi z moje strani
Naslednje leto morda...
LP, vencelj
OdgovorObjavljeno:16 Nov 2008, 11:16
Napisal/-a še1PR
OdgovorObjavljeno:16 Nov 2008, 13:54
Napisal/-a treking liga
Spoštovani!
Zadnje dejanje je za nami. Včeraj smo zaključili s Slovensko treking ligo 2008. Zadnji letošnji treking je bil ob Ljubljani. Na nek način se je predstavilo 5 občin.
občina Trzin – s kmečkim turizmom Blaž
občina Mengeš – s svojo veliko značilnostjo – harmoniko
občina Vodice – z lokalnim športnim društvom Repnje (ki ima seveda svoje drugo boljše igrišče)
občina Medvode – s zbiljskim jezerom in novim golf igriščem in
mestna občina Ljubljana s svojo nepogrešljivo Šmarno goro.
Upamo, da ste uživali, kljub temu, da je bilo tudi na VELTu težko. Vreme smo sicer zadeli, saj ni bilo ne dežja, ne snega in ne megle. Ampak mislimo, da smo tudi na VELTu zadržati tisti kanček pustolovskega navdiha vseh (!) kategorij treking lige, ki nas razlikuje od podobnih pohodniških prireditev in ki se ji zlepa v ligi ne bi mogli odreči.
Novembrsko sivino smo vam poskusili napraviti čimbolj pestro. Pri tem nam je spodrsnilo pri objavi pohodniške trase, ki je bila daljša od napovedane, v napovedniku pa je ostal star podatek. Zato se vsem pohodnikom iskreno opravičujemo.
Pohodniki, ki so opravili ca. 10 km več:
Marjan, Dušan, Roman, Gregor, Marko, Miha, Igor, Liljana, Feike, Matej, Gregor, Aleš, Andrej, Ema, Marija, Bogo, Ivo, Matija, David, Matej, Meta, Špela, Maja, Marko, Alja, Mitja, Roman, Matjaž, Neža, Miran, Blaž, Anton, Andraž, Jože, Bojan, Karmen, Damjan, Borut, Andrej, Tine, Manja, Krešimir, Martin, Polona, Barbara in Mojca
so seveda pravi junaki in upamo, da se jim ni zaradi tega stvar preveč zamerila in da so tako »nenapovedono« prestavili svoje meje naprej – saj so se, mnogi prvič, na VELTu že spogledovali z največ, kar liga ponuja – kraljevsko ultra kategorijo.
Po drugi strani pa se prav vzdržljivim in vztrajnim pohodnikom lahko zahvalimo, da prireditev ni razpadla na dva dela in smo se lahko na koncu vsi skupaj zbrali in zabavali ob glasbi in pijači.
Kaj reči on koncu?
Menimo, da je liga kar dobro uspela, kljub »le« intuziastičnemu in popolnoma prostovoljnemu pristopu vseh organizatorjev.
Izzivi ostajajo in ti so, kako pod okriljem enega eventa na eni strani zadovoljiti ekstremno tekmovalno ambicijo nekaterih in na drugi strani približati dogodek običajnim pohodnihom. Kakor koli že, geslo je vzdržalo in ostaja še naprej isto:
HOJA VZNEMIRLJIVA, TO JE TREKING LIGA !!
Hvala vsem!
Čao, čao – Vaša Slovenska treking Liga Garmin v letu 2008
OdgovorObjavljeno:16 Nov 2008, 15:10
Napisal/-a yogo
Včerajšnja trasa odlično izbrana, začinjena z metanjem na koš, iskanjem KT v jami, prečkanjem pod avtocesto, vzponom na stolp res inovativno.
Čaj na vrhu Šmarne gore je bil zelo dobrodošel
Zahvala tudi osebju turistične kmetije pri Blažu, ki so mi pripravili brezglutenski obrok.
Tine in Blaž hvala za družbo na progi.
Čestitke organizatorju za dobro organiziran VELT in celotno ligo, se vidimo prihodnje leto.
lp Yogo
OdgovorObjavljeno:16 Nov 2008, 21:13
Napisal/-a Matevz
Dirka je bila super, se strinajm s tistim kar so drugi napisali, evo pa še mojo pot na Everytrail-u: <a href="http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=78053">VELT 2008</a>
PS Edino tam od Repenj mi kak kilometer fali, ker sem pomotoma ustavil uro.
OdgovorObjavljeno:16 Nov 2008, 22:30
Napisal/-a damajanty
Ahoj!
Še moj prispevek...
VELT je bil res prekrasen. Teh dobrih sedem ur je minilo, kot bi mignil. Še malicat mi ni uspelo, voda je čisto zadoščala. Kje smo vse bili...pa kolk jih ni bilo z nami...dogajalo se je veliko

. Neznanec se mi je kar dobro skril za skalo, še ko sem le prišla do njega, mi ga ni uspelo razkrinkat! Na poti do njega bi se skoraj spotaknila ob enga ogromnega jurčka, ki je (danes odtrgan) tehtal tričetrt kile!

Skor tolk kot cel moj ruzak na treku. Na Šmarni sem ugotovila, da je moj telešček sestavljen iz četrtine sala

-da bi popravila vtis, sem se urno oddrsala, skoraj odkotalila v dolino proti Debelemu hribu. Si nato naparfumirala superge z domačimi kravjeki, ampak učinek ni bil preveč trajen, saj sem kmalu veselo čofotala po močvirnatem travniku. Balansiranje med zidom in potokom pod mostom, nato prek kamnov čez potok. In še napovedan stolp na Rašici s čudovitim razgledom (danes z njega ne bi bilo kaj dosti videti). Super, da je bilo veliko kt, ker rada perforiram

. Ob marsikateri še fotografiranje, ja, zato naju s sotekmovalcem toliko časa ni bilo v cilj

.
Treking liga je vse skupaj res lepo izvedla. Odlična in zanimiva trasa v najlepšem lj. sektorju. Tudi jaz kot 'padalka' med trekerji sem se kar ujela in se tudi naučila delat s kompasom in orientirat. Na teh dveh trekih, ki sem se jih udeležila, sem odkrila, da narava ponuja še marsikaj več, kot je razvidno na prvi pogled. Skrivnostni kotički postanejo znani in odkriti, nove prehojene potke za nove spomine...kot sestavljanka k mozaiku življenjskih utrinkov. In sem vesela, da sem bila lahko del tega...
Hvala!

OdgovorObjavljeno:17 Nov 2008, 06:24
Napisal/-a vencelj
OdgovorObjavljeno:17 Nov 2008, 06:42
Napisal/-a še1PR
Ojej Pajk! Zdaj ko gledam rezultate, raje ne grem kalkulirat na katerem mestu bi bil brez bremze!
Res hvala še enkrat!

OdgovorObjavljeno:17 Nov 2008, 07:37
Napisal/-a june
bom pa še jaz...
tokrat, sva se Miranom odločila, da ne greva na ultro, ker naju čaka še palmanova, pa tud EMŠO včasih že pokaže svoje stranske učinke... no, kot kaže prav veliko nisva prihranila

...na pot sem se tokrat prvič odpravila brez Garmina (beri Pajka)

s katerim bi nama bil prihranjen marsikater km... no, zdaj vsaj vem, da se nekak da tud brez njega

- mal na okol in v stilu... "kdor nima v glavi ima pa v nogah

..."
...trasa je bila super... ravno prav razgibana, z neprehudimi klanci in čudovitimi drsalnicami (skoraj tko kot zimski spusti...), s super elementi presenečenja... skratka, sami presežniki... pa seveda s super družbo na koncu...
...pa da ne pozabim

, preskok na pohodniško se je vseeno splačal ... sem si pritrekala moje prve stopčnike

....
Upam, da bo naslednje leto liga v enakem vzdušju, v odkrivanju čudovitih skritih kotičkov naše deželice, novih doživetjih.... in super družbi.... se vidimo....
...in seveda zahvala organizatorjem za vsa doživetja v letošnji ligi... carji ste

OdgovorObjavljeno:17 Nov 2008, 08:30
Napisal/-a Darja
V skoraj pol leta, kolikor je trajala Slovenska treking liga, sva z Andrejem spoznala več Slovenije, kot prej v 5. letih, prišla sva celo do spoznanja, da te kompas nič ne opeče

, če ga primeš v roko in da je čas, ki ga porabiš, ko se ukvarjaš z njim bistveno krajši od tistega, ki ga porabiš, ko iščeš izgubljeno sled za drugimi ali pa vsaj preblisk, kje si.
Od trekinških potepanj sva dobila veliko več kot sva pričakovala, spoznala čudovito druščino

in se imela super fajn. Andrej se je celo sprijaznil z dejstvom, da za opravljenje osebnih potreb

potrebujem več časa kot on, edino moje klepetanje z domačini, kontrolorji, mačkami, psi, netopirji (ste jih opazili kako so viseli s stropa jame kot kakšni umazani cmočki?) mu pa še vedno ne gre v koncept tekme.
Čeprav so organizatorji celo sezono trdo delali

, se tega v soboto ni opazilo, drobne pozornosti (v obliki vrtnice) na cilju naredijo vzdušje še lepše, če pa še to ne pomaga pa absolutno zaleže domače zeliščno žganje (po intravenoznem zaužitju sem bila enih 15 minut v stanju rožnatega z bedastim režanjem vred).
Naj ne zveni kot reklama, vseeno pa se moram zahvaliti generalnemu sponzorju lige za res lepa in predvsem uporabna darila (vem, da je smisel sponzorstva v tem, ampak vendarle), kot da bi vedeli, da sva razmišljala o nakupu ene takšne napravice. Hvala.
Se vidimo naslednje leto, ko bomo spet skupaj preizkušali električne pastirje (je rekel kmet Andreju: "A fejst zruka, a?" "Ja, ata, bolj kt vsak šnopc!"), strašili pohodnike po obljudenih poteh, se srečevali in izgubljali, skratka, imeli se bomo SUPER!
LP, Darja

OdgovorObjavljeno:17 Nov 2008, 08:53
Napisal/-a zz topka
Darja in vsa ostala kompanija, ki ste dali skuzi vso to zadevo:
Če se vidi po žici, kako nekaj miga, sem to JAZ; KI SE VAM KLANJAM!!!!
BRAVO IN ŠE ENKRAT BRAVO!!!!