Pustolovsko doživljajsko pohodništvo po Sloveniji in okolici - uradni forum Slovenske treking lige

Moderator: treking liga

Uporabniški avatar
 yogo
#251496
Pravkar sva z Marijo opravila Žinetov trening treking. Zaradi Istrskega trekinga v soboto, sva ga skrajšala in za izhodišče vzela Bormes in naredila 12,5 km.
Na KT1 prizma je, vendar mislim da je malo prestavljena saj leži na tanki vejici in ne na štoru. Pri KT2 sva pregledala pet vrtač, pa prizme ni.
Zanimiv je Žinetov opis "KT3 je na neizrazitem vrhu nad potjo proti Dobju" meni se je ta vrh zdel prav izrazit in strm :?:. Prizma je na vrhu. Še spust mimo Golega brda in vzpon do KT4, ki je res neizrazit, prizma pa je delno zakrita z smrekovimi vejicami. Po grebenu sva se vrnila do izhodišča v okroglih dveh urah.
Lepo postavljena proga za trening orietacije, še posebej priporočam da greste po azimutu z enke na dvojko, saj razdalja ni predolga.
Žine vsa :cast: in plis še kdaj.

lp Yogo
 klas
#251555
Žine, če greš dans na traso, označi nekako še KT2, magari s siolertapeom, ker mi gremo ponoči na traso :juhuhu: , pa da - ker ne uporabljamo GPS - ne lutamo po vrtačah okoli KT2. :) Javi, ko boš :)
Uporabniški avatar
 žine
#251596
klas napisal/-a:Žine, če greš dans na traso, označi nekako še KT2, magari s siolertapeom, ker mi gremo ponoči na traso :juhuhu: , pa da - ker ne uporabljamo GPS - ne lutamo po vrtačah okoli KT2. :) Javi, ko boš :)


Uspešno ponovno označeno, s silvertejpom in dodatno z zelo zanimivo in markantno oznako naravnega izvora :) ki naj do odkritja ostane skrivnost :) Lep nočni izlet vam privoščim!
lpŽ
 klas
#251676
No tak je blo.
Za naš trening Točno ob desetih (tokrat je bil za 22.00 uro razpisan Ključ 623m iz Dvora v Gradaški dolini) tokrat ni bilo drugih navdušencev, kar pa me niti najmanj ni motilo, zato sem malo počakal, potem za spremembo plana - Žinetova trasa ponoči !

Imel sem pa že pripravljeno žinetovo karto in kompas (GPS-a še nimam) in se odpeljal na bližnjo Katarino, kjer sem pustil avto in začel krožno turo.

Najprej sem odtekel po cesti do Toškega čela in od tam v smeri Črnega vrha in malo pred njim udaril azimut v grapo in padel (no :D skoraj) na štor s KT1, ki je v prelepi skrivni tihi dolini, za ketero ve le malokateri obiskovalec privljubljenih okoliških izletniških točk.

Iz KT1 sem se spravil naprej sprva po azimutu, ampak me je povleklo nazaj ma steze in sem se po njih prebil na "obnovljeno" KT2. Ura je bila že čez polnoč in po gozdu je gomazelo divjadi. Glasno skakanje po suhem listju levo in desno od mene in mnogi odsevi "uči" so me pomirjali, da v gozdu nisem sam.
Sklenil sem naskok na KT3 tako, da v dolini ne grem neposredno mimo nobene hiše in tako ne plašim domačih živali. Uspelo mi se je torej čez livade inkognito prebiti proti zahodu in vesel sem bil, da so lajali le lisjaki v gozdu in ne psički ob hišah. Na KT3, ki je spet višje, sem prišel na najbolj naraven način, ki se ponuja sam po sebi, in od tu do Katarine ni bilo več daleč. KT4 sem seveda izpustil.

Ko je vmes všla še luna in so se pod Jeterbenkom odprli razgledi, je nočni potep po žinetovi postavitvi, mestoma že mejil na kič. :D :D Blo je luštno.
Uporabniški avatar
 žine
#251677
Ja, tista dolinica je neverjetno lepa, moram si jo enkrat privoščiti še v nočni varianti. Kaj pa KT2 :) je tokrat "počakala"? Torej, kontrole ostanejo postavljene do ponedeljka in kdor ne gre v Istro, naj si privošči en mali velikonočni trekec :)
lpŽ
Uporabniški avatar
 tadejk
#251828
Dušan, vidiš midva z Majo sva jo tudi obdelala. Sicer nekaj več kilometrov, ker sva štartala v Šentvidu. Se pridružujem iskanju "dvojke", potem pa jo najdeš tako lepo na očeh. Res pa tam GPS signala ni ravno v izobilju. Še dobro da se ne zanašam na tehnologijo- sem bolj analogni tip.

Sicer pa meni nepoznani kraji in prav užival sem.

Komaj čakam Muto!

Tadej
Uporabniški avatar
 žine
#251861
Pridni! In pravi uživači :) Morda pa pred Muto za ogrevanje pripravimo še kakšen posladek :D
lpŽ
#251863
žine napisal/-a:Pridni! In pravi uživači :) Morda pa pred Muto za ogrevanje pripravimo še kakšen posladek :D
lpŽ


Upam, da v to sladico uspem zabosti svojo vilico :wink:

Bravo, Žine :clap:
Uporabniški avatar
 žine
#251864
matej-jethro napisal/-a:
žine napisal/-a:Pridni! In pravi uživači :) Morda pa pred Muto za ogrevanje pripravimo še kakšen posladek :D
lpŽ


Upam, da v to sladico uspem zabosti svojo vilico :wink:

Bravo, Žine :clap:


:D ne vem če lahko za tvojo tavelko žlico naštimamo dovolj dober kolaček, hehe.
Uporabniški avatar
 Loni
#251913
Moja samodisciplina je šla tle v maloro, po domače povedano, sem šla od doma, iz Pržana lepo po svoje, namesto levo gremo po daljšnici, tisto levo znam že na pamet, pa je bilot reba direkt v breg po hosti (klopi, moji prijatelji :oops: ), prikolovratila do prve točke, ajde, priznam, sem si že to ogledala z varnostne razdalje... Ker me je želja do lomastenja že minila. Grem proti drugi in se odločim, da je malo preveč lep dan, da bi se jaz hecala z iskanjem še preostalih dveh, pa sem šla po svoje. Tiste vrtače so pa res fletne, s Krasa sem navajena malo večjih in sem gledala, kje bom videla kako bolj konkretno :oops: No, morda bom v naslednjih x poskusih kaj naredila na svoji disciplini. Zabavala pa sem se. Kompas in jaz nisva glih na ti, na 310ki sem pogruntala, da lahko točke noter vnesem, ok, pa to je še vedno skoraj španska vas, če se mi ravno ne da gledat. No, domov pa že znam prilesti s teh kuclov za bloki... Napredek stoletja... Vmes se pa še kaka mrcina najde, ki ne gleda najbolj prijateljsko in naredim še kak ovinek čez kucl ali dva. Bom priznala, da je meni vse to "zgubljanje" nadvse zabavno.
#251922
žine napisal/-a:
matej-jethro napisal/-a:
žine napisal/-a:Pridni! In pravi uživači :) Morda pa pred Muto za ogrevanje pripravimo še kakšen posladek :D
lpŽ


Upam, da v to sladico uspem zabosti svojo vilico :wink:

Bravo, Žine :clap:


:D ne vem če lahko za tvojo tavelko žlico naštimamo dovolj dober kolaček, hehe.


Ja, kva ga pa zdej biksaš, Žine? :roll: Znaš ti prpravit marsikaj, da lohk kasneje pišem(o) o kvaliteti izgubljanja :wink: Izgubiš, najdeš....pridobiš :D
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA