Pustolovsko doživljajsko pohodništvo po Sloveniji in okolici - uradni forum Slovenske treking lige

Moderator: treking liga

#325455
Nagrade podarjamo še pred trekingom.

Nagradna igra na Facebooku. https://www.facebook.com/lenuh/photos/a ... =1&theater

Nagradna igra! Lenuh.si vas vabi na Žirovski treking 10.5.2014. Še pred izjemnim dogodkom, pa smo za vas pripravili nagradno igro. Nagrade prispeva naš sponzor Alpina, ki bo poskrbel tudi za nagrade na Žirovskem trekingu.
Vse kar moraš storiti je, da naložiš fotografijo s prejšnjih trekingov ali iz pohodno tekaške aktivnosti v naravi in na njej označiš @Lenuh.si in @Alpina Šport.
Nagradna igra poteka, do 9.5.2014, v soboto 10.5.2014 pa bomo izžrebali nagrajence, ki bodo objavljeni na facebook strani http://www.facebook.com/lenuh

Prav tako še manjši opomnik, da imate za prijavo še nekaj časa in sicer do 7.5.2014.
Vreme bo, družba prav tako, vse tri trase pa prečudovite in nudijo prijeten in premagljiv izziv za vse!
Priponke
nagradna igra2.jpg
nagradna igra2.jpg (103.77 KiB) Pogledano 23493 krat
Uporabniški avatar
 Dule
#325499
"V naslednjih dneh pred trekingom, bo tudi vam zaupal namige in vas na skrivnosten način popeljal skozi traso Žirovskega trekinga."

So me že polna ušesa :lol: Včasih je bila dan pred dogodkom objavljena trasa, kar mi je bilo zelo všeč in zanimivo..
#325508
Zemljevidi bodo objavljeni v petek, izjema je ULTRA kategorija, ki bo presenečenje prav za vse, skupaj z malo drugačnim štartom.

Prvi namigi se skrivajo že na http://www.treking.si kjer je govora o Žirovskih barvah na A?

Drugi namigi so skriti v obliki fotk na FB profilu dogodka (Se splača prebrati tudi kakšen opis fotografij). https://www.facebook.com/events/626519417383521/

Predogled trekinga : https://www.facebook.com/media/set/?set ... 581&type=1
#325703
Tako, Žirovski treking je za nami.

Upamo, da ste uživali v čudovitem sončnem dnevu. Za nami je prijetna prireditev, ki tudi nam predstavlja užitek in z veseljem se trudimo za vas, da lahko tekmujete.

Danes si bomo malo odpočilo, ponovno pa se oglasimo jutri z objavo uradnih rezultatov in kratkim poročilom. Na FBju objavimo še nagrajence naše nagradne igre.

Hvala in se vidimo na naslednjem trekingu Slovenske treking lige. Vabljeni tudi na druge dogodke društva Lenuh.
 klas
#325803
:laola

ja na Žirovskem smo se imeli prav fajn, vreme in čudovita pokrajina ter prijazni domačini so navdušili.
Tudi organizator Lenuh.si se je potrudil: najprej domiseln start ultre s splavom preko Sore, ki je razvlekel tekmovalce :clap: ,
nato pa še raznolikost trase, kjer so se menjavali vrhovi z razgledi, zamaknjene jasice z ostankom preživetega časa in vsa gozdna čudesa, med katera spada nedvomno tudi tista veličastna kamnita miza sredi gozda :D, pa izvir vode z živim srebrom in tista luštna sredinska vrtača na desni strani, če jo gledaš z leve nadaj. :mrgreen: :D

Vse je bilo kot v sanjah, tako kot se zdi, da je takšna ta pokrajina tudi sama. Čestitke vsem tekmovalcem in ekipi Lenuha.
 klas
#325888
:!: :!: aja še informacija, ki jo posredujem : prošnja od organizatorja iškAAdventure trekinga.

Vsi tisti, ki so kot nagrado na Iškem trekingu dobili bianco kupončke za karto za ljubljanski Kolosej za ogled poljubnega filma, naj zamenjajo te kupončke sedaj za "prave" proste vstopnice. Takrat jih namreč še ni bilo mogoče razdeliti.

prosijo torej:
javite se oz. pošljite svoj naslov na bostjan@iskAAdventure.si ali pa sms na 041 638 616 (boštjan), da se vam pošljejo vstopnice.
#326065
Tretja tekma letošnje treking lige je pod streho. Na prvi tekmi 200 udeležencev, na drugi 100, na Žirovskem trekingu, pa zgolj zgolj še 50 ??? Termin očitno ni bil pravi - Tek trojk, 24 Primoža,....ali pa kaj drugega?

Moj pogled s strani, saj sem opravil celoten ultra krog kot spremljevalec in ne kot prijavljen tekmovalec. Že precej let me je matral firbec, kako teče treking liga. Na Loškem sem bil prvič kot navijač, tokrat pa že bolj aktivno - cel ultra krog. Pravzaprav bi mi morala biti treking liga napisana na kožo, saj sem neumoren hodec, tekač, treker, ultraš, orientacist,ljubitelj narave. Že JanezU me je večkrat nagovarjal naj se udeležim kakšne tekme. Žal mi moja bolezen v zadnjih letih tega ni omogočala. Žirovski konec kar dobro poznam, čeprav sploh nisem domačin.
Sama ideja treking tekem oziroma lige je fantastična. Ker pa ne želim uporabljati tehnološke pripomočke na tekmah ali trasah, je zame to problem. Prisegam na noge, glavo in srce. Kar slabe volje sem bil, ko sem pred našo ekipo ( vodil in spremljal sem parček s Koroške) zagledal 3 tekmovalce, ki so štartali za nami, nismo jih videli pri prehitevanju, čeprav smo do tistega trenutka brez napake in po najbolj optimalnih poteh prišli do KT4. Torej - če ne uporabljaš GPS-a, si v neenakovrednem položaju. Prav občudujem Petra M, ki se pošteno in kot lev bori brez uporabe tehnoloških pripomočkov, pa še kakšen tak se najde.Glavno besedo imajo očitno tisti, ki naložijo tik pred štartom
traso v svoje urice in potem drvijo kot laufarski konji od KT do KT, mogoče sploh nimajo prav veliko smisla za orientacijo, občasno celo ne uporabljajo poti, stez in naravnih prehodov, imajo najkrajšo linijo in najboljši čas. Ok, sam sem kriv za moj princip, da ne uporabljam GPS-a. Ampak se mi vseeno ne zdijo take tekme čisto poštene. To ni tič, niti miš. Na tekmah se torej udarijo tehnologi in orientacisti, slednji pa seveda nimajo enakih možnosti. Če pa, recimo, ne bi omogočili vnosa podatkov, se verjetno kar precej sedanjih favoritov in uspešnih tekmovalcev ne bi več prijavilo za take tekme. Ali bi bi bilo treba organizirati 2 različni tekmi, ali pa bi morali vsaj ločiti kategoriji - z in brez. Vem, da je Slovenija majhna, da nimamo zelo veliko tekmovalcev....ampak vseeno ne bilo narobe razmisliti o čem takem...mogoče pa bi se več orientacistov potem prijavilo, kdo ve?
Zame je bil sicer žirovski treking čudovit. Prekrasni razgledi, čudovita pokrajina, če ne bil bil zgolj spremljevalec, bi bil precej spredaj.
Štart je bil zanimiv in spektakularen, toda žreb štartne liste pa popolna bedarija. Tako so tisti, ki gredo skupaj na takih tekmah od starta in cilja, morali čakati drug drugega kar nekaj časa povsem nepotrebno. Tudi ošteviičenje prvih KT ni bil ustrezen. Med KT4 in KT6 so bili nekateri odseki prav brezupni zaradi podrtega drevja. Pa kakšno grapo bi tudi lahko spustili in dali več prostora soncu, travnikom, grebenčkom, razgledom, znamenitostim. Že na loškem trekingu je bilo precej pripomb na obiranje grap.

Organizator se sicer zelo trudi in je fajn ekipa, ampak vseeno naj malo razmisli tudi o kakšnem predlogu, ideji, spremembi. Lepo pozdravljam brez vsake najmanjše zamere in želim udeležencem in organizatorjem veliko užitkov in uspehov, Uroš ( mogoče pa pridem še na kakšno prihodnjih tekem)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA