Pustolovsko doživljajsko pohodništvo po Sloveniji in okolici - uradni forum Slovenske treking lige

Moderator: treking liga

 janezu
#323069
vreme in organizacija solidna :D veliko število gostov iz sosednje HR,ki pa jim bi lahko pokazali kakšne zanimivosti ali vsaj razglede škofjeloškega hribovja, ne pa ene zabačene,blatne,nikakršnje grape,po kateri se še vračamo :evil: hrvati nas na svoji ligi vodijo skozi narodne parke,vidikovce,znamenitosti.. vseeno pa paše :drink lp ju
 AinE
#323076
Vreme je res kar zdržalo. Le nekajkrat je malo porosilo, vendar ni bilo hudega. Je pasalo. 8)
Na pohodniški mi je (mislim, da ne le meni) največ težav povzročalo iskanje KT4. Skupinica štirih smo zgrešili pot do kmetije Nartovec. Šli smo preveč proti vzhodu in potem direktno v dolino ter ob oz. po potoku pod in čez podrta drevesa. S pomočjo številnih sledi ter usmerjanjem ultrašev smo le našli pot v pravo grapo.
S sotekmovalcem sva našla kar dve KT 6. :lol:
Po podatkih udeležencev je bila tako pohodniška kot ulta trasa daljša od napovedane. :( Organizacija in vse ostalo OK.
Se vidimo naslednjič, E
 klas
#323092
Smo po prvem trekigu sezone ... in bil je odličen ! :clap: :clap:

Če začnem na koncu...mislim ejga...jedli smo res odlično ! 8) Tam gor obvladajo sceno, vse gladko brez nervoze so šibali s polnimi krožniki med nami :D aja pa tud pri: :drink ni blo nobene nervoze :lol:

Organizatorji so pripravili super uvodni treking. Sceno so zelo popestrili "dogaši" oz. po neše: ups. tega ne smem prevesti v slovenščino :ignore: ...skratka hm, da ne bo pomote...mislim naveze s kužki. Tak da to je super ideja.

Podpora na trasi...tu moram spet pohvaliti Vaitapu, saj so ob zdravilnem studencu (KT4) imeli okrepčevalnici z zdravilno hrano (zaska, klobase, potica, sladko...) :D :clap: Ne brez heca bla je dobra in nepričakovana podpora.

Traso pa lahko samo hvalim. Tako, kot mora biti. Videli smo nekaj čarovnih kotičkov in lepih stranskih grebenov in grabnov.
Ja.. res je... nekaj točk je delalo nekaj težav, ampak skoraj vsi so jih rešili in potem je bilo zadovoljstvo še večje.
Ampak tako mora biti na trekingu - nekaj pa ja mora povzročiti kakšno težavico :wink: in spustiti nekaj adrenalina - to pa zato, da se lahko potem kaj pogovarjamo in debatiramo :? :roll: 8) :lol: :argue: :-- :D in da ima vsak svojo nepozabno zgodbo. :clap: :clap:

Skratka lep dan je za nami...gremo naprej...že slišim žuborenje Iške :clap: :clap:
Uporabniški avatar
 jozeg
#323141
Fajn je bilo.. :D
Dule je že vse povedal v treh besedah.
Če poskušam ponoviti na forumu že zapisano, da od leta 2008 na tekmah naše treking lige mnogi odkrivamo skrite kotičke Slovenije, ki bi jih sami težko ali nikoli. Da o razširjanju kroga podobno mislečih in druženju sploh ni dvomov.
Dodal bi še to, da pozdravljam zadnji novosti:
posamičen štart in obrnjeni smeri tras pri ultraših in pohodnikih.
Uporabniški avatar
 PeterM
#323238
Čestitke organizatorjem za konfiguracijsko in orientacijsko težko, a lepo speljano progo. Za nas ultraše je bila zgodba zase KT5. Kriva je bila narava, ki se ni hotela ujemati z zemljevidom. V naravi sta bila dva sosednja grabna, ki sta se ujemala s tistim edinim vrisanim. In ker smo prišli od spodaj, smo najprej naleteli na spodnjega, še posebej strmega in slabo prehodnega. Ko smo ga dodobra preiskali, se je odgovor ponudil sam. Višje mora biti še en tak graben. Aleluja, je bil. Nekoliko neugodna je bila še KT9, ostalo je bila poezija. Najbolj mi je bil všeč dostop in izstop it točke deset. Tu sem bil povsem sam. A navodilo je bilo, da se da vse to doseči po lepih potkah. Kar je pomagalo. Zadnji breg sem imel občutek, da se nekoliko pozna dvanajst ur Šmarne gore. A cilj in zaključek lepe tekme sta kmalu prišla
nasproti. Škofja Loka se je izkazala s serijo lepih trekingov. Edino tega ne vem, kam nas lahko še pošljejo. Start s presledki lepo popestri tekmo.
:laola
Uporabniški avatar
 jozeg
#323286
Tudi jaz ne vem kam nas prihodnje leto lahko Vaitapu pošlje na Škofjeloškem trekingu, saj še zdaleč nismo oblezli vseh 77 Loških hribov. Kaj pa ponovitev 24 urne preizkušnje izpred treh let (takrat smo s preizkušnjo začeli ravno na prvega maja)? Nekaj zapisov o tem je na spodnjih povezavah:

http://www.vaitapu.info/search?updated- ... date=false

viewtopic.php?f=65&t=17798&start=15
 Tinac
#323347
Jože, ravno zadnjič sem z nostalgijo držal v rokah karto z označenimi vsemi 77 hribi in vzpetinami v Škofji Loki in razmišljal, da že dolgo ni bilo 24 ure samooskrbne dogodivščine.
Le za datum me malo skrbi - vedno manj je popolnoma prostih vikendov. Bi bil še kakšen primeren, poleg 1. in 2. maja - ter tak, da bi omogočal čimširšo udeležbo?
 klas
#323348
Tinac, lahko že dans začneš zastavice gor na 77 hribov nastavljat :-- :D
ja fajn je blo :clap:
Uporabniški avatar
 vencelj
#323821
Na strani http://www.treking.si/ zaključnemu obračunu Škofjeloškega trekinga (rezultati, galerije, poročilo...) že sledijo prvi namigi za Iškaadventure treking, ki bo 19. aprila...seveda se je mogoče tudi prijaviti... :juhuhu: :juhuhu:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA