Pustolovsko doživljajsko pohodništvo po Sloveniji in okolici - uradni forum Slovenske treking lige

Moderator: treking liga

#126358
Z veseljem sporočamo, da se končuje Koroški treking Muta. Prvi tekmovalni treking Slovenske treking lige je pritegnil več kot 40 tekmovalcev, ki so doživeli pohodništvo v pravi meri. Čudovita trasa po Kozjaku je vodila med vrhovi in grapami, med cerkvami in širnimi gozdovi. Ni manjkalo lepih pogledov, znoja ob vzponih in iskanja kontrolnih točk. Vse skupaj za prelepo doživetje trekinga.
Vsi tekmovalci so varno prispeli v cilj, brez odstopov (ali poškodb)!

Zmagovaci kategorij so Branka Šušteršič v ženski kategoriji, Matej Mlakar med moškimi in ekipa Prelepa Gorenjska (Janez Udovič, Darko Kristanc) med dvojicami. Prve rezultate pa si lahko ogledate http://www.treking.si/index.php?option=com_content&view=article&id=49&Itemid=74.
 janezu
#126366
res je prva tekma slo treking lige pod streho-SONCEM. v lepem vremenu in še boljši organizaciji smo na muti in njeni okolici spoznavali hribe in doline kozjaka. lepa krožna proga,še lepši razgledi,odlična družba udeležencev iz cele slovenije je potrdila, da treking liga pri nas zna zaživeti. pohvale organizatorjem za odlično izvedbo in pokrovitelju GARMIN-u nagrade . nasvidenje v bovcu LP ju
Uporabniški avatar
 samostojni
#126369
Janezu čestitke za dosežen rezultat

Se si pa pravilno nazaj držal na Jošta, da je bil današnji tek uspešen.:laola :cast:
pa na najvztrajnejše ne pozab vpisat.

Lp

NO j že mem pa nč zato
Uporabniški avatar
 žine
#126375
Odlično, odlično! Ali - če so za mosorski treking govorili, da je za prste polizat, smo se danes nad Muto oblizovali do komolcev. Komaj čakamo na Bovec :D
lpŽ
Nazadnje spremenil žine, dne 28 Apr 2008, 07:54, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 DuleKTKV
#126382
Čestitke vsem :!: :!: :!: Upam, da se bom lahko pridružin na kakšni bodoči tekmi :roll:
Uporabniški avatar
 Dule
#126386
Takoj sem bil vržen v bazen in se moral naučiti plavati:
Že na prvem ovinku po štartu sem izgubil kartonček in zemljevid, kar sem seveda opazil šele po 10 minutah teka. Seveda sem se moral vrniti iskati katronček in zemljevid in tako že na štartu pridelal 20 minut zaostanka za vsemi.
Torej sem se moral takoj se naučiti brati zemljevid, sem ga sigurno vlekel 1000x iz torbice :) Pa je presenetljivo kar šlo, pošteno sem zgrešil le dvakrat in sicer najprej cervico sv. Jerneja, kjer sem se pri spustu zbal da bom prišel že do mlina in sem se vrnil nazaj v hrib in srečal prve "pohodnike", ki so se veselo muzali mojemu neznanju :)
Drugič pa sem zgrešil lovsko kočo in namesto tega prišel do avstrijske meje in Kozjega vrha, pri tem naredil 100m višinske razlike viška in tam iskal kočo. No zemljevid mi je dal takoj vedeti kje sem in sem nato ob vrnitvi s hriba relativno hitro našel kočo.

Skratka vtisi so za prvič lepi in verjamem da ni bil zame zadnjič treking :P

Se vidimo ČAU ČAU
Uporabniški avatar
 iverson
#126390
Dule, torej si ti tisti tekač katerega smo kar naprej srečevali :) ?

Tole je pa bila, tekma in pol. Prva taka dolga razdalja zame, ampak je šlo brez problemov. Najmlajši na tekmi sem pa tudi bil :twisted: . Že takoj po startu sva se z Mitjem zmenila da bova traso oddelala skupaj v zmernem tempu. Že kmalu na začetku sta se nama priklopili dve punci, s katerima smo jo skupaj mahali proti cilju. Navigator, je mel Garmina verjetno vgrajenega v glavo, kajti pri nobeni točki nismo užgali mimo.
Tako nam je lepo z večinoma hojo v cilj uspelo priditi v 7urah 37 minuta. Ura je pokazala okoli 2000m višincev.

Organizacija, pa je bila naravnost odlična, domačini prijazni, pokrajina pa čudovita! Upam da bo Bovec prav tako lep in se vidimo tam! :wink:
Uporabniški avatar
 ZarkoM
#126396
Čestitke organizatorju za odlično izpeljano tekmo. Luštno je bilo. Še posebej tam okoli Kozjega vrha. Glede na to kako je bil med tekmovalci popularen na tekmi, bi se organizator moral zamisliti, da bi morala biti kontrola tam gor. :D

Za tiste, ki niso uživali z nami: Tukaj smo bili.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#126403
ZarkoM napisal/-a: Luštno je bilo. Še posebej tam okoli Kozjega vrha. Glede na to kako je bil med tekmovalci popularen na tekmi, bi se organizator moral zamisliti, da bi morala biti kontrola tam gor. :D

Mogoče pa res ... gor je bilo res lepo ... je pa tudi res vrh in ne zgolj pobočje, ki ga ni moč tako enostavno poiskati sredi gozda. Nazadnje smo prišli do hišice na 6KT po naključju, kot Janko in Metka :D

Res pa vse pohvale za organizacijo :cast:
Verjamem v uspeh SLO treking lige.

Slika

In še link do par fotk
:arrow: http://community.webshots.com/album/563231640mntfSD
Uporabniški avatar
 PeterM
#126405
Zelo lep dogodek. Sončen, prelepa trasa, prijazni domačini in tovarištvo med tekmovalci. Proga lepo speljana. :)
Sem bil prvić na trekingu, a slabo pripravljen na podrobnosti. Tako sem si bil sam kriv, da si z organizatorjevim zemljevidom tam okoli Kozjega vrha nisem mogel kaj dosti pomagati, ker ni bil pretirano podroben, poti pa je bilo cela kopica.
Velik del poti sem se držal v skupinah, najprej velike, ki nas je štela dobrih 10.
Potem sem bil dolgo v družbi Jan-Jana, JanezaU in Darka Kristanca. Ko so me proti lovskemu bivaku začeli grabiti krči in sem začenjal čutiti prve znake blage dehidracije, sem moral malo spustiti ritem. Sledilo je izgubljanje okoli Kozjega vrha. Tam sta zatavala še ŽarkoM in Igor Kalan, potem pa smo jo družno ucvrli v dolino. Na koncu smo se dogovorili, da ne bomo šprintali in smo skupaj prišli v cilj.
Tole nepisano pravilo mi je pri trekingu všeč, saj bi bilo po skupnih iskanjih poti, res malo nenavadno, če bi potem dirjali za foto finiš. To je pač razlika v primerjavi z označenimi progami.
S svojim prvim trekingom in prvim v Sloveniji sem zadovoljen, kaj pa še bo, pa kljub dobrim vtisom nimam pojma.
Za Muto sem se odločil pozno, odločilno je bilo, da sem se tu blizu rodil.
Čestitam in zahvaljujme se konkurenci, za družbo in za odličen tek.
Tale treking te preprosto potegne. :)

Lep pozdrav, Peter
Nazadnje spremenil PeterM, dne 28 Apr 2008, 07:28, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
 zvone
#126414
Pozdravljeni trekerji!

Izjemna organizacija, izjemna trekerska družba, izjemno lepo vreme...

Muški (Mučki) treking je res uspel v vsakem pogledu.

Res krasen začetek SLO trekerske lige. Nasmejani, zadovoljni in veseli obrazi na cilju so najlepša popotnica in garancija za Bovec in osta le tekme lige.

Iskrene čestitke vsem, tisti ki pa še omahujete, preberite besede prisotnih in se nam pridružite na naslednjih tekmah.

Hvala organizatorju in vsem ki so bili zraven.

Lep praznični vikend vam želim! Zvone

P.S. Še najlepši (zame) je bil Kozji vrh!
Uporabniški avatar
 Darja
#126434
Težko bi včerajšnji dan izkoristila za kaj lepšega, kot je bilo potepanje po hribih nad Muto. Midva sva se resnično potepala in kot se mi zdi, sva bila ena redkih, ki nisva imela Garmina niti "v glavi", niti kje drugje. Bila bi že silno zadovoljna s karto PZS, ampak nič ne de, bilo je res luštno.
Se vidimo na Bovškem :D
Uporabniški avatar
 IČA
#126438
Še enkrat čestitke vsem udeležencem, R E S P E C T :cast:!!!

Dosežen zmagovalni čas pod 4h pa je skoraj znanstvena fantastika :shock: .

Verjamem, da vam predvsem med KT4 in KT6 ni bilo niti najmanj lahko :P , čeprav na karti razdalja ne izgleda velika.

lp

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA