Pustolovsko doživljajsko pohodništvo po Sloveniji in okolici - uradni forum Slovenske treking lige

Moderator: treking liga

#135213
Kot je spodobi, bo tudi Lučka zanka postregla z novim nagradnim vprašanjem. Tudi tokrat si lahko s pravilnim odgovorom prislužite zastonj startnino na naslednji treking. V prejšnjem bovškem nagradnem vprašanju je srečna dobitnica nagrade Darja in s tem ima prosto pot na Lučko zanko!

Tokratno nagradno vprašanje pa se nanaša na zgodovino Luč in njegovih prebivalcev - kaj je bil glavni 'izvozni' artikel Luč v še-ne-tako daljni preteklosti v prestolnico Ljubljano:

A.) Les, saj ga je več kot dovolj v okolici Luč
B.) Sir, saj so bile planine polne krav in je bilo potrebno uporabiti mleko
C.) Razglednice, ker se Luče ponašajo z enim od najstarejših slovenskih turističnih prospektov in so Ljubljančani več kot radi prihajali na obisk
D.) Ribe, ki so jih domačinke žive nosile v ličnih posodah daleč v Ljubljano

Pravilen odgovor pošljite po mail-u (z imenom in priimkom prijavljenega) na info@treking.si. Na tekmi bomo izžrebali enega tistih, ki je pravilno odgovoril(a), in ga nagradili s startnino za naslednji treking.
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#135331
Vprašanje mi je full izziv in bom se moral poglobiti v ta izziv.
Samo ni mi jasno zakaj je tako poudarjana LJ kot ciljna logistièna toèka izvoza. Ampak ker je pot proti LJ povezana s krasno kolesarsko traso preko Podvolovljeka se bom poskusil vklopiti v nagradno igro.

A še lahko pripomnim, kaj so bili glavni izvozni artikli v Zgornji Savinjski dolini v moj želodec pred leti ko sem skakal po snegu do pasa po
Raduhi, Olševi, Strelovcu ali Ojstrici

1. žlikrofi...sicer že malo osladno in izpeto ampak vendarle bilo je okusno
in moènato in energetsko

2. domaèi godelj ...

3. sirnek....


to je bilo pred leti ko je še pri meni funkcionirala ta prehrana ne vem pa kako bo pa šlo tisti weekend 18 do 20. julija...mam kar tremo...ideje pa tudi :):).

Vsekakor pa Zgornja Savinjska je zakon...in brez nje in treningov pozimi in poleti in mnogih prijetnih tekov pod zvezdami od Pavlièa pa do Ljubnega
( smrekovec ) in Luè ne bi bilo tega kar sem lahko ušpièil s tekaškimi ali skrajnejšimi planinskimi kompanjoni ali pa sam na drugih avanturcah.

Niè gremo mar ne, ...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA