Moderator: lenči

Uporabniški avatar
 lenči
#156184
Loni, jaz delam testo brez jajc, kamutova moka, voda in olje, je prav fino. Kar se pa nadevov tiče, joj, njami, ja ta internetna stran je med Priljubljenimi :wink: :lol: .
Uporabniški avatar
 Loni
#156187
lenči napisal/-a:Loni, jaz delam testo brez jajc, kamutova moka, voda in olje, je prav fino. Kar se pa nadevov tiče, joj, njami, ja ta internetna stran je med Priljubljenimi :wink: :lol: .


Mi imamo kure doma plus prepelice, tako da z jajci ne šparam, pa še nihče (razen Nejca, za keterga je pa itak vse ekstra, ker ne sme praktično ničesar jest) nima nanje alergij. Sem pa malo mimo, striktno uporabljam samo domača jajca, ko jih zmanjka, jih zmanjka, takrat je pa vse brez. Če seveda gre.
Imam pa od kolegice bio polnovredno moko, s to se igračkam povsod, kjer piše bela moka. Zame npr. ni boljše potice iz pirine moke ter z nadevom iz suhih fig in rožičev.
Dobro, da sem sita.
Uporabniški avatar
 IRA
#156192
Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ....

Točno TO sem jaz hotla!!!

Lavfer seveda vem, da je bilo o hrani že svega i svašta pa vendarle, če imamo polžki že tolko tem imamo lahko še svojo prehranjevalsko :twisted:

Še bolj vesela pa sem, da vas je toliko Monti :wink:
Midva z Montijem se druživa že nekaj časa, bolj ali manj uspešno. Ponavadi ga čez poletje dam na hladno in zamenjam z večernimi picami in podobnim sranjem ...
Potem v jeseni pa se spet najdeva, skineva tistih nekaj pridelanih pica kilogramov in preživiva mrzlo zimo skupaj ... do poletja :lol: 8)

Letos v času, ko se ponavadi z Montijem spet najdeva, pa sem začela intenzivno s tekom. In nekako doživela šok ...
Dejansko se nisem in nisem mogla NAJEST, lačna, pojedla bi vse, lačna kar naprej ... kaj lačna, skoraj sestradana.

Tekla sicer sem, kilogrami pa kar konkretno stojijo na svoji zgornji meji, oziroma visijo že čez njo.

Prehrana se počasi umirja, z Montijem sicer greva na zmenek bolj kot ne - občasno, ampak nažiram pa se ne več. Očitno sem se najedla in sedaj spet jem nekako normalno.
Več obrokov, manjših, eni po Montiju - eni ne ...

Vmes me je dajalo še športno mišljenje ... po principu naj bi šlo tako, da če se hočeš rešit kakšnega kilograma pojačaš beljakovine, zmanjšaš OH-je ...
Po principu teka ... polnjenje z OH-ji, zvečer beljakovine, da nahranijo mišice ...
Pa sem bila spet razdeljena na dve poti, tako, da sem ostala kar nekje na sredini ...

Malo za odvečno težo, malo za šport!

Tudi jaz uporabljam polnozrnato moko - pirino, super je tudi sojina moka (ima več B) - se pa zelo praši ...
Tudi kamuti, amaranti, pira, kokosovo maslo (v kockicah) in meso so na mojem jedilniku ... tako, da poznam stvari o katerih pišete.

Krasno, res lepo ...
Sem prav vesela, da sem vas "našla" tudi tukaj :twisted:

Jaz in moje tekačice (nekatere ste jih spoznale na LM) sodelujemo tudi na Monti forumu, tako, da če bi katera želela razširjat svoje znanje, vas lahko napotim tudi tja.

So pa določene teme za začetnike zaklenjene, tako, da je treba najprej lepo sodelovati ... potem pa padete med "domače" in se vam odpre čisto nov svet receptov, jedilnikov, priporočil, preizkusov itd.

Suma sumarum pa ...
... s polnimi usti je lahko bit pameten! :twisted:

Predvsem pa je treba najt svojo pot, svoj način prehranjevanja, svoj časovni način - kako uskladit vse skupaj :twisted:
Uporabniški avatar
 majcha72
#156196
Pišuka, punce, jaz za pol stvari ne vem, o čem govorite. :oops: :oops: :oops:
Pri nas jemo in kuhamo vse po spisku. Moka je navadna, razen če recept zahteva drugačno, uporabljamo olivno in bučno olje, navadno samo za izredne primere, maslo, rjavi sladkor, vso zelenjavo in meso...
Hehe, na letošnjem dopustu smo ves čas planirali našo družinsko restavracijo. Ati bo mel čez testenine, mami pa sladice in govejo juho. :lol:
 nina4
#156202
tudi sama sem se z montignacom spoprijateljila pred 10 leti in sem po njegovi zaslugi že toliko let tudi 25 kg lažja. sedaj seveda tudi pogoljufam, ko mi zadišijo kakkšni njoki z gorgonzolo, drugače pa brez problema shajam brez krompirja tesetenin, belega kruha in riža. in večina ljudi niti ne opazi, da je moja prehrana kaj drugačna. vedno sem se rada gibala (hribi pa to), tek mi je smrdel. Pa sem se ga pred dvema mesecema lotila in sedaj lepo napredujem po shemi teka za začetnike. Je pa hecno, da v tem času nisem izgubila niti kg. opažam pa, da so se mi noge preoblikovale - zaradi napetih mišic je tisti nadležni celulit (ki pozimi prijetno greje) manj opazen. Pretečem približno po 8 km in še nisem opazila kakšne ekstra potrebe po hrani zaradi teka.
Uporabniški avatar
 Loni
#156203
Jaz si pa z Montijem nisem na ti in nikoli ne bom. Drugače je šel višek mojih kil dol z dieto "manj žri in več migaj" in daljšim okrevanjem po OP, ko sem bila na tekoči hrani skoraj 3 mesece, nato pa še pol nisem mogla žvečiti.
Na koncu sem pa tako ratala obsedena z zdravo hrano, da je bilo že ojoj. Torej se danes trudim jesti kolikor toliko normalno.
 wind
#156210
IRA napisal/-a: Točno TO sem jaz hotla!!!


Heh, lakotnice, samo o hrani bi klepetale, zdajle se najbrž že praznijo hladilniki in zaloge, ko polžke berejo razne recepte tukaj. :twisted:

lenči napisal/-a: cel neolupljen krompir skuhaj in potem naredi pire. Pa dodaj sojino smetano in kokosovo maslo, njami, pa se ti cedijo sline, tako je kako naj rečem, tak krompir je tako bogatega okusa :lol: .


A navadna sladka smetana pa ni dobra? ;) Tista s čimveč maščobe. Jo lepo vliješ v pire krompir, ravno tako v špinačo, ki jo pred tem potenstaš na čebulici. Njami.
Ne pa tisti čudaki, ki dodajajo kislo smetano v špinačo, da ne govorim o mazohistih, ki tlačijo zraven česen, fuj. Hrana je za to, da človek uživa v njej.

Sem si pa malo prej za malico privoščil odmerek zdrave hrane, sok iz korenja in zelene paprike, frišno iz sokovnika. :D
Uporabniški avatar
 lenči
#156224
Takole, po teku najprej banana, potem pa puranji zrezek in solata (bela redkvica, kalčki in fižolček).
Uporabniški avatar
 solatka
#156227
Na evo... kaj se zgodi ko Solatka bere to temo?!

Zdajle voham božične piš kote (une medenocimetove).:roll: :roll:

:evil:

Od zdaj naprej bojkotiram tole temo.
Uporabniški avatar
 Loni
#156230
solatka napisal/-a:Na evo... kaj se zgodi ko Solatka bere to temo?!

Zdajle voham božične piškote (une medenocimetove).:roll: :roll:

:evil:
.


Ne, tiste dobre z original spekulaas začimbami, ki sem jih dobila iz Nizozemske. Sezona je odprta.
Uporabniški avatar
 IRA
#156231
solatka napisal/-a:Na evo... kaj se zgodi ko Solatka bere to temo?!

Zdajle voham božične piš kote (une medenocimetove).:roll: :roll:

:evil:

Od zdaj naprej bojkotiram tole temo.


Če bi nehala kr neko svoje "branje" prebirat med vrsticami bi vidla, da so zapisane čisto prave lepe in zdrave stvari ...

Nikjer ni bilo še nič o Božiču :twisted:
Uporabniški avatar
 niki
#156232
Loni napisal/-a:
solatka napisal/-a:Na evo... kaj se zgodi ko Solatka bere to temo?!

Zdajle voham božične piškote (une medenocimetove).:roll: :roll:

:evil:
.


Ne, tiste dobre z original spekulaas začimbami, ki sem jih dobila iz Nizozemske. Sezona je odprta.


Jaz sem pa čez vikend naredila tiste švedske zadeve :wink: res je enostavno, pa še dobri so.. sem sicer malo prilagodila recept, ampak je uspelo :D
Hvalaaa Loni :D
Uporabniški avatar
 lenči
#156233
Kaj pa o Božičku? :?: Mislim, da bom takrat kar lepo naredila moje kremšnite, že tko dolgo jih nisem (moj dragi jih ne mara), takrat pa bo menda prišlo kaj obiskovalcev naokoli, da jih pospravijo :lol:. Pa šarlote že dolgo nisem delala, madonca upam, da jo bi še znala :oops: .
Uporabniški avatar
 solatka
#156262
IRA napisal/-a:
solatka napisal/-a:Na evo... kaj se zgodi ko Solatka bere to temo?!

Zdajle voham božične piš kote (une medenocimetove).:roll: :roll:

:evil:

Od zdaj naprej bojkotiram tole temo.


Če bi nehala kr neko svoje "branje" prebirat med vrsticami bi vidla, da so zapisane čisto prave lepe in zdrave stvari ...

Nikjer ni bilo še nič o Božiču :twisted:

:lol:

Kdo pa pravi, da medenocimetovi (spekulas) piškoti niso zdravi?
:lol:

Ira... ne poznaš ti mojega "umskega sistema".
Ko je hrana... je čist vseeno o čem je govora, men domišljija deluje 300 na uro.... pol pa berem "svoje branje" :oops: :roll: :evil:

Sicer pa.... obbožičnih prispevkov na tej temi me je pa res STRAAAAAAAHHHHH, če imate že zdej, ko je še čist navaden november, toliko za povedat.
Nazadnje spremenil solatka, dne 04 Nov 2008, 22:33, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 solatka
#156263
Loni napisal/-a:
solatka napisal/-a:Na evo... kaj se zgodi ko Solatka bere to temo?!

Zdajle voham božične piškote (une medenocimetove).:roll: :roll:

:evil:
.


Ne, tiste dobre z original spekulaas začimbami, ki sem jih dobila iz Nizozemske. Sezona je odprta.


Točno te jaaaaaaaaa :ignore:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA