Moderator: lenči

Uporabniški avatar
 IRA
#156022
Daaan...

Že nekaj časa me mami tale tema, jah klinc ... eni pač ne moremo brez hrane :D

Tale tema naj bi bila namenjena prehranjevanju, takšnemu in drugačnemu ...
... morda pisanju kakšnih jedilnikov, zdravih receptov, preizkušenih in učinkovitih zajtrkov, malic, kosil ...

Debatam na temo prehrane, športne prehrane, kaj pred - po tekmah, česa se držite v vsakdanjem življenju, česa se izogibate v vsakdanjem življenju. Kaj so vaše šibke točke ... kako rešujete odvisnosti od prehrane in gurmanskega uživanja v njej ... in tako naprej in tako nazaj!

Pa dober tek ... tako in drugače :twisted:

Lp
IRA
Uporabniški avatar
 natasa
#156061
Jaz se ne odrekam nobeni hrani, ker preveč rada jem. Zaradi teka brez slabe vesti jem tudi ob desetih zvečer in to karkoli. Kakšna bi bila, če ne bi tekla pa ne vem :bum: . Pazim samo cca 5 dni pred tekmo in pa seveda ne jem pred treningi, pa zato veliko rajši po :wink:.

:wink:
Uporabniški avatar
 metkamarjetka
#156065
pri meni je tkole: jem (skoraj) vse in to zeloooooo rada, če je le mogoče 5x na dan, popijem veliko vode, zvečer si rada privoščim tudi kozarček rdečega (ja, ne me linčat). se mi zdi, da je edina moja pregreha čips :evil: - tu pa na žalost nimam mere :oops: .

tako - brez kakih posebnih jedilnikov, jem pač tisto, kar mi najbolj ustreza (četudi npr. ni najbolj zdravo :oops: ). med vikendi si vzamem tudi malo več časa za kuhanje, le preostali del familije mora biti takrat odsoten (hočem mir!!!), potem pa tudi kuham z užitkom :wink: .

recepti? ja, jih snamem kar na Kulinariki oz. najraje eksperimentiram po svoje.

in začuda...... približno isto težo držim že kar nekaj let :twisted: :D
 docca
#156066
Jaz jem čisto preveč in ne pravilno. Tako bom tukaj bolj brala. Seveda teorijo poznam in jo na veliko razlagam, samo držim se jo bolj švoh.
Moja šibka točka je čokolada, piškoti s čokolado, vse kar diši po temni čokoladi. Pa tudi Nutelo hitro izpraznem. K sreči vsaj belega kruha ne maram, mesa pojem bolj malo. Rada imam solato, ampak kaj, ko je potem še vsega ostalega toooooliko zraven, da me kg prav ovirajo pri teku. Čeprav jem sedaj, ko tečem, vseeeno malo manj, ker vidim, da s polnim želodcem ne gre.
Sem se odločila, da bom do 14. LM natrenirala 21 km, menda mi bo to že oklestilo nekaj kg.
Uporabniški avatar
 Sončka
#156068
Tudi nepolžki jemo.
In to ne samo solato.
Lepo pri teku je to, da lahko jemo sladoled, torte, piškote, čokolado....
Ampak ne v prevelikih količinah. Jaz osebno dobim takoj preveliko rit, potem me pa vse hlače tiščijo. :cry:
Zato pazimo na linijo, mi nepolžki.
Če bi bila polžek, pa mi mogoče ne bi bilo treba, saj bi jedla samo solato. :wink:
Uživajte. Sončka
Uporabniški avatar
 niki
#156098
No jaz že nekaj let vsako jutro spijem sveže stisnjen pomarančni sok.

Glede ostale hrane pa nimam nobenih posebnih jedilnikov, edino česar se več ali manj držim je, da kupujem (žal ne v celoti) ekološko hrano oz. vedno preverim sestavine, če ne gre za stvar, ki bi imela certifikat. Ne uporabljam margarine, zamenjam jo z maslom oz. z kokosovim oljem. Sladkor uporabljam mascavo oz. avokadin. Kruh pečem doma. uporabljam čokolado, ki ima večji delež kakava.In tako naprej...
Imam pa zelo rada sladko, sploh če gre za čokolado :roll: Pri hrani se zelo težko kontroliram..
Trenutno berem Montignacovo knjigo.. všeč mi je njegov način, čeprav ne vem če sem sposobna se držati njegovih navodil. Predvsem mi je pomebno to, da bi jedla bolj zdravo, zaradi česar bi se tudi bolje počutila, več energije. Zaradi česar sem tudi začela teči.. Za dobro počutje pa da imam en ventil :wink:
Uporabniški avatar
 lenči
#156101
Pred dobrimi dvemi leti sem pričela upoštevati Montignacovo metodo, ki jo bolj ali manj držim še danes. Vsako jutro stisnem pomaračni in grenivkin sok in ga spijem. Obvezno zajtrkujem. Najraje doma pečeni polnozrnati kruh z dodatki :wink: . Za kosilo se pošteno najem, od juhe do sladice, če se le da, polnozrnate zadeve, če pa ne, pa zadnje čase najraje pražen krompir in testenine, mesa vse manj. Za večerjo ne jem več toliko, če tečem mi veliko sploh ne ustreza. Vmes za malico sadje, pijem kolikor se spomnim (voda je na mizi ves dan). Jem pa zelo veliko sveže zelenjave, ta mi zelo ustreza, tudi kakšne oreščke za malico pospravim. Za uničevanje potrebe po sladkorju je temna čokolada odlična (sedaj je na preizkušanju tista s soljo :lol: ). Se mi pa sedaj takoj pozna pri počutju, če jem navadne špagete ali se kako drugače pregrešim. Se pa poslušam, če mi kaj zadiši, potem jem, včasih imam potrebo po slanem in moram pojesti malo čipsa ali suhe salame, drugič pa kakšno sladico, če me napade potreba po sladkorju. Pa kitajska hrana mi zeloooo ustreza, ker je veliko zelenjave. Mi pa zadiši tudi kašen mesek kdaj :lol: :wink: . In spijem kakšen kozarec vina pri kosilu. In eksperimeniram s polnozrnatimi zadevami in različnimi okusi.
Držim se reka, da prazen žakel ne stoji pokonci :lol: :wink: .
 katrca
#156119
Lenči, a bi bla ti moja mama ? Saj je vseeno, če sva enako stari. Samo iščem nekoga, ki bi tako lepo skrbel zame, ker meni časa zmanjkuje.
Uporabniški avatar
 solatka
#156121
Ma joj no... a ste morale to temo načet?

Se mi je noro zaluštalo čokolade. Pa čipsa. Pa hamburgerja. Pa grške solate. Pa vege pice iz ene izmed Mariborskih picerij. Pa pire krompirja.


Eh.... pol pa hujšaj človek ja. :roll:

(P.S. Ja no, zdravav prehrana ni ravno moja močna stran :oops: :roll: )

Grem kuhat. Pire pa špinačo.
Uporabniški avatar
 lenči
#156122
solatka napisal/-a:Ma joj no... a ste morale to temo načet?

Se mi je noro zaluštalo čokolade. Pa čipsa. Pa hamburgerja. Pa grške solate. Pa vege pice iz ene izmed Mariborskih picerij. Pa pire krompirja.


Eh.... pol pa hujšaj človek ja. :roll:

(P.S. Ja no, zdravav prehrana ni ravno moja močna stran :oops: :roll: )

Grem kuhat. Pire pa špinačo.


Solatka, pa cel neolupljen krompir skuhaj in potem naredi pire. Pa dodaj sojino smetano in kokosovo maslo, njami, pa se ti cedijo sline, tako je kako naj rečem, tak krompir je tako bogatega okusa :lol: .
Uporabniški avatar
 lenči
#156124
katrca napisal/-a:Lenči, a bi bla ti moja mama ? Saj je vseeno, če sva enako stari. Samo iščem nekoga, ki bi tako lepo skrbel zame, ker meni časa zmanjkuje.


Katrca, tale je pa dobra. Meni pa včasih kar manjka kdo, ki bi bil pripravljen tiste "zacoprane" jedi (kot pravi moj sin) jest :wink: . Dobiš palačinke v soboto, da te malo potolažim :wink:
Uporabniški avatar
 niki
#156125
lenči napisal/-a:
solatka napisal/-a:Ma joj no... a ste morale to temo načet?

Se mi je noro zaluštalo čokolade. Pa čipsa. Pa hamburgerja. Pa grške solate. Pa vege pice iz ene izmed Mariborskih picerij. Pa pire krompirja.


Eh.... pol pa hujšaj človek ja. :roll:

(P.S. Ja no, zdravav prehrana ni ravno moja močna stran :oops: :roll: )

Grem kuhat. Pire pa špinačo.


Solatka, pa cel neolupljen krompir skuhaj in potem naredi pire. Pa dodaj sojino smetano in kokosovo maslo, njami, pa se ti cedijo sline, tako je kako naj rečem, tak krompir je tako bogatega okusa :lol: .


Pa prej še skledo solate pojest :wink:
Uporabniški avatar
 solatka
#156130
lenči napisal/-a:
solatka napisal/-a:Ma joj no... a ste morale to temo načet?

Se mi je noro zaluštalo čokolade. Pa čipsa. Pa hamburgerja. Pa grške solate. Pa vege pice iz ene izmed Mariborskih picerij. Pa pire krompirja.


Eh.... pol pa hujšaj človek ja. :roll:

(P.S. Ja no, zdravav prehrana ni ravno moja močna stran :oops: :roll: )

Grem kuhat. Pire pa špinačo.


Solatka, pa cel neolupljen krompir skuhaj in potem naredi pire. Pa dodaj sojino smetano in kokosovo maslo, njami, pa se ti cedijo sline, tako je kako naj rečem, tak krompir je tako bogatega okusa :lol: .


No, ker nimam sojine smetane, pa kokosovega masla (kje se to sploh kupi? :roll: ), sem se odločila, da boja za kosilo kar ostanki - krompirjev zos (se pardoniram sam res ne vem kako se to reče pravilno slovensko) in govedina. Poleg pa cvetača v solati.
Uporabniški avatar
 lenči
#156133
Solatka, vse dobiš pri najboljšem sosedu :wink: :lol: , nič takega ni. Žal v njihovi restavraciji ne, pa me mal čudno gledajo, če nosim s sabo moje dodatke.
Jaz sem pa pri sosedu pospravila zelenjavno juho (pa ne iz vrečke :shock: ), segedinar (meso mi ni dišalo, zelje je pa blo), krompir (žal ni bilo praženega, samo slan razkuhan krompir), banano za desert bom pojedla na poti domov (grem itak tečt), temno čokolado pa napadam sedaj, da bom lahko naprej mislila. Hm, nekaj mi bo manjkalo danes? Aja, sveže zelenjave ni nič. No, saj je doma še redkvica z vrta, bo pa večerja taprava :lol: :wink: .
Pa dober tek vsem.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA