Moderator: lenči

Uporabniški avatar
 tosalifi
#190558
goldee napisal/-a:
Ne vem točno koliko imam max pulz, bi pa rekel, da nekje okoli 195 (star sem skoraj 24, 193cm/95kg).

.


Maksimalni utrip je najbolje izmeriti na kakšnih testih pod zdravniško kontrolo, sicer ga lahko tudi sam. Nekje na forumu je to že opisano, je malce riskantno in moraš biti prepričan, da si čisto zdrav. Skratka, pospešuješ tempo in na koncu (najbolje klanec) šprint dokler skoraj ne moreš več, dodaš še utrip ali dva in to je to.
Meni osebno, že po kakšni minuti pade utrip iz 180 pod 120, če se čisto ustavim. To je bolj pomembno pri kakšnem razgibanem terenu, kjer pri spustu ali na ravnem delu utrip hitro pade na kakšnih 150 in še manj.

Drugače pa goldee tvoj utrip je čisto OK, še malo klanca, malo več na višjih obratih, pa bo pri tempu 5:00 kmalu utrip tak da boš zadovoljen. Je pa res, da so takšni treningi dosti bolj zahtevni in obremenilni za telo, zato po pameti.

LP
Uporabniški avatar
 goldee
#191042
Evo malce z zamudo. Bil na morju :-)

Kar se tiče vprašanja:
Pade z katere vrednosti na 120? Pade na 120 če se ustaviš in stojiš pri miru ali hodiš ali sediš?


Torej pulz mi pade pri normalni hoji na 120/min - ko recimo po koncu teka še malo hodiš.
Če pa stojim pa gre pod 100 po nekaj minutah.

Danes bom šel spet tečt, pa da vidim kakšni rezultati bodo.
Bom pa začel osvajati tudi Rožnik, malce po Cankarjevemu vrhu itd.


Bil sem nekaj let nazaj na istem. 5:00 mi je predstavljal precejšen izziv na kaki daljši razdalji. Pomagajo tri stvari: dobro splaniran trening, trening in še enkrat trening :wink:


NO dej me prosim na kratko usmeri kako naj si zastavim dober trening / kaj naj vsebuje? (če se ti ne da, mi pa daj link na kako temo :D )

Thanks a bunch!
Uporabniški avatar
 goldee
#193959
Da ne bo tema čisto zaspala:

včeraj sem tekel prvi krog - 5 km s povprečnim tempom 4:45 in povprečnim pulzom 166, tko da sem kar vesel tega dosežka. Sem pa tekel drugi krog slabše, 5:30/km s povprečnim pulzom 170. To pa zato, ker ne zdržim še takega tempa celih 10km. :-(
Bom pa prilepil kak graf iz garmina semle gor, če se bo dalo komu malce analizirati :wink:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA