Moderator: lenči

Uporabniški avatar
 lenči
#126187
Lepo da si zadovoljila dušo in telo. To je najlepše.
Glede 40+40 pa če prideva do ure in pol lepo počasi, potem gre. Tako sem se jaz prepričevala. Potem pa sem se prijavila in šla teč. Pa sem se vmes malo zamislila, ko sem šla preverit progo :? In sem vzela počasen tempo, da pridem do konca. Res pa je, da sem prej enkrat razdaljo premagala. In to kot poštena parna lokomotiva. Pol sem pa bolj počivala do tekme (rahla dva teka, krajše razdalje). Sem pa vmes tudi poštene copate nabavila in se mi je neverjetno poznalo.
Nisem izkušena in so mi nasveti s foruma lepo pomagali, pa tudi dnevnik tekača sem prebrala. In še vedno se učim in preizkušam.
Največ je pa vredno, da uživaš ko tečeš. Meni koristi, sem manj "tečna". Kakorkoli že, dokler tečemo, si koristimo. Pa četudi pade 10k kdaj pozneje in ne v Radencih.
Uporabniški avatar
 karma
#126237
živio!

Glede na to da ste tukaj bolj počasna sekcija med katero spadam tudi sama, me zanima, tisti ki ste bili v Radencih na 10, kakšna je kaj proga? Kaj klančkov in dolinic ? Kakšna je kaj proga?
hvala in veliko tekaških dni
Uporabniški avatar
 solatka
#126285
Karma žal ti ne znam pomagat, saj mene zanimajo iste stvari.

Sicer pa še zbiram pogum za 10-ko v Radencih. :roll:

Si mi pa dala idejo za naslov te teme - POLŽJA SEKCIJA :lol: :lol: :lol:
 klopotec
#126287
karma napisal/-a:živio!

Glede na to da ste tukaj bolj počasna sekcija med katero spadam tudi sama, me zanima, tisti ki ste bili v Radencih na 10, kakšna je kaj proga? Kaj klančkov in dolinic ? Kakšna je kaj proga?
hvala in veliko tekaških dni

Proga je lepa in ni težavna. Nekaj je makadama in dva vzpončka sta. Nič zahtevnega, je pa prav da začetnik ve, da obstajata in je na njiju pripravljen.
Del te proge (tisti z vzpončkoma) sem pretekel v petek, ko me je pot vodila tam okoli. Lani (ko sem bil še začetnik) sta se mi zdela kar, na zdaj pa se mi ne zdita več. Po pestrita celo zadevo. Nič se ni tgreba bat. Malo upčasnit, če je treba tudi kaj prepešačit, potem pa gre spet navzdol, pa je.
 spela*
#126298
klopotec napisal/-a:
karma napisal/-a:živio!

Glede na to da ste tukaj bolj počasna sekcija med katero spadam tudi sama, me zanima, tisti ki ste bili v Radencih na 10, kakšna je kaj proga? Kaj klančkov in dolinic ? Kakšna je kaj proga?
hvala in veliko tekaških dni

Proga je lepa in ni težavna. Nekaj je makadama in dva vzpončka sta. Nič zahtevnega, je pa prav da začetnik ve, da obstajata in je na njiju pripravljen.
Del te proge (tisti z vzpončkoma) sem pretekel v petek, ko me je pot vodila tam okoli. Lani (ko sem bil še začetnik) sta se mi zdela kar, na zdaj pa se mi ne zdita več. Po pestrita celo zadevo. Nič se ni tgreba bat. Malo upčasnit, če je treba tudi kaj prepešačit, potem pa gre spet navzdol, pa je.


O, super, če je tudi makadam vmes! Klančkov se ne bojim, matra me edino vreme - upam, da ne bo vroče.
Uporabniški avatar
 pajo
#126323
Špela ob nedeljah tečeva z ženo ob približno pol desetih počasno 10km če boš kdaj pri volji ali še kdo drug... Mostec, živalski vrt,Čad,Cankarjev vrh,Cekinov grad...
 spela*
#126353
pajo napisal/-a:Špela ob nedeljah tečeva z ženo ob približno pol desetih počasno 10km če boš kdaj pri volji ali še kdo drug... Mostec, živalski vrt,Čad,Cankarjev vrh,Cekinov grad...


Hvala za vabilo. :wink: Danes sem sicer že odtekla svoje (saj res, a pol desetih pomeni 9:30 ali 21:30?).
Uporabniški avatar
 pajo
#126378
9:30. Tudi poleti ko že bolj toplo. Ma ne takrat malo prej drugače se bomo skuhali.
Uporabniški avatar
 solatka
#126516
Danes sem prvič tekla popolnoma sama nočno verzijo.

Ponavadi sem prevelik zajc za take podvige. Danes pa sem prav morala iti porabit odvečno energijo.
Bilo je rahlo grozljivo teči v temi mimo pokopališča in cerkve (v zvoniku je ravno bilo polno uro). Ampak sem preživela.
Le enkrat sem pozabila dihat (dobesedno), ko sem se spomnila, da imajo v eni uličici enega zmešanega pitbula. Sem tekla kot po jajcih. Ampak gospoda psa na srečo ni bilo doma. :)

Kljub pozni uri sem srečala 3 tekače. 2 sta se šla rekreacijo (kot jaz) eden pa je šel mim mene ko raketa.
:roll: :lol:

Zdej me pa boli koleno. :evil: Sem komaj prilezla po stopnicah.
 Janazaspana
#126546
Jaz tudi včasih tečem na pol nočno verzijo skrajšanega K-Rožnika (v Tivoli se ne upam spustit), startam okrog osmih zvečer in ko prilezem na Cankarjev vrh je že kar temno. Prvič me je bilo strah za umret, drugič malo bolje. Od Cankarjevega vrha naprej ne srečujem več ljudi, sem pa tudi razmišljala, da se moram precej izboljšat v teku, da pobegnem morebitnim posiljevalcem, ki bi se jim dalo zvečer na Rožnik. Do sedaj še nisem srečala nobenega in upam, da tako tudi ostane, pa dnevi se itak daljšajo, tako da tudi ob 20.30 zvečer ne bo več trdna tema.
Druga stvar je tema. Sedaj tečem po sredini vseh poti, da ne bi padla v kakšen jašek in noge dvigujem, da se ne bi spotaknila in za sencami ogledujem kje je kakšna luknja. Na Rožniku to še kar gre, ker so poti svetle in ob polni luni ni problema teč. Kljub vsemu bo moj naslednji nakup čelna svetilka.
Uporabniški avatar
 solatka
#126818
Odločitev je padla. 10-ka v Radencih še ne bo padla. Bo pa 5,5. Tako, da se vidimo v Radencih.

Vseeno sem šla danes ta dolgo verzijo (o kilometrih pojma nimam koliko bi jih naj bilo). Natanko 53 minut. Nikakor mi ne rata, da bi tekla eno uro :lol:
Prvič so mi odpovedale noge. So postale težke kot svinec. Ponavadi sem morala hodit zaradi dihanja. Sem se dvakrat kar fino spotaknila (med hojo), ker so bile pretežke za dvignit. Morebiti pa sem en mičken pretiravala. :roll: :?:

Srečal me je en štirinožni kolega. Na srečo prijazen in na srečo je bil na vrvici. SEm pa že od daleč videla, da bo skočil vame. In je res (kljub vrvici). SE človek vpraša, zakaj imajo ljudje pse, če že mladičkov ne obvladajo.
Ampak dobro, ta me je samo obliznil in pomahal z repom. Ko bo zrasel, mogoče ne bom te sreče. :roll: :evil:
Uporabniški avatar
 lenči
#126966
Solatka, pride kdaj, da so noge težke. Tudi moje so bile danes iz "svinca". :evil: Še bolj me je pa jezilo, ker sem mojega zvlekla na 10 km, potem pa sem jaz šla samo 6km. :oops: Vzrok je bil pretiravanje, saj sem šla včeraj še kolesarit v hrib 10 km. Sedaj bom do nedelje lepo počivala, v nedeljo pa zopet 10km (mogoče že v soboto, če bodo noge OK). Vseeno pa mislim, da je dobro kupit uro, da lahko kontroliraš puls. Saj je lahko za začetek tista iz Hervisa za 20 EUR (meni je že to čisto dovolj). Meni dobro služi, da se znam kontrolirati pri teku oz. da ko pospešim, ne pretiravam, pa vseeno napredujem.
Vidim, da imaš tudi ti težave s štirinožnimi prijatelji. Tudi name vedno skoči isti pes, čeprav je na povodcu in je lastnik zraven.(žal ne vedno :( ) Očitno je alergičen na tekače. Ampak vedno se jima pa ne morem izogniti.
Uporabniški avatar
 solatka
#127548
Danes ne bi smela iti tečt.Včeraj mi je šlo odlično. Brez kakršnega koli problema sem odtekla mojo progo. Danes pa sem komaj premikala noge. Prvo četrtino poti sem še nekak tekla, potem pa je bilo trpljenje. Kmalu mi je kapnilo (na srečo), da bo potrebna drugačna taktika. Pa sem menjavala hojo s tekom.
Ves večer mi je bilo slabo. Hm, le zakaj? :?: Pa sem mislila, da mi bo kaj ostalo v glavi, če bom prebirala forum, pa ostalo gradivo o teku.

No ja, na napakah se učimo. :wink:
 spela*
#127552
solatka napisal/-a:Danes ne bi smela iti tečt.Včeraj mi je šlo odlično. Brez kakršnega koli problema sem odtekla mojo progo. Danes pa sem komaj premikala noge. Prvo četrtino poti sem še nekak tekla, potem pa je bilo trpljenje. Kmalu mi je kapnilo (na srečo), da bo potrebna drugačna taktika. Pa sem menjavala hojo s tekom.
Ves večer mi je bilo slabo. Hm, le zakaj? :?: Pa sem mislila, da mi bo kaj ostalo v glavi, če bom prebirala forum, pa ostalo gradivo o teku.

No ja, na napakah se učimo. :wink:


Saj vidim, da ti je že jasno, da si pozabila na počitek. :wink:
Uporabniški avatar
 metkamarjetka
#127607
saj veš kako so nas naučili tisti izkušeni: počitek je pol uspeha oz. dobrega rezultata! :wink:

boš pa v Radencih bolj "stisnila" :wink:

srečno!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 378

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA