Moderator: lenči

 Polona25
#127687
Hej!
Ko berem tole, se zavem, da nisem edina s takšnimi začetniskimi problemi. Sem namreč še ena začetnica. Že kakšna dva mesece se bolj resno trudim s tekom in včasih imam občutek, da ne zmorem preteči niti kilometra..včasih pa po 8 km še vedno tečem :)

Ja, vsak začetek je težak, ampak sama sem vsak dan znova, kljub naporom, vedno bolj navdušena nad tekom. Tale forum spremljam pasivno ze kar nekaj casa in sem ze kar nekaj dobrih nasvetov nasla.

Dnevi počitka pa...hja, ista zgodba kot "solatki"... :lol: na napakah se res učimo!

Pa čimbolj uspešen tek vsem ostalim začetnikom!
Polona
Uporabniški avatar
 solatka
#127693
Polona25 napisal/-a:Hej!
Že kakšna dva mesece se bolj resno trudim s tekom in včasih imam občutek, da ne zmorem preteči niti kilometra..včasih pa po 8 km še vedno tečem :)



Kot da bi brala sebe. Čeprav, do zdaj sem kar upoštevala pravilo počitka. Sam včeraj sem pa v vsej evforiji mislila, da bom vseeno zmogla... Jok brate, odpade :lol:

Danes sem počivala (beri: srednjehitra hoja na 6 km). Jutri pa imam v načrtu poizkus moje prve 10-ke. Če bo šlo, bo. Če ne pa tud prav.
Uporabniški avatar
 solatka
#127729
Polona hvala.

Sem spremenila naslov. Je že preveč tem z "začetniki" v naslovu.
:wink:
 Janazaspana
#127735
Jaz sem tudi med polži. Čeprav, realno gledano, sem v primerjavi z januarjem in februarjem sedaj že med polži dirkači.
Drugače pa ja, jaz grem teč, Mici in luzer pa z mano na sprehod :lol:
Uporabniški avatar
 Asparagus
#127738
Dobro ime Polžja sekcija :) Jaz po mojem tudi spadam vanjo, čeprav tečem že eno leto. V tem mesecu sem se odločila teči vsak drugi dan, pa čeprav samo krajšo razdaljo in če ne gre drugače(zaradi časovne stiske), zjutraj. Začelo se je dobro: 1.5. krajši tek že ob pol devetih zjutraj(kljub kresovanju), potem v soboto 8 km z zame zelo dobrim tempom 6.30. V nedeljo smo bili na planinskem izletu in sledil je bolj slab tek v ponedeljek.
Ampak tudi včeraj ni bilo dosti bolje, na isti progi imam včasih občutek da tečem brez napora, včeraj pa mi ni šlo dobro. Res sem imela zadnje dni nekaj težav z želodcem, ampak delam načrte za mali maraton v jeseni, potem pa tak beden občutek že na 5km :cry: Zdaj razmišljam, kam naj grem v petek in ali ne bi bilo bolje vzeti si še drugi dan počitka, da bi potem čim bolje odtekla 10km čez vikend(Radenci se bližajo). Za konec maja pa sem planirala preteči 14 km naenkrat.

No, sedaj sem se malo zjokala in gremo naprej!
Uporabniški avatar
 lenči
#127743
Solatka, tole je pa super dobra izbira imena :lol: .

Asparagus, vidim, da imaš podobne načrte za mali maraton do jeseni, kot jaz. Meni je uspelo dosedaj preteči 12 km skupaj (čas katastrofa), po Radencih pa grem tudi jaz na povečevanje razdalje. Proge že imam zmerjene.
Sedaj "treniram" 10 km, ampak tempa 6.30 na 10k še nisem uspela doseči na razgibanem terenu, bolj ravninski mi pa uspeva tu blizu. Jaz tri dni pred Radenci ne bom tekla, maksimum hitra hoja. V nedeljo grem pa v Šmarješke na 8K, na polno, za preizkus sposobnosti. Danes grem teč 6-8 km na izzi, potem pa počitek do nedelje. Upam, da me vročina ne bo preveč zdelovala, še dež me manj moti pri teku.
Upam, da se bo Polžja sekcija v Radencih spoznala.
 Janazaspana
#127746
V Radencih me ne bo, mogoče bom šla na Ljubljanskega, teč polovičko, če bom sposobna. Po moje v dveh uraj in pol bi mogla prit na cilj :roll:
Uporabniški avatar
 lenči
#127754
Janazaspana, tud jaz bi rada na Ljubljanskem šla na polovičko. Čas mi sploh ni pomemben, ampak dve uri in pol sta po moje kar realni, saj je nekaj mesecev vmes. Bom pa prej šla še Luče Logarska 16 km, da se preizkusim. Vmes pa tek, tek, tek....in seveda užitek, ki ga tek prinaša.
 spela*
#127756
Jaz tudi upam na polovičko jeseni. :wink: :oops:
Uporabniški avatar
 lenči
#127758
AVI hvala, sem okužila še mojega moža, če me že spremlja, naj tud teče. Edino sin pravi, da se je "ta stari utrgalo".

Da ne bomo čez nekaj časa odprli temo "Lov na prvo polovičko" :wink:

We are the champins, we are, we are!
Uporabniški avatar
 Radolca
#127759
dekleta, kar resno naprej!
v dveh urah in pol boste pa ja pretekle 10-ko :shock:
v uri in 40 minut midva s punco prehodiva 10 kilometrov, zato kar resno "na pot"
Uporabniški avatar
 lenči
#127762
Radolca, me smo imele v mislih polovičko :D . Tud Janazaspana jo je imela v mislim.10-ko pretečem sedaj v dobri urci. Saj smo polžja sekcija, ampak te polžke so pa le malo bolj hitre :wink: :oops: Samo kondicije moramo nabrati za polovičko :lauf: . Hvala za spodbudo!
Uporabniški avatar
 metkamarjetka
#127763
Radolca napisal/-a:dekleta, kar resno naprej!
v dveh urah in pol boste pa ja pretekle 10-ko :shock:
v uri in 40 minut midva s punco prehodiva 10 kilometrov, zato kar resno "na pot"


primož, dekleta se pogovarjajo o polovički - 21 K :wink:

me ima, da bi tudi jaz do jeseni prepričala svoje možgančke in noge, da pretečejo 21-ko.
se še spomniš kaj si mi svetoval pred lanskim LJ : "drugo leto pa na 21!" hahahaha
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 378

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA