Moderator: lenči

Uporabniški avatar
 Tekač 215
#142218
Starček napisal/-a:
Tekač 215 napisal/-a:
Starček napisal/-a:
Tekač 215 napisal/-a:Živjo vsem!No,pa sem spet začel tečt :D !Moja večna težava je v tem,da moram biti(seveda po svoji krivdi),tolikokrat začetnik.A vedno znova se vendarle vračam na tekaške poti-zato,ker rad tečem!Tako je,da ponavadi tečem po 3,4...,ali celo 6 mesecev redno in prizadevno in si naberem zavidljivo energijo in kondicijo,potem pa...si rečem-malo pavze bo dobrodošlo,a ta pavza se potem zavleče za mesec,dva,tri......leto... :cry: .Pa kaj naj,ko me zopet prime,moram zopet vse znova-lahki začetki,kombinacija tek-hoja,počasno podaljševanje razdalje...Zanima me,če ima še gdo tak primer in če je še kak "znova začetnik",ali pa začetnik,ki je pred kratkim začel teči?Jaz zdaj tečem tretji teden odkar sem "znova začel" in mi gre dobro.LP Tekač 215


Tekač 215, ne sekiraj se...Jest sem se letos maja odločil po 20 letih, da bom spet začel s tekom...No, izgleda da mi je uspelo. Hudič so samo še cigarete, a bom že nekako. LPStarček
Pozdravljen Starček(ali si res starček?)-no,to mi je najprej prišlo na misel.Najprej bi ti rad čestital,ker si se po tolikih letih zopet odločil za dobro,pozitivno stvar-tek.Mislim,da s tekom počasi odpadajo negativne stvari,kot so nezdrava prehrana,škodljive navade...,ker tek ima veliko boljše učinke,kot katerakoli slaba razvada!LP Tekač 215


Tekač 215 imam samo 56 let ! :roll: Še 44 pa jih bo 100.. :bum: ja, ja ...kje, kje so leta... :?: :?:
Ti bi pa nekaj svetoval: izgleda, da vsake 3, 4 mesece padeš v krizo. Poiskusii kombinacijo s kolesom ali kakšnim drugim športom. Ker teka se "nažreš" in potem je kriza, obstaneš doma...in čas teče in teče.. :) LP Starček
Ja,ja,saj pravim,prehitro si se poimenoval starček :lol: .Se strinjam s tabo,kriza še prehitro pride,potem se je pa treba ven kopat!No,moram povedat,da je bila moja prva "športno-rekreativna ljubezen" kolesarjenje,se spomnim,že od malega.Vedno pa sem tudi tekel.Res je fino,ko te zgrabi kriza,da se lahko zagrabiš še za kaj in se "rešiš"!LP. Tekač 215
Uporabniški avatar
 Tekač 215
#142348
Evo,pa je že prišla krizica! :x Odločil sem se,da moram napisat tudi o tem.Danes je moj prvi dan tedenskega dopusta,pa že študiram,a bom šel,ali ne bom šel tečt. :?: Včeraj je bil moj dober tekaški dan 12km in še kolesarit sem šel z hčerko.Ej.danes pa...,kar nekako nisem v akciji.Jezen sem nase :x :!: Ampak odločil sem se,proti svojemu trenutnemu razpoloženju,grem ven in pretekel bom dve svoji včerajšnji razdalji,se pravi 24km :!: S teka sem se vedno vrnil s popolnoma drugačnim razpoloženjem,mislim,da bo tudi tokrat tako :!: :!: Zanima me,če se tudi vam dogaja kaj takega?Zdaj pa grem...Lep tekaški pozdrav!!!Tekač 215
Uporabniški avatar
 Loni
#142349
Ne se obremenjevat s tem. Kdo pa je rekel, da moraš ravno vsak dan it tečt? Kak dan paše tudi počitek. No, če pa že moraš, zakaj pa ne kakšne krajše variante in v zen stilu. Tudi to paše. Jaz grem ponavadi v takem razpoloženju ta leno in kratko varianto, grem za 20 minut, toliko da se preluftam.
Sicer sem se pa danes zjutraj zbudila nekako v takem razpoloženju, pogledala skozi okno in rekla, da ne grem nikamor. Čez 15 minut pa auf in v superge. & km se mi je zdelo čisto dosti za dobro jutro varianto.
Ko se mi pa ne da, se mi pa ne da in zaradi tega ne mislim, da se mi bo svet podrl. Pri teku si to lahko privoščim, enostavno ne grem, škoda, ke s službo ne morem početi istega :lol:
Aja, pa jaz si ravno ne vbijam v glavo, da moram preteči toliko in toliko km in pa še v določenem cajtu, včasih jih je več, včasih manj. Ker potem ti tek neha biti zabava in postane obveza.
Uporabniški avatar
 Tekač 215
#142376
:D :D :D Sem že nazaj!Vedel sem,da si bom s tekom popravil razpoloženje :!: Malo daljši tek je s švicom spravil iz telesa še marsikaj drugega!Tole pa sem premišljeval na teku(misel mi je prišla nekje na sredini mojega teka) in sicer fizikalni izrek(kako sem se njega spomnil?) :idea: "telo,ki miruje,je težko spraviti v gibanje in telo,ki je v gibanju,je težko spraviti v mirovanje" Tak primer je bil danes moj.Izrek je točen!Kar tekel in tekel bi. :D LP Tekač 215
Uporabniški avatar
 Tekač 215
#145590
Pozdravljeni!"Znova začetnik" lahko po enem mesecu in še malo povem,da sem se "prelevil" v "še vedno tekač" in tek mi vedno bolj postaja eden najlepših delov dneva.Dan brez teka ni iste kvalitete,kot dan z tekom :!: Tako,da se moram včasih prav prisilit,da si vzamem tudi kakšen dan za obvezen počitek.Sicer sem pa začel tek tudi malo kombinirati z kolesarjenjem in sem ta mesec zbral že 44km.Prejšnji mesec sem pretekel 133km,ta mesec pa jih bom poskušal naredit kakih 150.Saj se s kilometri ne obremenjujem toliko,če jih bo pa manj nič hudega.Le zgolj evidenca tekaškega napredovanja.Upam pa,da jih bo s časom seveda vedno več :!: Kako pa kaj vi,drugi,ki ste bili nekako ob istem času "znova začetniki",ali še vstrajate in ali so tudi vam treningi še v užitek :?: Upam,da bere to tudi še gdo,ki se še odloča,da bi začel teči in lahko mu povem,da je dan z tekom lepši :!: :D LP. Tekač 215
 pija
#145595
Pozdravljeni,

ker se dan intenzivno krajša bom primorana teči ponoči in me zanima, kje se dobi lučka za na glavo ali kaj podobnega, da bi lahko tekla v temi in bi me lahko opazili avtomobilisti,ker pač tečem ob manj prometni cesti?
Ali tudi kdo izmed vas teče v temi in me zanimajo vaše izkušnje s tem ?
Uporabniški avatar
 Loni
#145596
V športnih trgovinah, v tistih s plezalno in ostalo bolj special opremo. Moja Tikka (Petzl) je bila kupljena v Hervisu, sem z njo zelo zadovoljna. Mislim, da so tudi tu na forumu o lučkah že pisali.
Uporabniški avatar
 IRA
#145641
LoniM napisal/-a:V športnih trgovinah, v tistih s plezalno in ostalo bolj special opremo. Moja Tikka (Petzl) je bila kupljena v Hervisu, sem z njo zelo zadovoljna. Mislim, da so tudi tu na forumu o lučkah že pisali.


Ej ... ravno včeraj sem gledala tele naglavne svetilke ...
Kako se kaj obnesejo, gledala sem cenovni razred tam cca 30-50€, tista tema o testiranju naglavnih svetilk me je kr šokirala, kakšne cene znajo ljudje postavit :twisted:

Je pa tako, rada bi imela svetilko, da bi bila opažena pa tudi, da bi kaj videla, tečem po bolj neravnih terenih in bi mi "videt kakšno luknjo" prav prišlo!

Loni, tvoja tudi osvetli pot? Al je bolj "odsevnik"?

Hvala
Uporabniški avatar
 lonely
#145645
Hojla...

@IRA Jaz ti jo podarim, ob priliki.

Lp
 wind
#145671
IRA, Tikka+ je dovolj dobra za tek ponoči, tudi po precej grobem makadamu in po gozdni potki. Na cesti me prej opazijo, če imam lučko, samo odsevniki niso dovolj. Če pa vidiš, da kakšen avto čudno cikcaka nasproti (pijanska golazen), vklopiš utripanje, to se še bolj vidi. ;)

Sicer je o lučkah že bilo nekaj tem:
http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.php?p=110212
http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.php?p=79819

BTW, zadnjič sem opazil eno kolesarko, zvečer, v popolni temi je vozila v temnih oblačilih, brez kakršnihkoli odsevnikov, brez luči. Noro. :(
Uporabniški avatar
 IRA
#145673
lonely napisal/-a:Hojla...

@IRA Jaz ti jo podarim, ob priliki.

Lp


Sprejmem :oops:
Lahko že ta vikend al pa naslednji al pa naslednji :P 8) :lol: :wink:
Uporabniški avatar
 IRA
#145676
wind napisal/-a:IRA, Tikka+ je dovolj dobra za tek ponoči, tudi po precej grobem makadamu in po gozdni potki. Na cesti me prej opazijo, če imam lučko, samo odsevniki niso dovolj. Če pa vidiš, da kakšen avto čudno cikcaka nasproti (pijanska golazen), vklopiš utripanje, to se še bolj vidi. ;)

Sicer je o lučkah že bilo nekaj tem:
http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.php?p=110212
http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.php?p=79819

BTW, zadnjič sem opazil eno kolesarko, zvečer, v popolni temi je vozila v temnih oblačilih, brez kakršnihkoli odsevnikov, brez luči. Noro. :(


OOoo, hvala!
Točno Tikka + sem danes gledala v IGLU SPORT-u!

Se mi je zdela kr ok!

Lp
Uporabniški avatar
 Tekač 215
#145775
No,evo,jaz pa imam tako službo,da ne rabim nobene :idea: za tek po temi,ker mi v službi ponoči svetijo z neonkami,tečt moram pa takole sredi dneva,ko mi sveti(kot mi bo recimo zdajle,ko bom šel tečt),žgoče sonce in bo lilo z mene kot iz škafa :!: Pa nimam druge možnosti,če pridem ob petih zjutraj z dela in ko se okoli desetih enajstih zbudim,popijem kavico in grem še skoraj v "transu" odlaufat svoj krog,ali dva.Komaj čakam,da dnevi ne bojo več tako vroči in bo lažje tečt!Pa tudi to je,da ob takem času,ko jaz tečem ni skoraj nobenega tekača,vsi tečejo bolj zjutraj,ali zvečer,le Tekač 215 sredi dneva :lol: LP. Tekač 215
 pija
#145814
Najlepša hvala vsem za nasvete pri naglavni lučki, sem dobila tisto kar sem iskala in kar me je zanimalo.
Zdaj pa samo še z lučko po temi v tek :) :) :)
Kar ne morem iti po temi tečt, ker smo na vasi in najbolj se bojim psov, da bi me kateri napadel in ugriznil. Ker kolegico je lansko leto, pa je imela kar sranje.
Tako, da najbolj , da nosim s sabo še kakšen kol al pa palico :) :) :)
Uporabniški avatar
 IRA
#145847
pija napisal/-a:Najlepša hvala vsem za nasvete pri naglavni lučki, sem dobila tisto kar sem iskala in kar me je zanimalo.
Zdaj pa samo še z lučko po temi v tek :) :) :)
Kar ne morem iti po temi tečt, ker smo na vasi in najbolj se bojim psov, da bi me kateri napadel in ugriznil. Ker kolegico je lansko leto, pa je imela kar sranje.
Tako, da najbolj , da nosim s sabo še kakšen kol al pa palico :) :) :)


Kaj si pa kupila???
Javi kako se obnese, prosim!

Lp

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA