PRŠC Terme Krka Šmarješke Toplice in Tekaški forum ter trije tekači pod strokovnim vodstvom PRŠC v sezoni 2008/09 na forumu spremljamo vadbo in se ob tem skupaj izobražujemo in učimo.

Moderatorji: ero, bobr, MatjazV, PRŠC

Uporabniški avatar
 tae
#190015
Bobr, a sem prav zasledil v eni drugi temi, da se boš pred Berlinom vseeno poizkusil na eni krajši tekmi. Tudi jaz sem vesel zate, da ti gredo treningi in napredek tako dobro od nog. Tekma je šele prava pika na "I" in ta bo pokazala pravi napredek.
Uporabniški avatar
 bobr
#190041
Glede tekem me pošteno srbijo noge in se komaj bremzam da ne bi odbezljal spet po svoje. Včasih sem le s tekmami iz sezone v sezono meril napredek. To sezono sem se temu principu namerno odpovedal zato tudi tekmovalna abstinenca :).

Ja res je javljal sem se za trans-slo in za Zagorski tek. Trans-slo sem celo gojil idejo da bi šel celo zadnjo etapo a sem si par dni nazaj premislil. Berlinski cilj mi več pomeni kot letošnji ultra podvig. Škoda bi bilo rizkirat. Grem pa za suport zadnjih nekaj dni da vidim kako se bodo fantje držal.
Na Zagorski tek grem z dveh razlogov. Prvi je da naj bi do takrat nekje skoraj zaključil cikel hitrostnih trningov. Tako se bom lahko preskusil kako bo šlo. Lani je bila to moja zadnja tekmovalna tekma na kateri sem dobesedno pregorel zaradi poškodbe. Rezultat lahko zaradi lanskih bolečin izboljšam, saj veš če že grem ponovno na isto tekmo moram bit boljši :lol:. Še en dokaz da ne morem s svoje tekmovalne kože. Jernej - PRŠC se tudi strinja s predlogom.
In drugi razlog je druženje. Veliko TF znancev gre tja katere tudi že pogrešam. Prideš tudi ti?
Uporabniški avatar
 tae
#190058
Tako, kot lani me tudi letos ne bo v Zagorski dolini. Ali bom že na dopustu ali pa ravno na poti. Menda pa pride tudi Obivankenobi.
 luzr
#190641
[quote="bobr"]Dons bo spet večerno mučenje na žaku...[/quote] Tole smo pobrali v drugi niti...
Koliko m, ponovitev, počitka in kakšna minutaža?
 spela*
#190643
A lahko jaz odgovorim? 10-krat po 50 sekund, povprečni tempo 3:20. :)

Skratka, luzr, čisto premalo zate ... :)
Uporabniški avatar
 bobr
#190644
Ne špela ne slediš programu :)
Drugače pa dober spomin.

Ogrevanje 3km z tempom cca 5min/km
+ raztezanje 5 minut
+ 5*60 sekundni intervali z tempom cca 3:20- 3:40 (cca 300m)
(pavza med intervali je hoja do 130-132 pulza, okoli dobre minute)
+ pavza 4 minute
+ 5*60 sekundni intervali z tempom cca 3:20- 3:40 (cca 300m)
+ iztek do doma 2km z tempom pod 5min/km
= crkjen bobr :lol:

Vse skupaj mi vzame malenkost pod uro. Pride kdo delat družbo?
Uporabniški avatar
 AVI
#190649
...bi prišel...če bi bilo to na kodeljevem ovalu....no seveda pa odvisno od ure....
Uporabniški avatar
 bobr
#190657
Od doma krenem okoli osmih, na Žaku bom najkasneje ob 20:15. Saj vem tebi je kodelevc bližje kot je meni žak bližje :)
 luzr
#190689
Hvala za namige glede časovnice....................................
Žal danes ni šlo. Sicer bi mi zadostovali prvi dve točki z menija, če bi moral vtirjanje v orbito izvesti na dveh kilometrih s sub 5min/km tempom.

Gospa ima dovolj energije in jo bomo še kaj po(ba)rali...
Uporabniški avatar
 bobr
#192567
Evo preživel sem svojo prvo dirko v letošnji sezoni. Tako sva tudi planirala z Jernejem - da se nekje v Avgustu preskusim na hitri krajši tekmi.
Zagorje sem namerno izbral zaradi čudovite trase in neporavnanih računov z lanskega leta :twisted:. Edino kar mi je šlo v nos je bila previsoka temperatura :(.
Na štratu je reka tekačev kar odplavala mimo mene kot da se vsem mudi do cilja. Res je da prvi kilometer pade za 30 metrov višinske a to ni razlog za divjanje. Lani sem brezglavo divjal in zato tudi pregorel. Tokrat sem lepo umiril začetni tempo na okoli 4:00 vse do prve postojanke. Malo razhodim, se nalijem in polijem in potem naprej še bolj umirjeno. Do tukaj je bila povprečna izmerjena dolžina koraka okoli 150cm. Naslednje kilometre sem se dolgočasil brez skupine pred mano ali za mano. Tukaj se me je lotevala manjša kriza bolj psihološke narave v stilu "kaj mi spet to treba", "a ne bi malo hodil in se spočil" in podobne fore. Dolžina koraka se je skrajšala tudi do 10cm, tempo je narasel čez 4:10. Zanimivo je da sem frekvenco koraka obdržal čez celo tekmo enako, okoli 85 udarcev na minuto.
Šele ob drugi postojanki je postalo zanimivo. Vedel sem da je ostalo okoli 3km do konca in valjda bom zdržal kot se zagre. Korak sem podaljšal in s tem izboljšal tempo na cca 4:10. Začel sem počasi dohajat manjše skupine pred sabo in jih tudi prehitevat. Predzadnji in zadnji kilometer sem še bolj pospešil tako da je proti koncu šlo že blizu 4:00. Očitno so še rezerve :) Potem še ciljna ravnina in ura pokaže 44:22. Povprečen tempo 4:14. Bolje kot lani in bolje kot sem pričakoval. Še to je zelo pomembno - šlo je brez poškodb ali bolečin.

Poleg nedavnega testiranja v PRŠC je zdaj še ena dobra motivacija da grem v pravo smer. Nekaj težav je bilo na poti in sigurno še bodo. Trenutno se noge držijo brez poškodb in ko bi vsaj tako ostalo :oops:

Zdej pa kot finale priprav za berlin me čaka en del trans slovenije. In potem še nekaj malo teka pa skok v nemčijo po medaljo. Spominsko seveda :D.
 ton
#192682
Ti, a prav vidim, da se kot nova spremenljivka pojavlja frekvenca in dolžina koraka? Dobro, to že nekako zapopadem, da človek pri hitrejšem teku pospešuje (šprinta), ampak a to ti šteješ? In kako? Če obenem spremljaš utrip in povprečno brzino - vsaj zame je že to dvoje na zgornji meji komputiranja.
Vsekakor pa čestitke, Bobr, za uspešno postajo na poti v Berlin.
Uporabniški avatar
 bobr
#192689
Frekvenca/kadenca koraka je moja spremljevalka odkar imam Polarja RS800RS. Zanimiv mi je bil dolg korak zato sem ta podatek izpostavil. Običajno imam na daljšem treningu kadenco 80-83 korakov na minuto, na intervalih tudi do 90, na tekmi gre čez 85. V zagorju frekvenca ni šla čez 85 ker sem raje podaljšal korak zaradi naklona. Ne mislit da sem to namerno počel :) to so noge same počele.

Kar se tiče utripa imam zadnje tedne težave z meritvami. Pas me očitno zabava ker mi meritev stalno skače v absurdne vrednosti. Baterijo sem zamenjal in je isto. Sumim da je zaradi slabega stika al kaj pa jaz vem kaj...

Tole je posnetek zagorja:
Slika
Uporabniški avatar
 bobr
#195502
Vrhunec sezone se bliža in prav tako konec moje udeležbe letošnjega projekta pri PRŠC. Pravzaprav sem pričakoval te tri tedne bolj na izi treninge ampak je Jernej kar nadaljeval z polnim tempom :oops:
Zaenkrat se držim brez večjih težav. Poškodbe so sanirane, tempo in vzdržljivost sta spet tukaj. In še temperature so postale spet znosne ;) Še malo...
Uporabniški avatar
 bobr
#198539
Kot omenjeno v temi o Berlinskem maratonu se moram pohvalit da mi je le nekako uspelo. Kljub težavam v sezoni sem zaključil svoj letošnji cilj in sicer preteči maraton brez poškodb - mogoče celo pod 3:30.

Več o samem teku tukaj:
http://bobr-sport.info/?p=336

Z Berlinom tudi uradno zaključujem letošnjo udeležbo pri PRŠC projetku. Tukaj bi se rad javno zahvalil Erotu za dano priložnost. In seveda največja zahvala gre Jerneju z PRŠCja. Ni bil samo moj trener ali mentor, pomagal mi je tudi čez težke čase v celem obdobju sezone.
Program preventive in namenskega treniranja glede na posameznikove hibe in sposobnosti ima ogromen smisel. Konec koncev sem v pol leta popravil maratonski PB za 50 minut :!: Seveda to ne gre čez noč in bilo je potrebnega veliko trdega dela.
Kakorkoli, verjamem v PRČC program in ga iskreno priporočam vsem rekreativcem ali resnim tekačem.

Jernej upam da se še kdaj srečamo profesionalno (mogoče naslednjo sezono), privat pa itak da se oglasim mimo :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA