PRŠC Terme Krka Šmarješke Toplice in Tekaški forum ter trije tekači pod strokovnim vodstvom PRŠC v sezoni 2008/09 na forumu spremljamo vadbo in se ob tem skupaj izobražujemo in učimo.

Moderatorji: ero, bobr, MatjazV, PRŠC

Uporabniški avatar
 bobr
#184423
Majski treningi po PRŠC programu so zaključeni. Na začetku naj povem da sem popravil en PB v tem času in sicer skupna mesečna razdalja! Če primerjam lanski najdaljši mesec sem bil takrat bistevno bolj skurjen in že takrat so se pojavljale poškodbe.
Trenutno uživam v teku in nasploh treningu po programu. Zadnje nekaj mesecov sem precej napredoval in pozitivni rezultati so tukaj. In sedaj z glavo naprej...

Majski povzetek:
Razdalja - 240km
Povrečno tekaških treningov na teden - 3 do 4
Povprečen neto tempo (brez razteznih vaj in počitkov) - 5:10
Najdaljši tek - 28km

A mora bit Berlin šele konec septembra :)
Uporabniški avatar
 tae
#184429
Veš kaj je zanimivo bobr, dejansko statistiko vodiš zelo podobno kot jaz (skupna kilometraža, pogostost treningov, povprečni tempo, naj). Če lahko temu rečem tvoja baza in jo primerjam z mojo, sem tudi sam letos najprej postavil osebne rekorde v raznih kilometražah, potem pa začel graditi na hitrosti.

Tudi lastni rekordi (ne glede na to kakšni so in čeprav niso z ničemer primerljivi) zelo pozitivno vplivajo na psiho in nadaljno motivacijo. Meni je npr. en tak izziv letos še 10 krogov po trim stezi v Kamniku. Nekomu drugemu to ne predstavlja nič, meni pa se zdi noro in ko mi bo uspelo, bom zadovoljen enako, kot nekomu ki zmaga maraton.

Skratka, le tako naprej.

PS: Glede na to, da sem ti odsvetoval nastop na maratonu, vidim da se boš tokrat bolje pripravil in ne boš šel tja spet trpeti. To se ti bo morda zdelo čudno, vendar sem že od izkušenih maratoncev slišal, da je včasih lažje preteči maraton hitreje, oziroma v tvojem klasičnem tempu, kot počasi, da se vlečeš po progi.
 luzr
#184507
Bobr je bil v petek viden na skrivnem ravninskem treningu v naši vasi. V polni bojni opremi.
medtem smo se mi pogajali z znano sitnimi strankami po porciji službene gnjavaže. Bili smo mu bili zelo nevoščljivi, ker je lahkotno skakljal s soncem.
Uporabniški avatar
 Classix
#184516
To pa so dobre novice. Več kot očitno je, da ti program dela v navezi z PRŠC dobro dene in ni hudič, da boš kmalu zopet pravi. Ko si ravno omenil skurjenost...če te bo kdaj kaj preveč gnalo ''mimo'' programa si poglej slike iz cilja lanske ''nočne'' 10-ke na Bledu. Tisto je bila že bolj prekurjenost...

Po pameti torej.

LP
Matjaž
Uporabniški avatar
 bobr
#184581
Ja tako je prav, dajte me še vi spodbujat da ne bom slučajno pobegnil na kako tekmo :).
Ne me spominjat lanskega Bleda. Vroče je bilo za znoret, mislim da preko 28 stopinj zvečer in za nameček še ful soparno. Takih pogojev ne želim tistim ki gredo letos tja. Moja glava je bila takrat naštelana na 40 minut ampak itak nisem zmogel.

Drugače ja, PRŠC meni z trdim delom prinaša samo dobro. Ne da samo reklamiram sam res imajo smisel ti treningi. Bazo sem dal čez zdaj je na vrsti hitrost. Končno :twisted:
Ravno danes sem dobil program za junij/julij. Poudarek je na hitrosti z intervali ki se meni na prvi videz zdijo prelahki. A bom že jutri videl v živo kako jih bom odtekel in potem grajal če so prelahki. Sporočim kako bo šlo...
 luzr
#184651
Bobr a greš na šišenski štadion? A imaš privatni trening?
Sprašujem, ker bi prišel z gojzarji ;) ?
Uporabniški avatar
 bobr
#184658
Ja danes grem na Žaka. Ob 18ih štartam z mosteca za ogrevanje in imam cca 15 minut do stadiona. Potem pa nekaj krogov in nazaj domov cca 10 minut. Vse skupaj bo manj kot ura. Ni ful privat, lahko se mi pridruži kdor hoče.
Gojzarji? A boš na travniku med fuzbalerji? :)
 luzr
#184707
Če pridem točno me počakaj, sicer se vidiva na štadionu.
Odvisno je od tega ali mi uspe urediti nekaj nujnih stvari, vključno s kratkim sprehodom štirinožca.
Sicer pa me mika opazovati kako boš treniral. Dohajal te tako ne bom...

Gojzarji bodo drugič, danes bom v supergah...
Uporabniški avatar
 bobr
#184756
Kratko poročilo po mojih današnjih intervalih.
Kot sem predvidel je bilo prelahko. Samo število ponovitev bi zadoščalo le trajanje je prekratko. Na splošno počutje je bilo odlično. Tudi tempo ponovitev sem presentljivo držal tudi pod 3:30. Ampak kot sem rekel ni bila neka razdalja :). Luzr super družba si bil, še kdaj dobrodošel a drugič raje izklopi alarm na uri 8).
Še najbolj me fascinira izjemno hiter padec bitja srca v času pavze med ponovitvami. Pade mi od cca 165 na 135 udarcev v manj kot minuti. Nadaljna minuta pomeni še dodaten padec na 110. Vse te številke pomenijo nekaj, v laičnih besedah da sem trenutno fino fajn natreniran :lol:.

V začetku julija se mi obeta ponovna meritev pripravljenosti v PRŠC centru. Če bo vse šlo kot mora bo tokrat stroj pregoru ne pa jaz ha ha.
Uporabniški avatar
 veter v laseh
#184861
[quote="bobr"]Kratko poročilo po mojih današnjih intervalih.
Kot sem predvidel je bilo prelahko. Samo število ponovitev bi zadoščalo le trajanje je prekratko. Na splošno počutje je bilo odlično. Tudi tempo ponovitev sem presentljivo držal tudi pod 3:30. Ampak kot sem rekel ni bila neka razdalja :). Luzr super družba si bil, še kdaj dobrodošel a drugič raje izklopi alarm na uri 8).
Še najbolj me fascinira izjemno hiter padec bitja srca v času pavze med ponovitvami. Pade mi od cca 165 na 135 udarcev v manj kot minuti. Nadaljna minuta pomeni še dodaten padec na 110. Vse te številke pomenijo nekaj, v laičnih besedah da sem trenutno fino fajn natreniran :lol:.

V začetku julija se mi obeta ponovna meritev pripravljenosti v PRŠC centru. Če bo vse šlo kot mora bo tokrat stroj pregoru ne pa jaz ha ha.[/quote]

P e t e k !!!
Uporabniški avatar
 bobr
#184863
Da veter, v petek you and me :twisted:
Trening je rahlo prilagojen, seveda bo težji kot sem ti ga zadnjič opisal. Pusti se presenetiti :lol:
Uporabniški avatar
 tae
#184871
Bobr, mene pa zanima še nekaj tehničnih podatkov tvojih intervalov:

- Koliko m interval ?
- Koliko ponovitev ?
- Kakšna vmesna pavza ?
- Povprečni skupni tempo ?

(čas intervala si bom pa izračunal sam, glede na podatek 3:30) :)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA