PRŠC Terme Krka Šmarješke Toplice in Tekaški forum ter trije tekači pod strokovnim vodstvom PRŠC v sezoni 2008/09 na forumu spremljamo vadbo in se ob tem skupaj izobražujemo in učimo.

Moderatorji: ero, bobr, MatjazV, PRŠC

Uporabniški avatar
 ero
#159907
Kot je omenil že Bobr, se mi je med letošnjim EVACS porodila ideja o sodelovanju med Tekaškim Forumom in Preventivnim rehabilitacijskim športnim centrom Terme Krka v Šmarjeških toplicah. Jernej Rošker, vodja centra, je idejo z veseljem pozdravil. Skupaj smo prvotno zamisel privedli do podobe, ki je pred vami. Zamisli o možnostih sodelovanja je še nekaj a za zdaj se posvetimo projektu Krka:

- trije tekači v različnih fazah tekaške 'kariere' se na sezono 2009 pripravljamo pod strokovnim vodstvom Jerneja in PRŠC,
- na PRŠC opravimo vse potrebne meritve pred sezono,
- Jernej glede na rezultate in naše cilje pripravi program, ki zajema specifično vadbo za moč in tekaško vadbo
- mi trije smo čim bolj pridni in vestni pri vadbi in opisovanju dogajanja
- ob vsem tem nas Jernej preko Tekaškega foruma še strokovno izobražuje,
- vsi skupaj se veliko naučimo o sebi, možnostih vadbe in zmožnostih človeškega telesa (z glavo vred).

To je začetek. Spremljajte nas in držite pesti za nas.
Nazadnje spremenil ero, dne 25 Nov 2008, 21:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 ero
#159915
Preden pričnem, naj napišem dve stvari:

1. zakaj je v naslovu teh pisanj besedica spet v oklepaju?

zato ker zadnje čase nesramno malo tečem in tale projekt je med drugim tudi močna vzpodbuda, da se lotim teka

2. zakaj mislim, da je zame to koristno?

razlogov je več. prvi je spoznavanje lastnega telesa skozi zadane cilje. tu je še ogromno skritih možnosti. drugi je, da svoje telo pravilno 'uporabljam', uredim stare poškodbe in se izogibam novim. tretji je seveda motivacija.

zelo na kratko - približno vem, kaj mi manjka in dozdeva se mi, da vem, kako se lotiti vadbe, da bom te pomankljivosti uredil. a s pomočjo strokovnjaka in pravilnim pristopom je vse veliko lažje. ni več 'približno' in 'dozdeva' ampak so tu rezultati testov, program, vadba in cilji.

OK, cilji:

1. urediti stara neravnovesja v telesu in skozi vadbo ostati zdrav in se okrepiti v vseh pogledih

2. v spomladanskem delu odteči hiter maraton - pobožna želja je tek pod tremi urami a bom zelo zadovoljen s časom blizu trem uram

3. v jesenskem delu odteči petkratni maraton v enem kosu - 211 kilometrov

vem, da so vsi trije cilji dosegljivi. vse je le stvar (pravilnega) dela, truda in volje.

sledi ... kaj se je dogajalo na meritvah

PS: vaša vprašanja so zelo dobrodošla. komentarji tudi ;)
Uporabniški avatar
 Bor
#160080
no super za tole....upam da boste tudi programe treninga objavili......mogoče se bo pa še kdo videl tam.... :wink:
Uporabniški avatar
 bobr
#160083
Zdaj čakamo Jerneja da objavi rezultate naših meritev in potem še predpisane treninge.
Moram še povedati da vsak od nas ima svoje specifične hibe in cilje katerim bo posvečen trening. Če se kdo podobno vidi v napisanem toliko bolje ;).
Uporabniški avatar
 tae
#160085
Sveta trojica ste torej ero, bobr in MatjazV.

Matjaž je za nas rekreativce že itak profi. Erotu bolj ležijo ultra variante, meni osebno je še najbolj podoben bobr.

Bobr po sanirani poškodbi boš postal očitno nova konkurenca. V tem ne vidim nič slabega, saj nam dejansko konkurenca pomaga do boljših lastnih rezultatov.

Pred nami je december, za večino od nas praktično zaključek sezone oziroma že priprave na novo. Vprašanje za vse 3.

Zanimajo me vaši predpisani treningi za prihajajoči mesec, vendar le tisti, ki se ne tičejo teka. (razne vaje za moč, vzdržljivost, gibčnost, ravnotežje, eksplozivnost, odriv,...).

Hvala in srečno.
Uporabniški avatar
 IRA
#160087
Uh krasno!!
Stiskam pesti za vse vas pri spoznavanjo sebe in svojih sposobnosti!

Sliši se pa res dobro, kej podobnega bi jest rabila, da bi mi mogoče končno enkrat uspelo, da me po začetnem navdušenju ne vrže z ovinka :twisted:

Srečno vsem trem, se že veselim POROČIL :twisted:
Uporabniški avatar
 bobr
#160088
tae napisal/-a:Sveta trojica ste torej ero, bobr in MatjazV.

Matjaž je za nas rekreativce že itak profi. Erotu bolj ležijo ultra variante, meni osebno je še najbolj podoben bobr.

Bobr po sanirani poškodbi boš postal očitno nova konkurenca. V tem ne vidim nič slabega, saj nam dejansko konkurenca pomaga do boljših lastnih rezultatov.

Pred nami je december, za večino od nas praktično zaključek sezone oziroma že priprave na novo. Vprašanje za vse 3.

Zanimajo me vaši predpisani treningi za prihajajoči mesec, vendar le tisti, ki se ne tičejo teka. (razne vaje za moč, vzdržljivost, gibčnost, ravnotežje, eksplozivnost, odriv,...).

Hvala in srečno.

Dober naziv si nam zadal :).

Tae če se spomniš pred mojo poškodbo sem bil že blizu da te prehitim na eni tekmi :twisted: Vidva z Obivankenobijem sta mi še vedno neke vrste navdih in želja po napredku. Moj letošnji napredek je bil ogromen vse do poškodbe. Bistvo je da nočem ponoviti istih napak.
O naših treningih bo še veliko govora. Bo vse tukaj objavljeno. Stay tuned...
Uporabniški avatar
 tae
#160090
bobr napisal/-a:

Vidva z Obivankenobijem sta mi še vedno neke vrste navdih in želja po napredku.


Lepo je to prebrati :D
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#160134
Res zanimiva in verjamem, da zelo poučna tema.
Tudi sam sem vse tri kandidate hitro razdelil na ultra tekača, maratonca in tekača do (vključno?) maratona. Zanimivo bo.
Seveda bo to zame prvič videno, če bo objavljen kak trening za ultra, medtem ko je ostalih treningov ogromno.
Zanimivo bo tudi prebirati obe strani. Moramo vedeti, da se vedno učita oba: tekač in trener. Mogoče beseda trener v tem primeru ni najboljša, saj gre menda za veliko več, kot le trening.
@ERO je pokazal veliko poguma že, ko si je zadal cilje za naslednje leto.
Držite se dečki :!:
Uporabniški avatar
 vencelj
#160177
Zanimiva zadeva. Bom spremljal dogajanje!
Ero je svoje cilje že zelo konkretno obelodanil, Matjaž in Uroš še ne, je pa Matjaž odprl svojo temo, kjer je najprej opisal začetno testiranje: http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.p ... 996#159996 .

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 vencelj
#160182
bobr napisal/-a:
vencelj napisal/-a:Zanimiva zadeva. Bom spremljal dogajanje!
Ero je svoje cilje že zelo konkretno obelodanil, Matjaž in Uroš še ne, je pa Matjaž odprl svojo temo, kjer je najprej opisal začetno testiranje: http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.p ... 996#159996 .

LP, vencelj

O ja sem sem :) http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.p ... 922#159922


Sorry, vsega pa tudi ne ujamem (ali pa včasih kaj pozabim ali...). V takih situacijah je lepo imeti konkretne primerjave planiranega in realiziranega.

Pa še tole:
http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.p ... 155#160155

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 mazi
#160208
Vsem trem želim veliko sreče in močne volje... :laola

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA