vabila na predstavitvene in potopisne večere ter predavanja

Moderator: ero

Uporabniški avatar
 5rca
#10501
V Krki ... a to je v Ljubljani, galerija Krka?
Uporabniški avatar
 nada
#10521
Ja, na Dunajski 65, daj 5rca pridi, te že dolgo nisem vid'la :lol:
Uporabniški avatar
 5rca
#10522
mogoče pa res pridem ... sem pred kratkim prebrala njegovo knjigo pa me zanima, kakšn je, tko u živo :) no, pa kaj si misli o prehrani pa te reči ...
 Ursa
#10531
Vsekakor priporočam srečanje z dr. Cokanom ali FeMANom (železni mož), kot ima naziv na internetu. Sama sem ga poslušala teden dni nazaj in še danes se mi v glavi pojavljajo kake njegove misli ali šale. V vlogi predavatelja je veliko manj duhovit kot v knjigi, ko pa se z njim pogovarjaš v debati, njegova iskrivost spet zaživi. Zato predlagam, da predavanje spremenite v pogovor (kar ima tudi sam raje)!

In za tiste, ki ga ne poznate: danes je star 73 let, prve tekaške copate si je kupil pri 53 letih in do danes 8x osvojil naziv svetovnega prvaka v Ironmanu (Havaji) v svoji starostni skupini. Drugače je slovenski zdravnik, ki že vrsto let živi in dela v ZDA, njegovo področje je interna medicina - neke vrste preventiva za zdravo in polno življenje, še predvsem kar se tiče srca in žil. Kot je sam rekel: rad bi umrl zdrav!

Veliko užitkov na srečanju in ne bojte se pristopiti k njemu tudi po predavanju, saj zelo rad poklepeta!

Lp,

Ursa
Uporabniški avatar
 Barb
#10640
Mogoč-če bo čas dopuščal pa pridem.
Kolk časa pa predvidoma traja?
 Ursa
#10681
V kaki urci - urci pa pol on svoje pove, potem je odvisno od publike. Se splaca ostat, vendar ce nimas casa pac odides.. nihce ne bo postrani gledal:)

Veliko uzitkov,

Ursa
Uporabniški avatar
 bojanu
#11573
Z Mojco sva se udeležila predavanja. S TF sta bili še Nada in Nataša iz Litije, drugače pa nabito polna dvorana, nekaj pa jih je še stalo ob strani. Predavanje je organiziralo Društvo za srce, tako da je bila starostna sestava zelo pestra-od 20 do 80 let :shock:
V uri in pol je bilo govora o pravilni prehrani, nato pa smo še v manjši družbi nadaljevali pogovor. Kot je že Urša napisala, je bil pogovor še bolj zanimiv in prav škoda je bilo zaradi obveznosti ob osmih zapustiti družbo.
Dr. Cokan se je izkazal kot odličen predavatelj, ki je še posebej rad odgovarjal na bolj "športna" vprašanja. V glavnem čez športne napitke jih ni, le za pivo (ob analizah) je bil malo skeptičen :lol:

PS kaj če bi nadaljevali s predavanji TF, ki jih je sijajno otvoril Bajsi, in mogoče ob naslednjem obisku v Sloveniji povabili tudi dr. Cokana?
Uporabniški avatar
 Fotr
#11588
bojanu napisal/-a:...kaj če bi nadaljevali s predavanji TF, ki jih je sijajno otvoril Bajsi, in mogoče ob naslednjem obisku v Sloveniji povabili tudi dr. Cokana?


To bi bilo pa res enkratno, ali pa ga povabimo na kakšen tek TF, namesto analize pa razgovor (predavanje) dr. Cokana! Uf, če bi kaj takega uspelo...!?
Uporabniški avatar
 primus
#11617
Fotr napisal/-a:
bojanu napisal/-a:...kaj če bi nadaljevali s predavanji TF, ki jih je sijajno otvoril Bajsi, in mogoče ob naslednjem obisku v Sloveniji povabili tudi dr. Cokana?


To bi bilo pa res enkratno, ali pa ga povabimo na kakšen tek TF, namesto analize pa razgovor (predavanje) dr. Cokana! Uf, če bi kaj takega uspelo...!?

ideja je res super !
Si predstavljam da bi imeli lahko res veliko od tega, sploh zaradi nekaterih drugačnih stališč, ki jih zagovarja. Kot na primer, da je pravzaprav proti dolgotrajnejšim treningom, ki naj bi bili samo potencialna nevarnost za poškodbe. Priporoča krajše a zelo intenzivne treninge - vsaj tako sem si zapomnil z intervjujev pred časom.
Saj je temu tako ?
Knjige (še) nisem bral, jo bom pa v bližnnji prihodnosti večkrat omenjal (RD), pa upam da bo komu kapnilo... :)

primus
Uporabniški avatar
 bojanu
#11640
Časa je bilo premalo, da bi v detajle razložil svoje treninge. Rekel je, da teče na 90 % maksimalnega utripa, kolesari pa samo v klance, da je intenzivnost višja
Tole je pa link na nekaj njegovih člankov http://www.feman.com/ kjer klikneš spodaj desno na speak out in potem izbereš dr.F

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA