najave in vabila na triatlonske prireditve, poročila s prireditev, koledarji

Moderatorji: stena, izzardly

#189379
Še moj komentar: optimistično sem se podal na ta akvatlon kajti pri sebi sem vrjel (kljub temu, da nisem ne vem kakšen plavalec kar se je nenazadnje učeraj tudi pokazalo) da lahko s celotnim tekmovanjem opravim za šalo. Vrjel sem, da bom v teku nadoknadil vsaj nekaj izgubljenega časa iz plavanja a naj napišem takole. Ko sem stopil iz bazena sem se podal v dir in nekako sm čutil, da lahko odtečem tako kot znam a kaj ko sem pretekel 100m so me zagrabili krči v spodnjem delu nog (še nikoli v življenju me med tekom niso zagrabili krči), kar je pomenilo da sem prvi krog teka praktično celega hodil (razen dol iz klanca kjer sem nekako lahko noge prepričal da lahko grejo na polno). Tudi drugi krog teka ni bil dosti boljši, razn tega, da krčov ni bilo več a sem vseeno v največji breg shodil.
Bi pa rekel, da je triatlon zelo težak šport in tistim k se z njim ukvarjajo samo KAPO DOL!!! Čestitke steni za nov rekord Jeseniškega akvatlona in čestitke vsem, ki ste s progo sploh opravili, res je bilo težko :clap: :clap: :clap: Zase pa lahko rečem, da bom na drugi jeseniški akvatlon prišel z večjim spoštovanjem do tega lepega športa in upam, da bom tudi s svojo predstavo bolj zadovoljen kot tokrat.
Še enkrat: čestitke vsem, ki ste prišli skozi :laola
#189409
Poročila ste nekako začeli pisati v to temo, kamor sicer ne spadajo, ampak nič hudega. Da ne odpiram nove, bom kar tu nadaljeval začeto.

Ja 1000m sem preplaval (seveda z vmesnimi pavzami). Dejansko je to veliko več, kot se sliši. Slog: malo mešano (kravelj, žabica naprej, žabica nazaj) in rahlo vijuganje. Priznam, da sem bil že po prvi dolžini (50m) zmatran in sem se naprej le še bolj matral. Glede na to, da pri teku stalno govorim o številkah, je smiselno da jih tudi tu povem. Menda da okoli 27 minut. Ni ravno za hvalit, ampak tako pač je. Če se ne motim, sem iz vode prišel predzadnji. Z Špelo sva se dajala iz metra v meter in v ciljnem finišu me je gladko pustila zadaj. Po plavanju so me bolele rame in zapestja. Res sem pravi švohist. Ne borilne veščine in ne tek mi pri kondiciji plavanja ni popolnoma nič pomagalo.

O teku nimam kaj dosti za povedati, nisem se štopal, pa trde noge sem imel. Ali sem že omenil, da me je tudi tu Špela pustila zadaj.

Skratka zadevo sem sprobal, bilo je čisto luštno. Družba fina, tako kot vedno. Še vedno pa se bom raje držal teka, kot da bi se sprobaval v novih športih.

Še nekaj o posameznih forumaših:
- stena (Nejc); po 13-ih minutah je preplaval 1km, ko sem bil jaz šele na polovici, po absolutni zmagi še 2 kroga za iztek z mano in... :clap:
- izzaredly (Barbara); na začetku sem plaval vzporedno z njo, no že po prvi dolžini me je pustila zadaj. Res elegantno enakomerno hitro plavanje :clap:
- tjas (Tjaša); huda plavalka, itak zmagala. :clap: Vesel sem, da smo se spoznali in te malo oddaljili od tvojih knjig.
- ris9 (sorry, pozabil sem tvoje pravo ime); v vodi smo se še nekaj srečevali, potem si kar izginil. Ali analize niso zate ?
- raziskovalec in Sončka (Igor in Irena); se vidi da trenirata triatlon. Že to, da nekdo zmore 1km kravlat brez pavze :clap:
- spela* (Špela); včeraj si me premagala 3x: v vodi, v menjavi in v teku :clap:

Na svidenje v soboto na Bledu.
#189414
Ja, Tae je bil prav simpatičen in duhovit, čeprav ni dosegel nekega vidnega rezultata. :D Vsekakor pohvalno, da si se sploh spravil...
Akvatlon je bil res super. Vsaj jaz sem se prijetno zdivjala, kar je sploh v redu. Tokrat se nisem zgubila, sem pa enkrat priletela na hišno dvorišče, ker je puščica kazala v tisto smer. In kdo je puščico obrnil v nasprotno smer? Ja kdo pa drug, če ne gručica hudomušnik otrok, ki sem jih v drugem krogu videla, kako so se poskrili v grmovje in se prešerno hihitali... :D Organizatorji so se res odlično odrezali, tudi slikice imam na gmailu! Ko jih uredim, jih prilepim še tukaj gor.
Špela se je res odlično odrezala, kljub začetni neizmerni tremi, ja na koncu v teku Taeta totalno strla in se v cilj pognala pred njim. Tko da Luzr... :!: :?:
V glavnem, čestitke vsem. Preživeli smo lep dan. Stena nam je zrihtal tudi super plac za analizo. Mislim, da se na duatloni še kdaj vidimo.
#189417
Res je bilo prav luštno včeraj, sem prav vesela, da sem bila v vaši družbi in me veseli, da je iz leta v leto udeležba večja. Nekaj sem vas videla v živo prvič in upam, da se akvatlonu drugo leto spet srečamo :)
#189429
Za mano je moj prvi akvatlon! :D

Zjutraj pred odhodom sem imela še temeljit pogovor sama s sabo. Nekako v tem stilu:

"Joj, Špela, kaj ti je tega treba bilo? Daj si na hitro kakšen izgovor izmisli."
"Ne morem. Če sem rekla, da bom plavala, bom pač plavala. Sploh bo pa fino, plavanje in tek, dobra družba, super bo!"
"Pa saj sploh ne veš, koliko je 1000 metrov plavanja!"
"Ah, bo že, menda mi bo že uspelo, saj bom šla v svojem tempu."
"Ja, to že, ampak koliko časa pa boš v vodi?"
"Eh, kaj, saj me bodo počakali. Sicer pa lahko tudi odstopim."
"Kaj pa, če kopalke doma pozabiš, pa boš rešena?"
"Ne bo pomagalo, ker bo sigurno katera punca imela rezervne s sabo." (op.: takrat še nisem prebrala, da je po pravilih puncam dovoljeno tudi plavanje brez kopalk. :D ).
"Saj mogoče bo pa deževalo, pa bomo samo tekli."
"Pa saj si tega ne želim, ker bi v bistvu rada videla, kako bom preplavala 1 km in potem še tekla. Sploh pa, a nisem rekla, da bi enkrat šla na kratek triatlon?"

in tako dalje ... Nekaj od tega sta morala po poti poslušati tudi Sončka in Razy. Ampak sta preživela brez pripomb - kapo dol, bi rekel Katanec!

Malo več samozavesti mi da pogled na bazen. Ah, pa saj ni tako zelo velik, 10-krat tja in nazaj, saj bo šlo. Pred startom gremo še na pijačo (jaz na metin čaj, za pomiritev), ki pa bi jo, če ne bi bilo vestnega osebja, pozabili plačati. In potem se je treba pripraviti na start. Večina okrog mene v triatlonskih dresih, pravi profiči. Jaz v dvodelnih kopalkah, kot bi bila na plaži. V kombinaciji s plavalno kapo in očali je moralo to prav smešno izgledati (približno si predstavljam, ker sem se sama začela smejati Taetu v podobni opravi - samo da je bil on poleg vsega še celo brez zgornjega dela kopalk :shock: :D ).

Pred startom preverim, kakšna je voda. Uf, kar mrzla, a saj se bomo med plavanjem ogreli. In nato start.

Vsi se zaženejo, jaz pa tudi - po svojih sposobnostih seveda. Namenim se plavati prsno tako, kot se šika. Pa po prvi dolžini ugotovim, da ne bo šlo zlahka. Na obratu pošteno zajamem bazensko vodo. Ko sem že kakšne tri metre od roba, panično ugotovim, da imam vodo v sapniku ali pa že kar v pljučih in da ne morem dihati. Pa ne, da se bo moja prva akvatlonska izkušnja končala z utopitvijo, in to takoj na začetku! Ne, ne, če se utopim, kako bom potem tekla?? Plavam nazaj do roba, se odkašljam in si rečem, da pretiravati res ni treba. Saj vendar ne grem na rezultat. Dovolj bo že, če priplavam do konca.

Pri okrog 300 metrih ujamem Taeta, ki počiva na obratu. Naprej plavava skupaj, v pogovornem tempu (hitreje tako ali tako ne bi šlo). Ko se bližava obratu na 500 metrih, vidiva steno, kako že pleza iz bazena. Ekspresno hitro si natakne superge in že ga nikjer več ni.

Plavava dalje. In plavava ... Plavava ... Še kar plavava. Še 400 metrov, en stadionski krog, eh, kaj pa je to, minuta 20 zanj ali slabe pol minute več zame. Teka seveda. Govoriva o tem in onem, obdelava že vse plavalne teme (bolj na hitro, ker o tem ne veva prav dosti), opazujeva plavanje drugih (Izzardly izgleda, kot bi plavala prav lagodno počasi, a je v resnici hitra kot strela), ugotoviva, da je po dežju zdaj že sonce prikukalo izza oblakov in začneva poglobljeno debato o vremenu in podnebnih spremembah, računava, za koliko se bo glede na popito vodo do konca tekme zmanjšal volumen vode v bazenu - aja, a sem že omenila, da še vedno plavava?

Še 200 metrov "šprinta". Še 100 metrov, hej, pa saj to je samo še enkrat tja in nazaj!
Plavanje končam tik pred taetom (lepo, da obstajajo fantje, ki v ciljni ravnini ne bodo merili moči z dekletom). 27 minut. Hm, ni tako slabo za nekoga, ki sicer ne plava, si rečem. Za primerjavo: stena je s plavalnim delom opravil v manj kot 13 minutah.

Grem iz bazena in stečem proti svoji tekaški opremi. Malo nenavaden občutek. Na hitro se obrišem, oblečem majico in tekaške hlače, pri obuvanju nogavic in superg pa ugotovim, da imam nekoliko drugačen občutek za ravnotežje. A mi uspe menjavo opraviti pred taetom. Stečem po stopnicah navzgor. Opa, tole pa ne bo enostavno. Občutek je tak, kot da ne bi tekla vsaj nekaj mesecev.

Srečam Steno, ki je tačas ravno opravil tudi s tekom in seveda zmagal. Ponudi se, da bo en krog tekel z mano. Super, si mislim, družba vedno pride prav. Tek se začne v rahel klanec, ki pa postaja vedno bolj strm. Že na začetku naju Tae po pričakovanjih dohiti in teče naprej z nama. Glej ga, no, fanta, a tudi počasi zna teči?

Klanec je strm in dolg, zadihana sem še od plavanja, v nogah pa ne čutim nobene moči. Ne verjamem steni, ki pravi, da bo drugi krog lažji. Le kako, ponavadi je vedno težje. Stena in tae debatirata, za enega je to iztek po tekmi, za drugega jogging. Jaz samo diham in premikam noge, čeprav jih skoraj ne čutim. Hočem nekaj pripomniti, pa mi ne pustita, češ naj raje varčujem z močmi in tečem (dober način, kako na prijazen način utišati žensko, a ne? :D ). V najbolj strm klanec hodim.

Končno konec klanca in nato križišče. Kam zdaj? Tukaj dol? V to strmino?! Pri teku navzdol se še bolj pozna, da ni moči. Še eno križišče. Puščica kaže v napačno smer, ugotovi stena, ki progo že pozna. Še dobro, da teče zraven. Obrne puščico in kmalu končamo prvi krog.

Presenečena ugotovim, da je drugi krog res lažji. Tokrat tudi najbolj strm klanec pretečem, čeprav počasi. Puščica, ki smo jo popravili, se je medtem spet čudežno obrnila narobe, a ker tokrat progo že poznamo, se tudi brez stene (ki se je odločil z nama preteči še en krog) ne bi izgubila.

Še malo in cilj. Tik pred ciljem me Tae galantno spusti naprej. Tako da tudi tek končam pred njim. Kar je zgodovinski dogodek in ga moram vpisati v koledar. :D
53 minut in še nekaj je skupni čas.

Razglasitev je sledila takoj. TF se je tu zelo izkazal: absolutna zmaga (seveda stena) in vse tri ženske stopničke (Tjaša, Izzardly in Sončka). Čestitke!

Potem nas je stena odpeljal na analizo in tudi tam je bilo prav fino, čeprav nas je že kar malo zeblo.

Ker sem se po prihodu v Ljubljano domov odpeljala s kolesom, bi lahko skoraj rekla, da sem bila ne le na akvatlonu, ampak na triatlonu. :mrgreen:
Nazadnje spremenil spela*, dne 04 Jul 2009, 23:39, skupaj popravljeno 1 krat.
#189430
stena napisal/-a: Špeli, ki je res skoraj pojedla ves tisti klanec kot kakšen predator

Saj nisem imela izbire. Če sem hotela slišati, o čem govorita vidva s taetom, sem vama pač morala slediti (saj veš, ženske smo firbčne). :D


tae napisal/-a: Z Špelo sva se dajala iz metra v meter in v ciljnem finišu me je gladko pustila zadaj.

Jaz sem to sicer malo drugače opisala, ampak tvoje se bolje sliši. :mrgreen:

tae napisal/-a:Na svidenje v soboto na Bledu.

Priložnost za izenačenje: kdo bo prej do otoka in nazaj? :mrgreen:
(pa s čolnom ne velja! :lol: )
#189464
Včeraj zvečer sem ugotovil, očitno so vsi udelženci kljub enodnevni zamudi s poročanjem v napačni niti (!) preživeli. Nekatere deklice so so celo vrhunsko izkazale. Kompenzatorji plovnosti pri ženskah pač funkcionirajo drugače, kot pri možakarjih.
Kako delujeta na na moj vamp Arhimedov zakon in Poissonova formula bomo prezkušali drugekrati, ker sem v petek prav do večera delal, in bi bil s poslovnega vidika obiskec utapljalne burleske nesmislen, celo katastrofalen.

:!: Čisto resno lahko izrazim spoštovanje vsem :clap: , ki so s psihološko neprijetno progo, v bazenu z nujnimi takimi ali drugačnimi obrati in klorirano neslano žlobudro opravili v času pod zahtevanim kriterijem. :-- To leti predvsem na gospo-dično, ki je tja prišla pokazati dvodelne bikinke(?), kar je pravzaprav krštive pravil dobrega vedenja in kaj vem katerega člena Plavalne zveze. Poleg tega vsaka ženska pri zdravi pameti (tudi jaz?!) ve, da je lažje, bolj udobno in hitreje mogoče plavati v enodelnem oprijetem modelu kopalk. Seks bombe seveda rade plenijo poglede v dvodelnih krpicah.
Brez pa plavamo rade tiste bolj plavalno ploščate, ki zanikamo zakone hidrodinamike. :mrgreen:

Ob vsem bi res rad okrcal neko gospo, ki v dekompresijski ihti ni mogla odpreti nove niti s poročilom o dogodku.

Več zlobnega drugič, čao moje ljube. Vaša Počasnela.
#189567
Zavod za šport Jesenice (Gaber & co) so nam zopet omogočili lepo preživeto petkovo popoldne. Hvala vsem prostovoljcem, ki ste se trudili z nami, pred tem in po tem, ko smo se mi trudili s progo.
V bazenu sem bil za celo minuto hitrejši od lani. Rezultat sem popravil praktično brez treninga (5 ur plavanja v enem letu), zgolj zaradi boljšega obračanja (beri brez počitka)na koncu bazena. Tudi na teku zaradi zelo dobrih označb nisem zašel (kot lani) razen za 5 sekund (otroci so bili tako simpatični, ko so obrnili puščico). Tek v breg pa je zahteven, zato sem bil srečen, da prej v vodi ni bilo nobenih klancev :lol: :mrgreen:
Najlepši del je bilo seveda druženje z TF, kjer se nas je zbrala mala, a pestra druščina, od "profijev" Stene in Tjaš, do nas bolj in najbolj rekreativno usmerjenih. Špela* in Tae sta bila pa na akvatlonskem krstu.
Na startu se je kot navijač pojavil celo forumovski Fotr in nam namenil nekaj spodbudnih besed. Nekateri udeleženci pa so bili tudi progrešani. Saj veste koga imam v mislih.
Analiza je po zaslugi poznavalca lokalne kulinarične ponudbe (beri Stena) popolnoma uspela.

Toliko v informacijo, tale akvation bo še 28.8.2009.
Triatlon, ki je podobnega značaja (skupni štarti v vseh discipinah), pa bo 22.8.2009, po plavanju v "The Bazenu" se s kolesom pelje v Kranjsko goro tam pa odteče Kranjskogorsko desetko. Idealna priložnost za debi (Špela*, Tae ??). Mazi tudi zate, če plavanja ne maraš, organizator je pretekla leta dopuščal tudi opustitev posamezne discipline oziroma skrajšanje plavanja na 500 m, čeprav sem popolnoma prepričan, da boš tudi z 1000 m z lahkoto opravil. Če ne bom kje daleč na dopustu, vsekakor pridem. 50 m bazen in Kranjskogorska desetka v enem. Prizorišče pa zamenjaš na kolesu. Kaj je lahko še lepšega?
Nazadnje spremenil raziskovalec, dne 06 Jul 2009, 13:52, skupaj popravljeno 2 krat.
#189579
[Mazi tudi zate, če plavanja ne maraš, organizator je pretekla leta dopuščal tudi opustitev posamezne discipline oziroma skrajšanje plavanja na 500 m, čeprav sem popolnoma prepričan, da boš tudi z 1000 m z lahkoto opravil. [/quote]

To se pa zanimivo sliši... :clap: (v bazenu vsaj ni valov in toka, ki te odnese... :rol: )
#189663
Čestitke vsem za rezultate tudi z moje strani :laola :clap: :cast:,
Sicer me je pa kar malo presenetilo, da je Špela prehitela Taeta, ampak, kako že pravijo v športu je vse možno... :wink:

Lp! :wink:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA