vprašanja in nasveti o vadbi triatlona :: kako, koliko, kdaj, zakaj, zakaj ne, ... vaša mnenja in izkušnje so dobrodošla

Moderatorji: stena, izzardly

#191964
zanimivo mi je predvsem to kako nekateri -recimo tako 60 letniki ki so kar zavaljeni-oz. ne morejo preteči niti kilometra

lahko plavajo 60 min kravl brez prestanka in rame jih ne bolijo


sam sem probal že različne načine od spreminjanja giba rok nad vodo do spreminjanja giba rok pod vodo -vendar vedno me že po 8 min ali prej začnejo boleti rame
#191992
To je pa fora v tem, da oni plavajo zelo zelo počasi oziroma plavanje meji na namakanje.. Verjetno, če ti ne bi hotel plavati "optimalno", te tudi ne bi bolele roke. To te boli zaradi slabe razvitosti ramenskega obroča oziroma zaradi tega, ker te mišice niso vajene takega napora.. Verjetno ne plavaš veliko?

Mene so roke in rame bolele zelo močno vsakič ko sem ponovno začel malo bolj plavati, pa je potem čez kakšen teden dobro, razen če grem hitreje kot sem sposoben (je pa normalno, da te boli :D ).

Je pa druga možnost, da plavaš preveč in so rame preutrujene (mene so medtem ko sem še aktivno treniral večkrat "zabasale" tako, da kakšne tri dni nisem mogel vzdigniti rok..).

LP
#192040
Sončka napisal/-a:
kovit napisal/-a:Jaz pa triatlonce občudujem z drugega vidika in si zmeraj znova zastavljam vprašanje kje najdejo čas in voljo za treniranje četrte discipline :)
Mal se hecam , še bolj pa se resno sprašujem :D ...


Triatlonci!? Kje pa so?


:?: :shock:
#192041
lojzeP napisal/-a:
kovit napisal/-a: .... kje najdejo čas in voljo za treniranje četrte discipline :)


mi bi tudi tako kot ti trenirali četrto disciplino .... :D


kje si pa ti mene vidu trenirat četrto disciplino :D
#192135
Teoo,
tudi jaz se popolnoma strinjam, da je učenje in trening plavanja veliko efikasnejši v skupini pod trenerjevim vodstvom.
Na bazenu kopališča Kodeljevo ima 3K SPORT organizirano plavanja preko cele sezone. Avgusta je urnik plavanja sledeč:
ponedeljkii in srede od 20.30 do 22.00
petki od 6.30 do 7.30
Sezono zaključujemo 28. avgusta in jo ponovno pričnemo 5. oktobra. Jeseni in pozimi je še več možnih terminov, za vse kategorije plavalcev. Več si lahko prebereš na naši spletni strani.
Se vidimo na bazenu!
#193031
Ker plavanja nikoli nisem trenirala, ampak 'kravlam' praktično že od otroštva (z isto obupno sam svoj mojster tehniko :D ), se tudi nikoli nisem obremenjevala s hitrostjo, dihanjem, položajem rok, nog itd. Sem pač plavala, ker mi to zelo paše.
Letos pa sem se udeležila prvega triatlona in prvega akvatlona in kot zanalašč v zadnjem mesecu slišala 3 pikre na račun mojega kravla :evil:. In se začela kar malo sekirat. Na srečo sem v zadnjem času ogromno časa na Bledu in se je že moralo zgoditi, da se je nek plavalec ponudil, da mi pomaga izboljšati kravl. Po 10 minutah popravkov in nasvetov je sklenil, da sem dosegla ''pedagoške cilje'' in da je z mojim kravlom sedaj vse kot mora biti :D . Res hitro, enostavno in učinkovito, če je učitelj dober. Sedaj moram delati na tem, da lekcij slučajno ne bi pozabila, da ne bom spet poslušala pripomb z obale :--
#193055
teoo napisal/-a:A zna kdo priporočit kak fajn tečaj plavanja za odrasle? Če te kdo ne usmerja in popravlja, je res težko težko napredovati. Hitrost še nekako imam, dihanje pa me orng j_be
Igor s 3 K Sportom je res dobra izbira... :clap:
#193121
Mene so s tem strašili za Bohinj. Ne vem kako je s tem, ne bom nič govoril, da ne bo potem traparije, vendar mene do sedaj ni še nikjer nič zagrabilo. Tudi pri Mythbustersih sta Jamie in Adam izvajala nek poizkus in mora biti vrtinec kar velik, da te posrka in če bi bil tak, bi ga verjetno opazili in bi bil splošno znan?

Drži se obale, pa je problem načeloma rešen.

LP
#193125
Ma vsaj jaz o kakih zloveščih tokovih nisem slišal, sta pa obe jezeri vizualno neprijetni, celo tesnobni, ker za razliko od bazena ni videti česa vzpodbudnega. Po mojem se je bati predvsem vesel, pletnarjev, bohinjskega elektročuda, ribičev, surfarjev in podobnih čudes, zato uberi traso nekje bolj ob strani, najraje pa v druščini ali celo s spremljevalnim čolnom. Tudi vidna kapa ni neumna zadeva. In seveda plavaj po sposobnostih.
#193167
anže07 napisal/-a:zanima me kako je s plavanjem v jezerih -bled bohinj

ali je kaj nevarno
nekateri mi pravijo da so v jezerih vrtinci ki te lahko potegnejo zato sploh ni dobro plavati v njih????


Meni je na Bledu res dobro plavat (sem ravno nazaj :) ). Prava je razdalja od pomolov do otoka, temperatura vode je že kar bazenska, dopoldan ni toliko ljudi (na poti do otoka itak srečaš le redke), edino zjutraj je treba počakat, da veslači končajo s treningom. Kot pravi Ton je vidljivost v vodi slaba in zna biti zoprn občutek, ampak vsakič ko prideš po zrak in vidiš kje plavaš, se razpoloženje popravi :D . Vrtincev v vseh teh letih še nisem srečala.
Za daljšo razdaljo v Bohinjskem jezeru se pa še opogumljam.

LP
#194799
Hojla!
Sem poslušala nasvete dveh strokonjakov in mi gre s kravljanjem veliko bolje!
1. Stena je rekel: sprosti se, plavaj in ne kompliciraj s teorijo. Pa sem naredila tako!
2. Igor3K pa je lepo natančno opisal, kako naj diham in sem ga ubogala, dihanja sem se lotila malo bolj dinamično, močneje izdihnila zrak, tako da je vdih prišel sam po sebi. In ni več občutka, da pod vodo umiram!
No, pa tudi za četrto disciplino sem si vzela čas na dopustu in jo natrenirala v nulo!
Tako da sem za Triatlon Bled več kot dobro pripravljena :-) Ne izdam pa ali tistega za vsakogar ali kar za Olimpika :-)
Uživajte.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA