vprašanja in nasveti o vadbi triatlona :: kako, koliko, kdaj, zakaj, zakaj ne, ... vaša mnenja in izkušnje so dobrodošla

Moderatorji: stena, izzardly

Uporabniški avatar
 daks
#218732
izzardly napisal/-a: . . danes pa grem v 25m bazenu (z obrati, seveda) brez težav pod 12:30. Pa nisem nikakršen plavalni wunderkind. Na tekmah je pa druga zgodba, zame predvsem počasnejša.


V 25 m bazenu se na vsako dolzino precej odrines, zato lahko toliko hitreje plavas ;)
Uporabniški avatar
 Posusi
#218738
Odrivi v bazenu so zelo relativna stvar. Lahko se močno odrineš, lahko pa se ne odrineš.
Poleg tega pa je pred odrivom še obrat in tisti, ki obratov ni vešč lahko časovno kar nekaj izgubi.
Uporabniški avatar
 lenči
#218779
izzardly napisal/-a:
lenči napisal/-a:Ne vem, ali se naj pustim prestrašit :--( ali ne :?:


Ja, dobrodošla :D ! Lenči, tebi se pa res ničesar ni treba bati. Sama verjetno plavaš ob super hitrih triatloncih z vašega konca in tudi ob takih, ki te ne dohitijo :wink: . Tako kot vsak izmed nas. Z objavo številke sem ga očitno polomila, sem mislila, da bo komu v pomoč. No ja, ''live and learn''.


:lol: :clap: Saj se ne prestrašim kar tako :wink: in z objavo številke ni bilo nič narobe :D , sami vemo, kje smo in koliko ste eni hitrejši, pa vendar, pomembno je, da migamo :clap: .
Sicer še nisem bila na tekmi, vendar vem, da je že v bazenu težko, če jih je več in po isti progi plava ogromno nožic in ročic, čisto drugače, kot če sam dosegaš svoj rezultat v progi.
Zame je pomembno predvsem to, da so to trije različni športi in da je vsak zase lep in lahko uživamo v vsakem posebej. Če bom pa kdaj spravila vse tri skupaj na kakšni tekmi pa sploh ni pomembno.
Uživajte :clap:
Uporabniški avatar
 mazi
#218786
lenči napisal/-a: :lol: :clap: Saj se ne prestrašim kar tako :wink: in z objavo številke ni bilo nič narobe :D , sami vemo, kje smo in koliko ste eni hitrejši, pa vendar, pomembno je, da migamo :clap: .
Sicer še nisem bila na tekmi, vendar vem, da je že v bazenu težko, če jih je več in po isti progi plava ogromno nožic in ročic, čisto drugače, kot če sam dosegaš svoj rezultat v progi.
Zame je pomembno predvsem to, da so to trije različni športi in da je vsak zase lep in lahko uživamo v vsakem posebej. Če bom pa kdaj spravila vse tri skupaj na kakšni tekmi pa sploh ni pomembno.
Uživajte :clap:
Dobrodošla lenči... :clap: Iz mojih skromnih izkušenj je sprint triatlon v Novem Gradu dober začetek. TF je bil lani najštevilčnejša ekipa pa tudi gužve v morju po kaki minuti ni nobene... :--
Uporabniški avatar
 3man
#218880
Vse začetnike obveščam, da bo 13.6.2010 v Mariboru na bazenu Pristan rekreativni super šprint triatlon. Ker bo istočasno potekalo državno prvenstvo v štafetnem triatlonu na startu ne bo licenciranih tekmovalcev.
Na tekmi se bo plavalo 300 metrov, kolesarilo 8 km po centru mesta ob popolni zapori prometa in nato še teklo 2 km čez studenško brv in nato ob obrežju Drave do starega mostu in nazaj.
Ker bi v Triatlon klubu Maribor radi, da se prireditve udeleži čim večje število rekrativcev vas vabimo, da se nam pridružite.
Seveda bomo veseli, če boste najprej navijali za naše najboljše v štafetah (prvenstvo bo odprti in upamo tudi na nekaj odličnih tujih štafet), nato pa se še sami preizkusili.

Razpis bo objavljen kmalu na spletnih straneh TK Maribor (čakamo še dovoljenja, da izrišemo prave trase)

lp
 ton
#218885
Bravo, Triman in TK Maribor, tako se dela! Upam, da vam uspe pridobiti vse papirje in privabiti na dirko čimveč ljudi.
Uporabniški avatar
 3man
#218898
Papirje bomo 100% dobili, upamo le še na veliko število udeležencev.
Morda pa se bo zaradi odsotnosti licenciranih tekmovalcev, le prijavilo več rekreativcev in se poskusilo z najkrajšo različico triatlona.

Da vidijo, da to ni nikakršen bavbav.
Uporabniški avatar
 mazi
#218900
3man napisal/-a:Papirje bomo 100% dobili, upamo le še na veliko število udeležencev.
Morda pa se bo zaradi odsotnosti licenciranih tekmovalcev, le prijavilo več rekreativcev in se poskusilo z najkrajšo različico triatlona.

Da vidijo, da to ni nikakršen bavbav.


No to je pa res lepa priložnost za prvi triatlon! :clap:
Uporabniški avatar
 lenči
#218901
3man napisal/-a:Da vidijo, da to ni nikakršen bavbav.


Da je bavbav mi pa niso hoteli povedati :lol:
Drugače pa :clap: , sem pa prepričana, da bodo prvi "rekreativci" lahko mirno navijali za rekreativce :oops: , ki bodo zadnji prišli skozi cilj, že s pivom v roki :lol:
Zabeleženo v koledarju :), pa bomo videli .
Uporabniški avatar
 3man
#218904
Ne razumem zdaj točno.
Kdo bo imel pivo v roki? A oni, ki bodo navijali ali oni, ki bodo v cilj prihajali?
:D
Uporabniški avatar
 lenči
#218905
3man napisal/-a:Ne razumem zdaj točno.
Kdo bo imel pivo v roki? A oni, ki bodo navijali ali oni, ki bodo v cilj prihajali?
:D

Ja najbolj idealno je, da obojni :clap: :lol:
Uporabniški avatar
 3man
#218906
lenči napisal/-a:Ja najbolj idealno je, da obojni :clap: :lol:


Upam, da ne bo kdo tega zares vzel.
Pivo OK, ampak po tekmi.
Uporabniški avatar
 lenči
#218907
3man napisal/-a:
lenči napisal/-a:Ja najbolj idealno je, da obojni :clap: :lol:

Upam, da ne bo kdo tega zares vzel.
Pivo OK, ampak po tekmi.

Malo sem zasmetila temo, se opravičujem :oops: , pa upam, da mi kraj bivanja malo opraviči izzivanje :lol: .
Bom pridno trenirala naprej še vse tri discipline, še največ problema bo s tisto na dveh kolesih na lastni pogon. Ampak do junija bo mogoče že :clap:
Uporabniški avatar
 3man
#218910
lenči napisal/-a:Bom pridno trenirala naprej še vse tri discipline, še največ problema bo s tisto na dveh kolesih na lastni pogon. Ampak do junija bo mogoče že :clap:


No ja, 8 kilometrov pritiskanja pedal pe res ne bi smel biti problem.
Ko gledam tako tiste prave rekreativce vedno opazim, da največ časa izgubijo na mestu, kjer mislijo da jim bo šlo najlaže.
A veste kje? Na četrti disciplini, ki se dvakrat ponovi!!!
Na menjavah! :evil: Tam se izgljubljajo minute! Nič ne pomaga trenirat ko konj in pridobit na 8 km kolesarjenja 40 sekund, če izgubiš minuto in pol z nameščanjem čelade, še dve pa z obuvanjem.
Videl pa sem tudi že, da so si ljudje na mokro telo majice vlekli po nekaj minut :D
V tem času pa so nekateri s turstičnim tempom že skoraj končali kolesarjenje.

Če kdo potrebuje kak nasvet naj kar vpraša.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA