vse v zvezi s triatlonom, kar ne sodi v gornja področja - debate, spletne strani, domače strani triatlonk in triatloncev, ...

Moderatorji: stena, izzardly

#188838
Oj.

Da še jaz povem letošnjo izkušnjo iz "dobro" organiziranega kluba katerega član je tudi Stena. V začetku leta sem dobil po elektronski pošti dopis kjer je pisalo, da smo vsi tisti, ki smo v sezoni 2008 sodelovali na vsaj eni tekmi slovenskega pokala in imamo poravnane vse finančne obveznosti do kluba (članarina, mesečnina) upravičeni do kolesarskega in tekmovalnega dresa. Kljub vsem tem pogojem oba dresa še vedno čakam (ostali jih imajo že nekaj mesecev). Res je, da je občasno možno kupiti opremo po ugodnejših cenah, a se to z malo iznajdljivosti da storiti tudi drugje. Lep primer je Tekaški forum. Zbadanju Stene pa sem bil priča tudi sam, ker sva ravno takrat po menjavi pričela s tekom (ne boste verjeli, da sem mu sledil). Za vračila štartnin in ostalih "gratis" zadev pa moraš žal biti vrhunski... Sem raje naredil tri pikice.
Se je pa vse skupaj lepo izteklo, ko sem postal član Tekaškega foruma in že okusil pravo "rekreativno" vzdušje na tekmi v NG. :laola

LP Uroš
#188844
Bolj ko prebiram tale forum manj razumem.
Kaj pa bi sploh vi vsi skupaj radi?
Koliko sem jaz seznanjen lahko vsak sodeluje na vsakem triatlonu (razen evropskih in svetovnih prvenstev ter olimpijade), ne glede na klub, licenco, barvo kože, način prehrane, itd... :)
Le startnino mora poravnati in ustrezno mora biti opremljen.

lp vsem

Sašo
#188851
Res ne gre tule obujati neke anti-triatlonsko-klubske alternative, bistvo je nekako vplivati na pogoje, da bo triatlon dostopen in zanimiv tudi 'širokim ljudskim množicam', na katere organizatorji raje pozabljajo kot ne. Sklepam, da je 'po svetu' s triatlonom podobno kot z velikimi teki: več udeležencev pomeni več denarja od štartnin in možnost za vabila boljšim atraktivnim vrhunskim tekačem. Tako smo v Skt. Poeltnu dirkali skupaj (hja, malo zadaj) s Chrisom McCormackom. Na Bledu bomo pa skupaj z Mirom, kar je sicer vsaj zame podobno velika čast, ne verjamem pa, da bo samo zaradi njega par sto več prijavljenih...
O licencah smo začeli modrovati ne toliko zaradi udeležb na zmagovalnih stopničkah, pač pa so pripravne v izogib plačevanja dnevnih licenc na posameznih tekmah (predvsem v tujini).
#189004
Kolikor vem se veliko število članov TZS in klubov pod njenim okriljem trudi za pridobitev čim večjega števila rekreativcev na triatlonske tekme. Vedno je bolj veselo in zanimivo, če je na startu več ljudi. Tudi vrhunski triatlonci kolikor jih poznam spoštujejo vsakegar, ki se udeleži triatlona. Podobno kot na maratonih, ko je večina rekrativcev, zmaga pa nekdo s časom pod 2:10. Po mojih izkušnjah je večina vrhunskih triatletov čisto prijetnih in niti malo nadutih. Zato sploh ne razumem kaj udelžence tega foruma moti.
Kolikor sem razbral je problem v tem, da nočejo biti člani društev, ki so člani TZS. Motijo jih licence!? Ker je za njih potrebno plačat?
TZS je organizacija, ki skrbi za razvoj triatlona in je član ITU. Večina dela je kolikor vem opravljenega brez plačila. TZS skrbi za reprezentančne selekcije, omogoča da se naši mladi in članski vrhunski športniki udeležijo evropskih n svetovnih prvenstev. Ne vem če veste, da so bila naša dekleta pred nekaj tedni na mladinskem EP v duatlonu druge in na EP mlajših mladink v triatlonu četrte le 6 sekund za medaljo. Trenutno so na mladiskem in članskem EP v triatlonu v Holtnu.
Če je problem dati 15 eur za licenco TZS potem se morate vprašati, če sploh želite biti del bodoče uspešne zgodbe slovenskega triatlona ( v smislu širitve članstva in uspehov odličnih triatloncev, katerih se bomo skupaj veselili), ali gledate le ozko na svoj interes, ki je nič plačati in veliko dobiti. Ne nazadnje lahko ustanovite svojo organizacijo in organizirate svoje tekme. Člani TZS bomo z veseljem prišli, če bodo dobro organizirane.

Se pa strinjam, da včasih organizatorji kar pozabijo na tiste tekmovalce, ki prihajajo med zadnjimi v cilj, kar je vsekakor narobe. Smatram, da bi se to močno spremenilo, če bi na startu stalo več tekmovalcev. Zato ste tukaj vi, da počastite prireditev s svojim nastopom in povečate število nastopajočih.
Je pa tudi prav, da se bojkotirajo slabo organizirane tekme.

lp in veliko triatlonskih uspehov

Sašo
#189007
Sašo malo narobe si vse skupaj razlagaš, verjetno zato, ker si sam vrhunski triatlonec. Nobenega ne motijo licence, zakaj bi nas motile? Jaz bi jo z veseljem imel, vendar se prej vprašam čemu? Meni je vseeno ali se mi prizna rezultat v dp ali pa se mi ne prizna, malo škoda se mi zdi dati toliko denarja (govorilo se je o 230€ na klub + 15€ za vsakega posebej) zato, da bom na dveh tekmah kolikor jih verjetno v Sloveniji letos še bo plačal 5€ manj štartnine. Za drugo leto je zgodba drugačna.

Bila sva na veliko tekmah tudi skupaj (enkrat si me celo oštel, zakaj te nisem počakal na biciklu in sem sam rinil naprej :) ) in oba poznava vse naše najboljše triatlonce.. Ne rečem, meni od teh nobeden ni naredil nič in se še vedno rad z vsemi pogovarjam, če se srečamo.. Kar sem napisal, sem doživel na lastni koži..Godilo se mi je res lepo, dokler sem bil kandidat, da nekoč nekaj postanem..Ko pa sem sam in ostali dojeli, da iz tega ne bo nič (deloma sem kriv tudi sam, ker nisem bil dovolj zrel, da bi sam treniral tako kot je treba), se je name pozabilo.. Bi bilo tebi všeč, če bi ti nekdo med tekmo govoril, da si bajsi, luzr in podobno?? Verjetno nisi tega nikoli doživel, pa upam, da ne boš, ker ni prijetno!

Ni to tema in ni naš namen se prerekati z nikomer, zato s tem prispevkom to debato s tabo zaklučujem. Vsem našim privoščimo dobre rezultate (jaz sem bil zelo vesel za punce in sem zelo vesel za Jarota, ki je res pokazal, kam se s trdim delom lahko pride in sem zelo vesel za vse naše ironmane, ki nas res vrhunsko zastopajo v svetu in nenazadnje tudi za tvojega sina, ki se dela v izvrstnega triatlonca). Naj bo tema namenjena naši sekciji in naj ne zaide v napačno smer, kot sedaj zavija. Vam je cilj biti čimvišje, nam pa zabava, druženje in veliko dobre volje- v tem je razlika in tako naj tudi bo v naprej.

Z vsem spoštovanjem do tebe Sašo in do naših top triatloncev!

LP
#189012
Oj Stena,

vidim, da nismo na isti valovni dolžini. Nisem mislil, da bi ta tema zašla v privatne vode. Sam nisem noben odličen triatlonec, morda le zgleda tako, ker je pri nas tako malo dobrih tekmovalcev.
Pohvalno je, da se organizira skupina, ki bi rada kot rekreativna nastopala na triatlonih. Tudi v TZS bi radi videli, da bi bilo čim več rekreativcev na tekmah. Verjemite, da so mnogo bolj zanimive. Na Age group tekmah v tujini na katerih sem bil, starta preko 1000 triatloncev. In mnogi potrebujejo do cilja nekaj ur več kot prvi. Pa jih zato nihče ne zmerja. In vsi dobijo na koncu spominsko medaljo. Še najbolj zabavno je po končani tekmi, ko spoznaš nove in prijetne ljudi ne glede na njihov rezultat, ki je po moje skrajno nepomemben.
Ravno to manjka v našem triatlonu. Obisk velikega števila rekreativcev, ki bi spremenili odnos do tega prelepega športa.

Po mojem mnenju je zmotno mišljenje, kot sem ga zasledil v tem forumu, da so naši triatloni le za vrhunske triatlonce. Pri nas imamo vsega skupaj 3 ali 4 solidne tekmovalce in nič več. Ne mi rečt, da so tekme le za njih. Po večini niti ne pridejo na domače tekme. Kot na zadnjem DP v nedeljo, ko je prišel le Jaro, ki je s tem pokazal, da je velik športnik in se z veseljem pride pokazat na domačo tekmo. Kar je tudi prav. Namreč da tekmujejo rekreativci in vrhunski triatlonci skupaj.

Rekreativci, torej pogumno na tekme in tudi odnos organizatorjev se bo spremenil.

lp
Sašo

PS: Stena, ne vem kdo je tebe žalil, sem pa odločno proti takšnemu načinu komuniciranja s tekmovalci. Sam ga zares še nisem v živo opazil. Pa brez zamere.
#189020
3man napisal/-a:Oj Stena,

vidim, da nismo na isti valovni dolžini. Nisem mislil, da bi ta tema zašla v privatne vode. Sam nisem noben odličen triatlonec, morda le zgleda tako, ker je pri nas tako malo dobrih tekmovalcev.
Pohvalno je, da se organizira skupina, ki bi rada kot rekreativna nastopala na triatlonih. Tudi v TZS bi radi videli, da bi bilo čim več rekreativcev na tekmah. Verjemite, da so mnogo bolj zanimive. Na Age group tekmah v tujini na katerih sem bil, starta preko 1000 triatloncev. In mnogi potrebujejo do cilja nekaj ur več kot prvi. Pa jih zato nihče ne zmerja. In vsi dobijo na koncu spominsko medaljo. Še najbolj zabavno je po končani tekmi, ko spoznaš nove in prijetne ljudi ne glede na njihov rezultat, ki je po moje skrajno nepomemben.
Ravno to manjka v našem triatlonu. Obisk velikega števila rekreativcev, ki bi spremenili odnos do tega prelepega športa.

Po mojem mnenju je zmotno mišljenje, kot sem ga zasledil v tem forumu, da so naši triatloni le za vrhunske triatlonce. Pri nas imamo vsega skupaj 3 ali 4 solidne tekmovalce in nič več. Ne mi rečt, da so tekme le za njih. Po večini niti ne pridejo na domače tekme. Kot na zadnjem DP v nedeljo, ko je prišel le Jaro, ki je s tem pokazal, da je velik športnik in se z veseljem pride pokazat na domačo tekmo. Kar je tudi prav. Namreč da tekmujejo rekreativci in vrhunski triatlonci skupaj.

Rekreativci, torej pogumno na tekme in tudi odnos organizatorjev se bo spremenil.

lp
Sašo

PS: Stena, ne vem kdo je tebe žalil, sem pa odločno proti takšnemu načinu komuniciranja s tekmovalci. Sam ga zares še nisem v živo opazil. Pa brez zamere.


Sašo :clap:
#189032
3man napisal/-a:In vsi dobijo na koncu spominsko medaljo. Še najbolj zabavno je po končani tekmi, ko spoznaš nove in prijetne ljudi ne glede na njihov rezultat, ki je po moje skrajno nepomemben.
Ravno to manjka v našem triatlonu. Obisk velikega števila rekreativcev, ki bi spremenili odnos do tega prelepega športa.
Rekreativci, torej pogumno na tekme in tudi odnos organizatorjev se bo spremenil.



Bravo fantje...me veseli, da smo vsi na isti valovni dolžini :clap: Predlagam, da se zakopljejo bojne sekire o licencah :argue: in da se raje posvetimo naslednjim ciljem :lauf:
Sam se imam še v letošnji sezoni namen udeležiti sprinta v Kočevju in olimpika na Bledu (lani moj krstni olimpik) :wink:
P.S. sanje, da bom nekoč Ironman mi ne more vzeti nihče...cilj imam...treba je samo garat, se motivirat, vspodbujat in pri vsem tem ste mi v pomoč vi...dragi športni prijatelji :cast:
#189036
garač napisal/-a:
3man napisal/-a:In vsi dobijo na koncu spominsko medaljo. Še najbolj zabavno je po končani tekmi, ko spoznaš nove in prijetne ljudi ne glede na njihov rezultat, ki je po moje skrajno nepomemben.
Ravno to manjka v našem triatlonu. Obisk velikega števila rekreativcev, ki bi spremenili odnos do tega prelepega športa.
Rekreativci, torej pogumno na tekme in tudi odnos organizatorjev se bo spremenil.



Bravo fantje...me veseli, da smo vsi na isti valovni dolžini :clap: Predlagam, da se zakopljejo bojne sekire o licencah :argue: in da se raje posvetimo naslednjim ciljem :lauf:
Sam se imam še v letošnji sezoni namen udeležiti sprinta v Kočevju in olimpika na Bledu (lani moj krstni olimpik) :wink:
P.S. sanje, da bom nekoč Ironman mi ne more vzeti nihče...cilj imam...treba je samo garat, se motivirat, vspodbujat in pri vsem tem ste mi v pomoč vi...dragi športni prijatelji :cast:
Držim :clap: pesti zate, da ti bo nekoč uspelo (bistveno je pa da se mamo luštn... :drink )
#189038
No ... triatlon je bla tut ena izmed mojih skritih želja ...
Mislim, da sem jo lansko leto na Barbarinem teku, čisto bežno omenila ... da nebi kdo kaj preveč resno vzel :mrgreen:

Enkrat, ko bom velika se vam pridružim.
Za začetek bi blo fino začet kolesarit in plavat :lol:

... kljub vsemu pa so za enkrat vse moje misli in plani usmerjeni h prvemu tapravemu maratonu. Tako, da .... enkrat, ko zrastem :clap: :-- :mrgreen:
#189042
IRA napisal/-a:No ... triatlon je bla tut ena izmed mojih skritih želja ...
Mislim, da sem jo lansko leto na Barbarinem teku, čisto bežno omenila ... da nebi kdo kaj preveč resno vzel :mrgreen:

Enkrat, ko bom velika se vam pridružim.
Za začetek bi blo fino začet kolesarit in plavat :lol:

... kljub vsemu pa so za enkrat vse moje misli in plani usmerjeni h prvemu tapravemu maratonu. Tako, da .... enkrat, ko zrastem :clap: :-- :mrgreen:
Si na dobri poti... :clap:
#189101
garač napisal/-a:

Bravo fantje...me veseli, da smo vsi na isti valovni dolžini :clap: Predlagam, da se zakopljejo bojne sekire o licencah :argue: in da se raje posvetimo naslednjim ciljem :lauf:
Sam se imam še v letošnji sezoni namen udeležiti sprinta v Kočevju in olimpika na Bledu (lani moj krstni olimpik) :wink:
P.S. sanje, da bom nekoč Ironman mi ne more vzeti nihče...cilj imam...treba je samo garat, se motivirat, vspodbujat in pri vsem tem ste mi v pomoč vi...dragi športni prijatelji :cast:


Oj.

Mal sva iz teme pa vseeno.
8.6.2009 je bilo na TZS objavljeno, da je triatlon v Kočevju odpovedan. Objava je še vedno na njihovi strani in si jo lahko ogledaš.
Sam pa poleg Bleda načrtujem še gorenjski triatlon kot dober trening, ter ob koncu septembra še olimpik na Krku.

Lp
#189107
Posusi napisal/-a:Oj.

Mal sva iz teme pa vseeno.
8.6.2009 je bilo na TZS objavljeno, da je triatlon v Kočevju odpovedan. Objava je še vedno na njihovi strani in si jo lahko ogledaš.
Sam pa poleg Bleda načrtujem še gorenjski triatlon kot dober trening, ter ob koncu septembra še olimpik na Krku.

Lp


Živjo,
res odpade, hvala za informacijo. Nekej bo treba res vrinit pred Bledom kot dober trening...mogoče pa res pridem na Gorenjsko :wink:
Lani je bil Bled moj krstni olimpik in me je tolk vsrku, da sem se čez teden dni še uspešno spopadel s 1. Krk 3athlon-om :oops: Letos bo pavza med obema 2 tedna, tko da bo čas za regeneracijo in ponovni napad 8) Sm pa zasledil, da bo na Krku poleg olimpika še dvojni olimpik, kar zna biti še bolj zanimivo...
Obeta se "garaška" jesen :lol: :clap: :toast:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA