vse v zvezi s triatlonom, kar ne sodi v gornja področja - debate, spletne strani, domače strani triatlonk in triatloncev, ...

Moderatorji: stena, izzardly

Uporabniški avatar
 medo1977
#224744
Pozdravljeni!
V 2 mesecih rekreativnih priprav na svoj prvi triatlon, ki se ga nameravam udeležiti 5.6.2010 v Celju sem izgubil 5 kg.
Nisem opazil nobenih sprememb prehranjevalnih navad oz. količine zaužite hrane, ampak kilogrami pač kar gredo vstran.
Ne vem si pojasniti kaj je temu vzrok, npr. slabega počutja nimam, ker sem danes odpeljal 77km z 560m višinske razlike v 2,50h.
Malo me pa vseeno skrbi......
Hvala in lp;
Sebastjan
Uporabniški avatar
 zigzag
#224772
medo1977 napisal/-a:Pozdravljeni!
V 2 mesecih rekreativnih priprav na svoj prvi triatlon, ki se ga nameravam udeležiti 5.6.2010 v Celju sem izgubil 5 kg.
Nisem opazil nobenih sprememb prehranjevalnih navad oz. količine zaužite hrane, ampak kilogrami pač kar gredo vstran.
Ne vem si pojasniti kaj je temu vzrok, npr. slabega počutja nimam, ker sem danes odpeljal 77km z 560m višinske razlike v 2,50h.
Malo me pa vseeno skrbi......
Hvala in lp;
Sebastjan


Kaj konkretno te skrbi? Da boš nekega dne samo "skupaj zlezel"? Da si "videti bolan, izčrpan"? Da to "pač ne more biti v redu, da izgubiš 5 kg v 2 mesecih?"

Po mojih izkušnjah so vse to le strahovi, ki jih drugi ljudje, ki se ne ukvarjajo s tem športom projicirajo na nas. Če se ti počutiš dobro in imaš občutek, da napreduješ v formi, si preprosto le zaupaj.

Če pa imaš kakršnekoli dvome, bodi pozoren na naslednje:

- piši dnevnik (kaj in koliko ješ, kaj in koliko piješ, treninge, počutje, srčni utrip - pred vstajanjem iz postelje, povprečni med naporom, maksimalni) To ti bo dalo vpogled v to kaj se dogaja, lahko boš beležil napredek, ugotavljal vzroke, odpravljal napake. Mesec dni pisanja takšnega dnevnika je dovolj, da ti lahko kakšen izkušen trener triatlona, da vse povratne informacije, ki jih potrebuješ

- tehtaj se vsak dan, vendar upoštevaj le vsako peto ali sedmo meritev. Lahko, da si se pred dvemi meseci meril, ko si bil "poln" (glikogen+voda), nazadnje pa "prazen" in dehidriran. Tehtanje jutro po hudem naporu ti običajno pove le, kako dehidriran si...

- opazuj se v ogledalu. Kako se spreminja tvoj videz? Izgubljaš tudi maščobo, ali le vodo in mišično maso? Pri tem si lahko pomagaš tudi z digitalnim kaliperjem...

- vse v zvezi z izgubo telesne teže je relativno. 5 kg za nekoga s 75 kg pri 168 cm višine in na primer 16% maščobe ni isto kot 5 kg za nekoga s 65 kg pri 180 cm in manj kot 8%, če me razumeš.

Upam, da sem ti vsaj malo pomagal. Uspešne priprave na tvoj prvi triatlon ti želim! Vem, da boš zmogel!!!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA