triatlonska oprema je zelo široko področje, saj je predvsem zaradi kolesarskega dela lahko položaj zelo kompleksen ... če tako želimo oziroma čutimo potrebo :)

Moderatorji: stena, izzardly

#199540
Ali ima kdo kakšen predlog glede neoprenske obleke, ki bi omogočala podaljšanje plavalne sezone, kadar ima voda recimo 15-20 stopinj C. Plavanje v bazenih se mi namreč upira odkar sem bral poročilo zdravstvenega inšpektorata o stanju bazenskih vod, v Ljubljani pa je takšna gužva v bazenih, da me sploh ne mika. Sem pa precej na morju in bi imel priložnost skočiti v vodo, če le ne bi zraven izdahnil.

Na glavo bi dal navadno plavalno kapo, čez telo pa neoprensko obleko z dolgimi rokavi in dolgimi hlačnicami. Idealno bi bilo, da neopren ne bi oviral pri plavanju... Torej mora biti za slano vodo. Potapljanje me ne zanima, samo plavanje.

Ali to kdo prakticira... pa še nekaj, ne netu je polno oblek za 300-500 EUR (specialno za triatlon). Tisto, kar je bilo spomladi pri Hoferju za pod 100 EUR ni v redu (5 ali 3 mm debelina), ali kako???

http://www.hofer.si/si/html/offers/2827_6818.htm
http://www.hofer.si/si/html/offers/2827_11084.htm

Če je za potapljanje, ali to kaj ovira pri gibih prstega sloga?
http://www.mimovrste.com/artikel/384056 ... 5-mm-moska

Na vodnisporti.com se začnejo od 100 dalje...ali pa tole:
http://www.navtikasport.com/index.php?p ... re_id=5741
#199582
Kolikor razumem, se triatlonske plavalne obleke od potapljaških ali surferskih razlikujejo predvsem v tem, da so namenjene plavanju, to jest kravljanju, torej so drugače obdelane predvsem pod pazduhami pa glede plovnosti. Izdelovalcev je kar nekaj, Blueseventhy (http://www.blueseventy.com/ ) je cenovno kar dosegljiv. Za temperature, ki jih navajaš, sekirice za led še ne rabiš, zato pa že neoprensko kapo, rokavice in nogavice - tudi te artikle dobiš v isti štacuni. Da ne bom prisegal na enega konja, poglej še Orco, Sailfish, 2xu...
#199615
Da boš plaval s tistim 5 mm neoprenom iz hoferja kar pozabi. Obleka ima zelo izrazito pozitivno plovnost, čez zadrgo na hrbtu ti v obleko vdira voda in je skrajno negibljiva. 3 mm shorty-ji pa so tudi neuporabni za kaj drugega kot vožnjo z vodnim skuterjem.

Čisto za občutek kakšno pozitivno plovnost imajo obleko za potapljanje, jaz imam omerjevo celovno spacato obleko, ko si gor nataknem rokavice in nogavice imam nevtralno plovnost na 10 metrih globine, če si okrog pasu zavežem 8 kg svinca. Sem pa bolj zmrzljive sorte tako, da mi 5 mm zadošča za 3-4 ure v vodi, ki ima do 20 stopinj. :) Aja, čeprav imam rame, komolce in kolena iz nekega bolj gibljivega materiala se s to obleko ne da kravlat.

Tako, da bo res potrebno pogledat za triatlon oblekami...
#199686
Saj na koncu je res tako, da če kupiš poceni, si stran denar vrgel. Ali obupaš ali pa kupiš po primerni ceni. Ali lahko potem kdo priporoči, da npr. plava oktobra, novembra, aprila, maja v taki obleki in da je dobra?

Blueseventy je samo spletna trgovina, ne moreš preizkusiti...
#199705
@Biz.
:) V surfaških oblekah ne moreš plavati, lahko samo pluješ. :lol: Če se pogovarjamo o polsuhih (prehodnih modelih :mrgreen: ), ki zanimajo tebe.
V suhih (zimskih) modelih je plovnost izvrstna, gibljivost pa podobna kitu v savudrijsko-piranski lužici.
Mokre obleke, ki so namenjene zgolj hladnim poletnim ali toplim prehodnim obdobjem, so edine uporabne za nekaj zaveslajev.
Kravl je možen edino v izvedbi "Long John", torej v izvedbi podobni dolgim hlačam in majici brez rokavov. Občutek pri plavanju je nenavaden, kot bi imel balast, a je zaradi plovnosti vse še znosno. Do kakih 100 metrov... Drugače je, če se držiš za desko in brcaš ali pa če plavaš. :wink:

Te ampaterske kvazi-potapljaške oblekice iz samopostrežnic so namenjene turistom, ki malo plavajo z masko pet metrov od obale in občudujejo podmorski svet pol metra globoko.
Če si trmast človek boš z njimi lahko malo plaval. Kak cici sprint tratlon...
Izdelki so vredni dobrih trideset do kvečjemu petdeset evrov.
Celo če piše kje Camaro ali kaj podobnega to ni garancija za kvaliteto.
Velja za marsikatero ceneno znamko. Guma se trga, šivi popuščajo, kroj je atletski in neprimeren za povprečnega uporabnika. Nekatere oblekice so premajhne in žulijo.

Poklikal sem na povezavi, ki si ju dal in videl cene med 100 in 200 €, kar je še nekrat preveč.
Za toliko denarja dobiš dobro surfersko ali triatlonsko opremo.
#199969
Poskusi v bubasport. Imajo opremo AquaSphere in 2XU. Sam sem si tam narocil dres in gredo zelo na roko. Prvega sem jim vrnil in vzel drugega. Poceni pa niso, še posebej boljši.

Glede bazenov, poceni niso, vendar po moji izkušnji vsaj s kožo ni bilo nič narobe, razen morda klora, ampak žal, če želiš plavati pozimi vsaj enkrat do dvakrat na teden boljše opcije ne poznam.
#199985
Najcenejši model Blueseventy sem predlani kupil za cca 150 € in bo služil vsaj nekaj let. Par triatlonskih štacun imaš za mejo v Avstriji in Italiji, malo se razglej po spletu. Morda imajo kaj za poskusit v Bubi. Glede cifer... premisli, če poznaš kakega triatlonca, zmeni se za skupno kopanje, izposodi si zadevo za kak dan.
#200006
@skorc, he, he, ti mimaš take mišice, zato ne spraviš nase plavalnih pajkic... Za potapljaške oblekice ne vem ali jih je potrebno našamponirati in namiliti; vsekakor ni ekološko (:P) in prijetno za kožo.
SuFreRske oblekice gredo na moje šibko, a zašpehano telesce brez podmazovanja. Samo namočene v vodo...

@Biz, predhodniki so našteli kar nekaj triatlonske opreme. Pravih štacun za triatlonce je malo. Išči znamke kot so 2XU, Orca,... O triatlonski robi s(m)o že precej pisali v forumu; poglej!
Mogoče bodo triatlonske cape prehladne za razmere v katerih bi ti čofotal. Za surferske ti povem zasebno popoldan.;) Trenutno ni časa...
#205871
Jaz sem klical v San Diego in po meri naročil tole obleko :

http://www.wetsuit.com/store/detail.cfm?product_id=520

Mam jo že ene 4 leta, plaval večinoma v morju, parkrat tudi na Bledu. Nobenih raztganin, šivi držijo, lahko samo pohvalim. Ko sem kupoval sem gledal priporočila na beginnertriathlete.com, kjer so kar pohvalil price/performance. Mislm, da sem s poštnino vred dal 190 EUR. Dolar je bil ravnotakrat takrat na najnižji ravni proti evru.

Je pa bil na drugi strani telefona nek "dude", sem nekej palamudil o velikosti, mi je poslal po mejlu slikco kaj vse naj zmerim. In obleka je dejansko kot ulita, tud mazal se z žajfo nikol nisem, dva dni se ne tuširaš pa gre dol en dva tri ;)

Aja pa morje, marec april 13 - 15 stopinj, tudi po uro in pol nobene panike. Mal me je zmer zeblo v noge, na glavo sem dal dve kape, v ušesa pa ene ekstra čepke in je blo ok.

Lp,
LL.
#205911
ton napisal/-a:Par triatlonskih štacun imaš za mejo v Avstriji in Italiji


Ton, daj prosim napiši, katere poznaš (predvsem za Avstrijo). Eni že nekaj časa iščemo, pa ne najdemo :( . Moram vedno stvari prej probat, še posebej, če hočem karkoli online naročit, ker se konfekcijske številke na meni čudno obnašajo.

LP
#206020
Orca S2 je ugodno na wigglu. Žal se ne da probati, tako da bom najbrž kupil kar dve številki in potem eno vrnil. Škoda da ne prodajajo še orca neoprenskih kap... Če pa kdo ve, kje bi se dalo to obleko stestirat, pa naj prosim pove naslov trgovine. Za tole orbeo dvomim, da imajo, vsaj na rudniku definitivno nimajo, za bežigrajsko trgovino pa ne vem.
#206023
ton napisal/-a:sem pri firmah za obleke iskal izpostave...


Saj, pa se ne obnese :? . Drugače ne iščem ravno wetsuita, sem se samo priključila v temo, ker si omenjal triatlonske trgovine. Mogoče bom pa na Dunaju našla kakšno...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA