prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

#365321
oranzni_slon napisal/-a:Ugotavljam, da se bom moral malo izobrazit glede ptic saj sem danes opazil vsaj dve, ki jima nisem poznal imena.



Polde in Jana? :mrgreen:


Čuječnost mi je pomagala, da sem šele v 7 krogu izgubil štreno s štetjem. :)


Če ti bo lažje, ta števila sproti množi, seštevaj, odštevaj in deli, potem pa na koncu le izvedeš vse inverzne operacije, da prideš do števila krogov. Poskusi!
#365422
Pozdrav!
oranzni_slon napisal/-a:Ugotavljam, da se bom moral malo izobrazit glede ptic saj sem danes opazil vsaj dve, ki jima nisem poznal imena.

spela* napisal/-a:Polde in Jana? :mrgreen:

Mislim, da sta bila ščinkavca. Samec in samička. :) Angelca in Lojzek. ;)

oranzni_slon napisal/-a:Čuječnost mi je pomagala, da sem šele v 7 krogu izgubil štreno s štetjem. :)

spela* napisal/-a:Če ti bo lažje, ta števila sproti množi, seštevaj, odštevaj in deli, potem pa na koncu le izvedeš vse inverzne operacije, da prideš do števila krogov. Poskusi!

Hvala za namig. Sam se bolj nagibam k razbijanju integralov. :D

Lp, oranzni slon
#365423
Pozdrav!
Evo, novo nadaljevanje limonade Golade. :)
Prejšnji torek sem v času, ko bi moral že tekati po parku ravno zavil na domače dvorišče. Opravil sem še jutranjo taksi službo in padel v posteljo. :)
Prejšnji četrtek sem se zjutraj pomilostil in malo lenaril. Seveda v soboto pozno popoldan nisem več imel izgovorov in sem se spravil v park. Tokrat sem imel spremstvo na kolesu, ki je zdržalo vse kroge. Začela sva v mraku in končala v trdi temi. :) Palčki so že prej pobegnili iz parka in tako nisva imela prav veliko družbe. Nekaj psov, njih sprehajalk in družbe punc, ki niso točno vedele, kaj bi tisti večer počele. In so sedele v parku in se hihitale.
Včeraj zjutraj nisem našel nobenega izgovora in sem junaško odtekel krog več kakor do sedaj. Sledilo je temeljito raztezanje in danes ne čutim nobenih bolečin. Zelo sem hvaležen telescu za tako prijazen odziv. :)
Se nadaljuje. :)

Lp, oranzni slon
#365472
Pozdrav!

spela* napisal/-a:Res, ščinkavci na Kodeljevem? To je pa kar kul!
Sicer pa priden! :)

Hvala.
Jaz ne bi dal roke v ogenj, da sta bila ščinkavca. Čisto možno, da sem kaj pošteno zamešal. :) Ampak je pa zabavno opazovat tole pernato druščino, ki se klati po parku. :)

Lp, oranzni slon
#365474
Pozdrav!
Nedelja zjutraj je pravi čas za tekanje po parku. :) Nekako mi je uspelo držat štreno pri štetju krogov in sem opravil brez sence dvoma pravo število ponovitev. :) Nekaj kužkov se je razmigalo z menoj in bili so prav prijazna in poskočna družba. Njih šefle so bile še bolj v tižulemižule stanju. :) Poleg običajne zasedbe vrabcev, sinic, kosov in vran sem opazil tudi tresorepko. Ponavadi jo srečujem na vrtu, ko stika po ravno zrahljani zemlji.
Kasnejši sprehod po Rašici je bil odličen za raztezanje. :) Tudi tortica po sprehodu je bila odlična za raztezanje krakov. :)
Lp, oranzni slon
#365593
oranzni_slon napisal/-a:Pozdrav!

spela* napisal/-a:Res, ščinkavci na Kodeljevem? To je pa kar kul!
Sicer pa priden! :)

Hvala.
Jaz ne bi dal roke v ogenj, da sta bila ščinkavca. Čisto možno, da sem kaj pošteno zamešal. :) Ampak je pa zabavno opazovat tole pernato druščino, ki se klati po parku. :)

Lp, oranzni slon


Ni razloga, da bi kaj pomešal, saj ščinkavcev je veliko. Samo nisen vedela, da tečejo na stadionu. :D
#365673
Pozdrav!

spela* napisal/-a:Ni razloga, da bi kaj pomešal, saj ščinkavcev je veliko. Samo nisen vedela, da tečejo na stadionu. :D

Draga Špela, sedaj vem zakaj te čudijo popisi ptic. :) Moj tekaški krog ni na znanem ovalu. Je sicer blizu in ampak tako daleč od tartana. Tekam v parku med drevesi, po peščeni stezi zakriti z listjem. Zato srečujem vso to pernato druščino. Znani oval je malo preveč puščoben zame. Trava je vzorno postrižena, drevesa so v glavnem podrli in so ostala le tista na drugi strani ograje, proga je povsem ravna, brez vzponov in spustov, itd. Skratka, dolgcajt.
Lp, oranzni slon
#365674
Pozdrav!

Dva tedna nisem popisal, ampak sem tekel. :) Najprej v četrtek in soboto. V torek sem se pomilostil. Kdo bi vedel zakaj. Je že bilo kaj pomembnega. :)
Prejšnji teden sem zjutraj gledal vso zmrzal, ki je skakljala okoli in res nisem imel veselja s tekanjem. V soboto je prijetno popoldansko sonce grelo med tekanjem po parku. Nekako mi je uspelo, da se nisem izgubil v krogih in sem pravočasno odvil domov. Torej, telovadba z ulomki mi pomaga, da ne padem v totalen zen in pravilno štejem kroge. Kakšen razvajenec sem postal na Goladi. Na začetku sem izklopil in na koncu sem se vklopil, vse vmes pa je bil lahko zen.
Očitno bom moral na eno pohodniško Golado, da preizkusim ali še vedno pravilno navigiram v zen stanju. :)
Se nadaljuje. :)

Lp, oranzni slon
#365744
Pozdrav!
Prejšnji teden sem zabušaval. :) No, v resnici sem razporedil moč na petek, ko sem s kolesom naredil dva kroga po trasi božičkovega teka. :) Sneg, dež, klanec in kolo so super kombinacija za nabiranje kondicije. :) (Ampak ne Jusotu povedat, bo takoj imel kakšne triatlonske ideje.) V soboto in nedeljo sem imel toliko drugega športa, da nisem nič pogrešal teka.
Ampak danes se res nisem mogel upret. Jesen nas še zadnjič boža s toplim vetrcem. Tako z veseljem in lahkoto že dolgo nisem sprašil običajno število krogov v parku. In za čuda tudi gneče ni bilo. Samo trije psi, kos in kosovka, tresorepka, sinička in kup vrabcev. Golobi in vrane so se potikali drugje. :)
So pa bili med tem, ko sem jaz prejšnji teden malo zabušaval, pridni komunalni delavci, ki so pograbili večino listja v parku. :)
Glede na vremensko napoved se tale saga nadaljuje v četrtek. :)
Lp, oranzni slon
#365849
oranzni_slon napisal/-a:Sneg, dež, klanec in kolo so super kombinacija za nabiranje kondicije. :) (Ampak ne Jusotu povedat, bo takoj imel kakšne triatlonske ideje.)


No, saj plavati pa že znaš, tako da ... triatlon v Ljubljani se dogaja tako rekoč pri tebi doma. Se vidimo, ne? :)
#365999
Pozdrav!
spela* napisal/-a:No, saj plavati pa že znaš, tako da ... triatlon v Ljubljani se dogaja tako rekoč pri tebi doma. Se vidimo, ne? :)

Kakšne lepe misli. :) Meni se ne zdi, da bi ravno znal plavat. :) Ok, v kolikor padem v vodo dovolj blizu brega se na koncu nekako skobacam iz vode (kolikor jo sploh še ostane). :D Pri "plavanju" si seveda izdatno pomagam z uhlji, kar verjetno ni čisto po pravilih. :) Moje mnenje je, da bom moral še veliko vadit, da bom postal pravi plavalec. ;)
Prepričan sem, da bomo prišli navijat zate. Vse ostalo je za letos ZF.

Lp, oranzni slon
#366000
Pozdrav!

Samo na kratko. Še vedno redno tedensko tečem. :) In opazujem floro in favno okoli sebe. Zanimivo. :) Morda bi izpostavil samo obisk veverice, ki me je eno dopoldne trikrat počakala na stezi in potem smuknila na drevo kakšna dva metra visoko. Povprečna hitrost je očitno kar stabilna saj se skupni časi ne razlikujejo več kot za minuto. V resnici mi je prav lepo.
Se beremo.

Lp, oranzni slon
#366295
Pozdrav!

V torek sem spet užival v prijetnih temperaturah in tekel po parku. Zelo sproščujoče in navdihujoče. :) Sprehajalci in sprehajalke so bili več ali manj še vsi nekoliko zalepljeni. Vzroki za sprehod pač ne. In so živahno tekali po parku. :) Zgleda, da si bom moral tudi sam kaj omislit. :) Vzrok ali sprehajalko to je sedaj vprašanje? :D
V četrtek je že skoraj zgledalo podobno starim časom. :) Veliko telefonskega zvonenja in sms-ov za Golado. Žal sem moral priznat, da še ne tečem v hrib. Ampak nisem rekel, da ne bom več tekel v hrib. :)
Tudi Jusuf me zadnje dni nekam čudno gleda. Kakor, da je zgruntal čemu so namenjeni novi tekaški copati, ki so se znašli v hiši. Nič ne bom rekel. Kar naj se malo cvre na lahnem ognju. :)
Lepo bodite in veliko se gibajte.
lp, oranzni slon
#366297
Kompanjero,
Ptički so peli in psički lajali tudi na kranjskem koncu. Pa telefon je prav tako zvonil na obeh koncih. Ne moreš se kar naenkrat, po sedmih letih, pojaviti na Goladi - najprej se mora človek ogreti, vzpostaviti kontakt, izvedeti novice - preden se vrže v flavže in vertikalno tekaške podvige.
Ampak za navdih je bilo pa kar dovolj.
In tud jaz pripujsam spet na vrh Golovca skupaj z vami!
Golada sis semper!
  • 1
  • 392
  • 393
  • 394
  • 395
  • 396
  • 400

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA