prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

 Sagaris
#219242
Pozdravljeni!
Sem nov na forumu, ne pa tudi nov v tekaških vodah. Tekel sem na nekaj tekih(10km-47min, 12km-57min), za letos pa bi se rad nekoliko bolje pripravil oz. poizkusil kak intervalni trening. Do sedaj sem samo pač tekel. Nekje 4-6× na teden po 7-10km. Vmes pavza, nekaj raztegovanja in potem naprej tečti.
Zanima me kake treninge mi priporočate, sedanja kondicija je nekje tek s približno 10km/h, kakih 7-8km, vsake 2km ene par 100m hoje.
Moj cilj je, se kar najbolje pripraviti za poletje, splošna kondicija in mogoče boljši čas za 10km teke, in pa tudi kak odtečen polmaraton.
Kaj mi priporočate?
Uporabniški avatar
 Radolca
#249325
jutri, v soboto 26.3.2011, bom opravil "skrivn(ostn)i trening" iz Rateč v Radolco.
Štartat imam namen ob osmih na odcepu za Planico. Med vožnjo v Rateče bom ob cesti (spet bo skrivno) pustil kakšno polno flašo (pira se bom to pot vzdržal), da me ne bo pobralo zavoljo pomanjkanja tekočine. Draga me bo z avtom peljala v Rateče, z malčkom vred (potrditve od drage sicer še nisem dobil). To pomeni, da ima v avtu plac še za enega.
O tempu pa ne bom preveč modroval, tm nek od 5:30 do 6:00 minute na kilometer se imam namen hitro gibati.

Če bi se mi kdo pridružil naj pritisne na prenosnem tlefonu 0 in 3, pa 1, 2, 4, 7 in 5, 0 ter 1 za konec :D
 davidkopic
#249326
Sagaris napisal/-a:Pozdravljeni!
Sem nov na forumu, ne pa tudi nov v tekaških vodah. Tekel sem na nekaj tekih(10km-47min, 12km-57min), za letos pa bi se rad nekoliko bolje pripravil oz. poizkusil kak intervalni trening. Do sedaj sem samo pač tekel. Nekje 4-6× na teden po 7-10km. Vmes pavza, nekaj raztegovanja in potem naprej tečti.
Zanima me kake treninge mi priporočate, sedanja kondicija je nekje tek s približno 10km/h, kakih 7-8km, vsake 2km ene par 100m hoje.
Moj cilj je, se kar najbolje pripraviti za poletje, splošna kondicija in mogoče boljši čas za 10km teke, in pa tudi kak odtečen polmaraton.
Kaj mi priporočate?

Za splošno kondicijo so potrebni počasni dolgi teki v zimkem obdobju in kasneje vsaj 1x na dva tedna. Kar se pa tiče hitosti pa je tako, da je treninge hitrosti najboljše izvajati na atletskem stadionu v obliki intervalov. Začneš mogoče s 5X400m tempo 1.36.00/krog.
Sčasoma podaljšuješ dolžine intervalov in hitrosti slednjih.
Občasno pa ne pozabi na teke v klanec :wink:
Mislim, da je to to!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA