prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

 xtrm
#19119
S športom sem se sicer z občasnimi prekinitvami redno ukvarjala, tek me pa nekako ni nikol toliko zanimal, je pa to letos že tretja sezona odkar tečem od takrat ko postane malo bolj toplo, pa ko se stopi sneg, pa dokler ni malo bolj hladno. ozimi vadbe nisem nikol zanemarjala, nisem pa nikol tekla zunaj (fitness, aerobika, šport na faksu, ki ga ni tako malo), sem pa seveda tiste, ki to počnejo zelo občudovala. Prejšnja leta so moji trenigi bili bistveno krajši kot letos, tekla sem maksimalno po pol ure tri do petkrat na teden, ker je bil tudi moj cilj čisto drugačen, kot je sedaj- izguba nekaj kilogramov, ampak se je počasi stopnjevalo do tega, da sem začela v tem uživat. No in letos tečem 5-6x na teden po 40 minut do uro in dvajset minut do sedaj največ, utrip si pa merim s Polarjem, in kaže 150 udarcev na minuto do 190, ko bolj pospešim, na koncu pride popvrečje na trening okrog 160 (tu nekje mi kaže utrip večinoma, kadar pogledam na uro). Na koncu potem niti nisem preveč utrujena in mi utrip kar hitro začne padat (vem,d a sem drugače potrebovala dalj časa in se mi je že kr vrtelo...) Sedaj mi je cilj preteči vedno večjo razdaljo in mogoče kdaj tu it na kak maraton (mogoče kdaj, raje si postavim bolj kratkoročne cilje) in ne vem kako se naj tega lotim... Sem videla, da je dost člankov na to temo, žal mi jih še ni uspelo rpebrat, jih bom pa čimprej. Za zečetek bi pa želela samo kakšen hiter napotek, ali pa vsaj to, če mogoče sedaj kaj delam narobe. No pa letos mislim tud pozimi tečt, itak :) LP
Uporabniški avatar
 Fotr
#19123
xtrm napisal/-a:...Sedaj mi je cilj preteči vedno večjo razdaljo in mogoče kdaj tu it na kak maraton (mogoče kdaj, raje si postavim bolj kratkoročne cilje) in ne vem kako se naj tega lotim...


Mogoče bi se za spremembo preizkusila na kakšni tekmi, na 10 do 12 km dolgem teku, da vidiš, kje si in kaj zmoreš. Ali pa se udeleži Cooperjevega testa, mislim, da je naslednji na vrsti 9. septembra od 16.00 - 19.00 ure v športnema parku Kodeljevo.

xtrm napisal/-a:...Sem videla, da je dost člankov na to temo, žal mi jih še ni uspelo prebrat, jih bom pa čimprej. Za začetek bi pa želela samo kakšen hiter napotek, ali pa vsaj to, če mogoče sedaj kaj delam narobe. No pa letos mislim tud pozimi tečt, itak :) LP


Vsaj kakšen dan na teden, še bolje dva, si je treba privoščiti počitek od teka, posebno če tečeš 6 krat na teden. Poglej si programe in navodila na tem forumu ali pa v Poletu. Če ne boš našla povej, bomo pomagali poiskati. Upam, da se kmalu srečamo na kakšnem teku ali treningu!
 xtrm
#19148
Hvala za informacijo o Cooperjevem testu, se ga bom res udeležila s prijateljico s katero sva nekako skupaj začeli teči. Kakega 10 do 12 km teka bi se tud upala že udeležit, sej mal pa po mal pa bo šlo :) LP
Uporabniški avatar
 lojzeP
#19154
Živjo Xtrm ! :P

Glede na napisano, si ( tudi ) ti dobrodošla na Brdu pri Kranju, kjer vsako sredo ob 19.00 združujemo prijetno s koristnim. :D
Lahko se preizkusiš v 10 km teku, po tem pa jasno še na analizi, kjer ti bo povedanega veliko ( odvisno od tvojega zanimanja ). Preko spletnih info. dobiš neko osnovno sliko dogajanja, ko pa se osebno udeležiš dejanja, ima zadeva drugačen pomen. A kakšnega ? Pridi, pa se boš prepričala.
Izgovori , saveda, niso zaželjeni ! :shock: :roll:

2x LP
 xtrm
#19194
Hvala za povabilo, se vam bom kdaj pridružila. Sem se pa odločila, ko sem malo gledala kje so kaj dogaja, da se bom udeležila 1. Šoštanjskega teka okoli Šoštanjskega jezera, bo pa 19.9. (10 km) Sem namreč iz Velenja, pa mi je dost blizu, pa ker še nimam avta (sem še študentka)da bi šla kam dlje, razen če prepričam še kolegico, kar po mojem sploh en bo tak problem.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA