prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

#239036
Spoštovani!

Atletski klub KRIM Vas vabi, da se nam pridružite pri vodeni tekaški vadbi v zimskem obdobju. Skupaj bomo pridobivali tekaško vzdržljivost in moč, se pri tem zabavali in pripravljeni pričakali pomladne cilje, ki jih želimo doseči.

Naj vam na kratko predstavimo, kaj smo pripravili za vas:

ZA KOGA?
Vadba je namenjena vsem vam, ki želite s tekom pridobiti dobro počutje, vzdržljivost in zdravje. Lahko ste tekač začetnik ali pa se po prekinitvi zopet vračate na tekaška pota.

ZAKAJ?
Naš osnovni cilj je dobra in temeljita priprava skozi zimsko obdobje, da bi vam pomagali izpolniti želje in doseči tekaške cilje, ki ste si jih zadali za leto 2011.

KJE?
OŠ Livada v Ljubljani, gimnastična dvorana.

KDAJ?
Skupna vadba bo potekala enkrat tedensko, vsak ponedeljek, razen med prazniki in počitnicami, med 18. in 20. uro, od decembra 2010 do marca 2011.

Poleg skupne vadbe vam bomo pripravili program vadbe, ki ga bomo skupaj izpolnjevali in nadgrajevali - glede na vaše želje, cilje, čas in zmožnosti.

Vabimo vas tudi na neobvezna vikend druženja, predavanja in predstavitve. Termini bodo objavljeni sproti.

VAŠ STROŠEK:
Prispevek, ki vključuje najem prostora,organizacijo ter vodenje znaša za celotno obdobje 120 €. Ob pristopu poravnate tudi članarino za leto 2011, ki znaša 30 €.

VELIKOST VADBENE SKUPINE:
Vadbo bomo izvedli, če se vas bo zbralo vsaj osem udeležencev. Zgornja meja števila udeležencev je 15. Pohitite s prijavami.

PRIJAVE, VPRAŠANJA:
Vaša vprašanja zastavitev tule ali na emajl ervin@lemark.si, na katerega se lahko tudi prijavite.

OPIS VADBE:
Skupni ponedeljki bodo razdeljeni v dva dela. V prvem se bomo, glede na vremenske razmere, tekaško razgibali in ogreli, ponovili črke tekaške abecede, in se dobro pripravili na drugi del.

Ta bo v telovadnici, kjer bomo skozi vaje obhodne vadbe krepili naše mišice, se dobro razgibali in celostno pripravljali naše telo, da bo sposobno vzdržati napore in se izogniti poškodbam.

Ostale dni v tednu boste vadili sami po programu, ki vam ga bomo pripravili, glede na vaše značilnosti.

Vsak ponedeljek se bomo po vadbi tudi pogovorili, pregledali, kako izpolnjujete program, ocenili napredek in občasno prilagodili in nadgradili program vadbe.

Pridružite se nam in skupaj bomo pomlad pričakali dobro pripravljeni.

PS: vodja zgoraj opisanega programa je spodaj podpisani ;)
#239230
Hojla, malo dvigujem temo :)

Še vedno se nam lahko pridružite. Skupaj se bomo imeli fajn čez vso zimo.

Mogoče je zgoraj premalo poudarjeno - skupna vadba je res le enkrat tedensko, vsak ponedeljek. Vikend srečanja so po želji, vsekakor pa si zagotovite stalno spremljanje vašega napredka in prilagajanje programa vašim zmožnostim. Tu smo konec koncev zato, da skupaj dosežemo naše cilje :)
#239458
150 € zato, boš malo migal v telovadnici, je kar pecej denarja, glede na to, da ni videti posebnega interesa, je očitno, da jih bo to večina počela doma zastojn. Mogoče bi bilo vaše društvo deležno nekaj več odziva, če bi po zgledu raznih "zimskih lig", ki se pojavljajo na različnih koncih Slovenije, za tiste, ki jim je Notranjski konec bližje, organizirali tedenske teke na Krim. Start bi bil lahko iz Podpeči ali pa iz Tomišlja. To bi bil celo eden boljših tekov, saj bi bil za razliko od drugih, nekoliko daljši in na nižji nadmorski višini. Povprečen čas bi se gibal okoli ene ure, višinska razlika je pa tudi kar spodobna. :laola
#239483
Jaz sem zraven prištel še članarino, ki jo je obvezno plačati. Če bi bilo res tako fajn in cena tako ugodna, bi se v tej temi trlo obiskovalcev, tako sem jo pa uporabil le jaz, z namenom, da če že želite nekaj organizirati in vam pri tem ni glavni cilj zaslužek, lahko organizirate kaj bolj uporabnega in popularnega.
Sem pa pravkar zasledil, na Bicikel.com, da tak skupinski trening organizirajo kolesarji, vsako nedeljo zjutraj in to brezplačno. Ne vem le, zakaj so šli spreminjati uro starta iz lanske devete na osem zjutraj. To je za večino, še posebno, če nisi ravno doma v bližini, precej zgodaj. Bolje bi bilo, če bi ostali vsaj pri deveti uri. Start imajo na parkirišču pod Sv. Ano in prepričan sem, da jim ne bo nič v napoto, če se jim bo pridružil tudi kdo iz Tekaškega foruma. Lahko pa bi se vaše društvo z njimi povezalo in organiziralo pravo "zimsko ligo" na Krim.
#239492
Članarina je, kot v vsakem društvu, namenjena za druge stvari in zato je ne povezujem z vadnino. Stane pa najem telovadnice in celo vodja bi dobil simboličen honorar.

Nedeljska srečanja kolesarjev, ki jih omenjaš, so enaka srečanjem TFjevcev na Krožniku, Goladi, Brdu in še marsikje. Tu pa govorimo o vodeni vadbi, v katero je s strani organizatorja vloženo predvsem znanje, energija, trud, čas in še kaj. Vadnina je le pokrivanje stroškov in majhno nadomestilo za vse vloženo. Tu ne bo nihče obogatel :)

Sicer pa - si kandidat za vadbo?
#239559
hja Milk , saj v koncni fazi te nihkce ne sili da se prikljucis. Se mi zdi cisto ok da se organiziranje vadbe placa, saj kot pravi Ero, najem telovadnice ni brezplacen, in tudi cloveka ki bo vodil stvar je potrebno vsaj malo stimulirati, razen ce je tvoja navada, da vse kar pocnes pocnes brezplacno. Kaj je lepsega,kot druziti se s somisljeniki, eni to pocnejo v gostilni drugi v telovadnici. Nisem se slisal da bi se druzili v gostilnah brezplacno. Pa zares nimam nic proti tistim ki se druzijo tu ali tam. Sam sem vesel vsakega druzenja, ampak v druzenje je potrebno vlagati, ali energijo, ali denar. Tako pac je.
#239593
Tudi mene to ne moti in razumem, da je potrebno za tako reč nekaj plačati. Jaz se tega ne bom udeležil, ker bom celo zimo raje aktiven zunaj v naravi. Redko je vreme tako, da to res ni mogoče, za takrat pa obstajajo tudi razni trenažerji, ki se jih tudi da dobiti za ta denar. Če se najdejo taki, ki jim tak način vadbe odgovarja, toliko bolje za organizatorja.
Ker je tema precej časa ostala neobiskana, sem imel občutek, da takih ni ravno veliko, zato sem želel predvsem predlagati članom društva, naj poskusijo z organizacijo vadbe na prostem, v obliki "zimske lige". Predvidevam, da bi bilo v tem primeru zanimanje večje, lahko pa, da sem v zmoti.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA