prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

#271462
Iz revije TEK Plus so poklicali nas organizatorje, če smo pripravljeni podati intervju in naredili so resnično lepo gesto ter objavili članke o vseh ligah, ki potekajo po Sloveniji. Morda kje po Sloveniji poteka še kakšna, bolj v malem številu in na potiho. :wink:
Jaz pa odpiram to temo ravno zaradi tega, da bi se vse lige, tudi tiste neznane, na koncu zime enkrat združile. :shock:
Kako, zakaj, kje.........? :?: :idea:
Primož, Jošt, Kališe, Pohorje............. vsaka liga ima po 30, 50, 100, 200 ....... tekmovalcev oz pohodnikov, jaz jim pravim ligaši in eni so resnično "od hudiča", nekateri pa to jemljejo za zabavo.
V glavi imam kar nekaj idej, a jih še ne bom izdal, le delno. Prvo me zanima, če so ZA tudi drugi organizatorji lig oz tekmovalci-"ligaši".
Torej, vse lige se končajo skorajda istočasno in naredili bi nek kompromis, eni malo prej, eni malo kasneje, da se zadnja liga odloči s tekmo, katera liga je tisto leto "liga leta".
Kako?
Od vsake lige 5 tekmovalcev, ki jih določi oz se zmenijo tekmovalci s svojim organizatorjem.
Organizatorji se med seboj zmenijo, kje bo prvič potekala tekma, seveda mora biti trasa neke lige. Ko se to določi in zmaga določena liga, je naslednje leto zadnji vzpon v tistem kraju, iz koder prihajajo tekmovalci. Naprimer: če zmaga liga Kališče, je drugo leto tekma na Kališče in če ponovno zmagajo, je tretje leto ponovno tam tekma, tako da si morajo lige priboriti to čast, da je lahko v njihovem kraju zadnja tekma lig.
Ko se določijo tekmovalci, vsekakor lahko pridejo tudi ostali ligaši v kraj, kjer se bo tekma dogajala, le za svojo ligo jih tekmuje 5.
Vsi tekmovalci se postavijo v vrsto in organizator da štart, ostali štartajo 1 min za njimi. Zakaj? Ker tekmovalci bodo šli na polno x2 :lol: in ne bi bilo fer, da bi se kdo nastavljal oz da bi morali še vijugati mad ostalimi.
Kako do skupne zmage? Skupno zmago dobi liga, ko se sešteje skupni rezultat vseh petih tekmovalcev in tisti s skupnim najnižjim rezultatom, seveda zmagajo in tisto leto je pridobljena titula " liga leta" :clap:
Lige imajo povprečje nekje od 10 - 15 tekov, torej ligaš, ki tekmuje za določeno ligo, mora biti na ligi vsaj polovico tekov, kot jih ima liga. Če jih ima 10, potem mora biti vsaj 5x, da lahko tekmuje za določeno ligo.
Če bo zanimanje za tak dogodek, se bomo razpisali, fiksno določili pravila, vsak bo kaj dodal, dobre ideje obdržimo, slabe izbrišemo........
Komentarji dobrodošli, pa ne le iz strani organizatorjev, od vseh, kakršna koli ideja dobrodošla.
Če se bo ideja obdržala, bomo zimo še dodatno začinili, če ne, pa bo šla v pozabo in nadljevali bomo, kot smo do sedaj. :wink:
Hvala za pozornost, no ideje pa le na plano. :idea: :idea:
#271546
Združitev neke vrste bi bila sprejemljiva, saj so Gorenjci vsako leto gostovali na Pohorju in to je čudovito ... menda tudi obratno, nisem bil prisoten.

Liga leta, to je pa titula, ki jo po mojem mnenju trenutno zasluži LIGA POHORJE in naš organizator, kar potrjuje udeležba. Liga ima tekmovalni naboj, vendar združuje množice ljudi dobre volje in zdravega duha, ki so pripravljeni v nedeljo zjutraj vstati iz postelje in dvigniti srčni utrip nad tistega, ki mu rečemo lagodni.

Res je, da je prvih 100 udeležencev izredno dobrih, vendar zadaj jih je še skoraj 300 izredno dobrih ter zase odličnih in tudi tisti so nepogrešljiv člen lige, predvsem mislim na naše Pohorje.

Podani predlog bi sodil lige po zgolj petih udeležencih, kar meni osebno ni všeč. Mogoče tudi zato, ker me ni zraven :lol:

Zgolj moje mnenje, čeprav mi je pa všeč, da se porajajo nove ideje 8)

Na nek zaključek lig bi pa šel z veseljem, sploh na Primoža :D
#271762
Zdravko:
Združitev neke vrste bi bila sprejemljiva, saj so Gorenjci vsako leto gostovali na Pohorju in to je čudovito
To ne bi bilo gostovanje, ampak neke vrste "ligaška tekma", ki bi jo izvedli na koncu oz ko se končajo lige.

Liga leta, to je pa titula, ki jo po mojem mnenju trenutno zasluži LIGA POHORJE in naš organizator, kar potrjuje udeležba.
Tukaj ni govora o tem, katera liga si zasluži neki naslov, ki ga jaz niti ne omenjam, saj ne ocenjujemo lig, ampak sem imel v mislih le neko manjšo tekmo, tako za popestritev oz konec zime.

300 izredno dobrih ter zase odličnih in tudi tisti so nepogrešljiv člen lige
Iz vsake ligi bi prišlo le 5 "lahko najboljših" in le ti bi se udarili za čast lige :lol: , si ne predstavljam vse udeležence lig pri štartu na Sv. Primoža, to bi jih bilo 500 :twisted: :twisted: :lol:

. Mogoče tudi zato, ker me ni zraven
Bo pa potebno še malo trenirati, hohoho :lol:

Na nek zaključek lig bi pa šel z veseljem, sploh na Primoža
Imaš osebno povabilo, da se nam pridružiš v soboto na ligi, boš posebni gost. In danes je k nam v goste prišel ZDRAVKOC ....................... bi pisalo na forumu :twisted:
#271764
cvalenti napisal/-a: Iz vsake ligi bi prišlo le 5 "lahko najboljših" in le ti bi se udarili za čast lige...

Opa, jaz sem si to malo drugače predstavljal. Če ja tako zamišljeno, sem se popolnoma brez veze oglasil :oops:
Če bo uspelo organizatorjem lig tole skupaj spravit, bom pa le pogledal rezultate. Seveda menim, da ne bo zmagovalec dosegel nič drugega, kot svojo zmago. Liga, od koder prihaja, nima s tem kaj veliko opravit.
Na Primoža bom pa z veseljem še prišel, tam je pa res lušno. Za to soboto pa glih ne garantiram :wink:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA