prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

Uporabniški avatar
 LeonT
#303601
Ojla, zanima me če se je kdo 4-5 tednov po maratonu spet udeležil (pol)maratona, kakšne so bile vaše izkušnje s pripravami na le-tega in ali je bil rezultat po pričakovanjih.
Hvala za odgovore!
#303602
LeonT napisal/-a:Ojla, zanima me če se je kdo 4-5 tednov po maratonu spet udeležil (pol)maratona, kakšne so bile vaše izkušnje s pripravami na le-tega in ali je bil rezultat po pričakovanjih.
Hvala za odgovore!


Smo se, seveda. Takole je, da menda dva tedna po maratonu lahko pričakuješ, da boš na polmaratonu tekel rekord (kakor čudno se to sliši), 4-5 tednov po njem pa ne pričakuj preveč.
#303603
Ne bi smel bit ne vem kakšen problem, jaz sem 4 tedne po svojem prvem maratonu v Ljubljani odtekel zaenkrat svoj najhitrejši polmaraton v Palmanovi. S tem, da sem vmes naredil vsak vikend tek med 15 - 22 km.
#303631
Hvala za vzpodbudne besede, po odgovorih sklepam da očitno forma še nekaj časa drži, bom še malo pripomogel z lahkotnim treningom.
Glede pripravljenosti: maraton sem želel končati pod 3:00, trenirati sem začel pravočasno, med tem sem 2x zbolel :x in izgubil vsaj dva tedna, kar me je vrglo malo nazaj, tako da sem finiširal nekaj čez 3:08. 4 tedne pred tem sem dosegel na malem maratonu 1:27+. Moj cilj za Radence je torej vsekakor 1:27- :) :) . Bom javil če bo ratalo...
#303653
Po maratonu je običajno (če gremo na ziher varjanto) potrebno kakšna dva tedna za dobro regeneracijo. Različno je od posameznika do posameznika, od maratona do maratona, tako da tukaj je potrebno poslušati svoje telo in občutke.
Kakorkoli v 4ih tednih moraš biti sigurno spočit in pripravljen na polmaraton, če ne je nekaj narobe :)
spela* napisal/-a:
LeonT napisal/-a:Ojla, zanima me če se je kdo 4-5 tednov po maratonu spet udeležil (pol)maratona, kakšne so bile vaše izkušnje s pripravami na le-tega in ali je bil rezultat po pričakovanjih.
Hvala za odgovore!


Smo se, seveda. Takole je, da menda dva tedna po maratonu lahko pričakuješ, da boš na polmaratonu tekel rekord (kakor čudno se to sliši), 4-5 tednov po njem pa ne pričakuj preveč.


Spela po kateri formuli si pa ti to ugotovila. In zakaj 4-5 tednov po maratonu nebi mogel odteči dobrega polmaratona.
Vse je odvisno od tega kako je tempiral formo, v vsakem primeru pa najbrž lahko pričakuje boljši čas na polovički 4 tedne po maratonu kot pa 2 tedna po maratonu.
Je pa jasno da moraš tudi po maratonu še trenirat, v prvih dveh tednih zmerno, potem pa vseeno še moreš nekej narediti v naslednjih 8-10 dneh.
#303659
LeonT napisal/-a:Hvala za vzpodbudne besede, po odgovorih sklepam da očitno forma še nekaj časa drži, bom še malo pripomogel z lahkotnim treningom.
Glede pripravljenosti: maraton sem želel končati pod 3:00, trenirati sem začel pravočasno, med tem sem 2x zbolel :x in izgubil vsaj dva tedna, kar me je vrglo malo nazaj, tako da sem finiširal nekaj čez 3:08. 4 tedne pred tem sem dosegel na malem maratonu 1:27+. Moj cilj za Radence je torej vsekakor 1:27- :) :) . Bom javil če bo ratalo...


Mislim, da je bil cilj pod 3:00 z ozirom na čas od 1:27+ na polovički, preoptimističen.
Preveč stvari bi se moralo "poklopit", da bi to bilo tudi realno izvedljivo.
#303662
Absolutno se strinjam, za pod 3:00 bi moral takrat polovičko odtečt nekje med 1:25 in 1:26. Cilj pod 3:00 sem si namreč zadal lani pred začetkom treninga, žal sem prvič zbolel že pred tem polmaratonom potem pa še drugič takoj za njim. Takrat mi je že bilo jasno da iz prvotnega načrta ne bo nič, tako da sem si pace za maraton temu primerno prilagodil.
Vsekakor upam da se za Radence tokrat vse "poklopi" ... vsaj zaenkrat se še tako počutim.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA