prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

 milk
#323820
Kombitrek sem delovno poimenoval novo disciplino (ne vem, če že obstaja), ki je lahko zanimiv za trening, posebno za tiste, ki se želijo privajati na ultra teke pa tudi kot tekma bi bil lahko precej zanimiv. Gre zato, da se ga izvaja v dvojicah. Kombinira se tek in kolesarjenje. Dvojica skupaj začne in konča. Razdalje so lahko poljubne, toda pod maratonsko razdaljo skoraj nebi bile smiselne, razen za popolne začetnike. Eden od dvojice teče, drugi pa zraven kolesari. Na kolesu lahko prevaža tudi vso potrebno opremo, hrano in pijačo. Ko se tekač utrudi in upočasni, se zamenjata, tako da se tisti, ki je tekel malo spočije na kolesu, drugi pa med tem teče. Možnosti so poljubne. Lahko je pravilo le, da skupaj startata in prideta na cilj, s tem, da izbereta poljubno pot in se poljubno izmenjujeta, lahko pa se pot določi. Lahko se določi tudi točke, kjer se morata zamenjati. Prosti stil bi omogočal več taktike, pri določeni trasi in menjavah, pa bi morala biti tekmovalca bolj izenačena. Pri prostem stilu bi bilo v primeru, če bi šlo za tekmo precej enostavneje, saj bi rabili le nekaj ljudi na startu, ki bi skrbeli za prijave in preverjali pravilnost starta in nekaj ljudi na cilju, da bi pričakali tekmovalce. Pri določeni varianti, bi bilo potrebno tudi nekaj zasedenih kontrolnih točk. To bi se lahko odvijalo tudi na podobnih trasah in na podoben način kot trekingi, le da bi bile trase daljše (nad 50 km). V primeru, da bi se dva dogovorila za tak skupni trening, se mi zdi najbolj smiselno, da bi se menjavala na vsako uro ali na vsakih 10 km.
Mimogrede: to sicer ni moja priljubljena disciplina, saj sem letos do sedaj uspel preteči vsega skupaj le 170 km.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA