prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

 Ata smrk
#352569
Živ,
v soboto se grem stestirat na 10k. Trenutno je PB 40min star natanko 1leto.
V glavnem trenutni trening olan je takšen:
Pon: lahkoten tek(cca.70min)
Tor: vaje za moč
Sre:intervali
Čet: 2x 40min(zjutraj in zvecer)
Pet:inrervali
Sob: kolo oz. aktivnost za dušo+stabilizacija
Ned: progresivni tek

Kot rečeno v soboto poročam, priporočam pa se za kakršne koli nasvete glede treningov:)
#352576
Če si mislil čas pod 40min pol ni kaj dosti komplicirat s treningi in intervali, s takimi treningi bi moral lavfat krepko pod 38min. Pol druga meja za ene resne treninge je recimo 35min. Zdaj vprašanje koliko si star, težek, kakšen Vo2max imaš itd.. kakšne intervalne treninge izvajaš?
#352586
Lepo je, da si optimist. Ne pozabi, da načrti morajo biti tudi realno izvedljivi. Zastavljeni čas pod 35' je po moje preveč optimističen. Raje si postavi bolj realen cilj, ki ga je možno do poletja tudi doseči. Preskok iz 40' na 35' je dosti večji kot se "sliši", posebej v tako kratkem času.
 isomg
#352590
Ata smrk napisal/-a:Živ,
v soboto se grem stestirat na 10k. Trenutno je PB 40min star natanko 1leto.
V glavnem trenutni trening olan je takšen:
Pon: lahkoten tek(cca.70min)
Tor: vaje za moč
Sre:intervali
Čet: 2x 40min(zjutraj in zvecer)
Pet:inrervali
Sob: kolo oz. aktivnost za dušo+stabilizacija
Ned: progresivni tek

Kot rečeno v soboto poročam, priporočam pa se za kakršne koli nasvete glede treningov:)

Nikjer ne vidim kak trening za hitrost...za pod 30:00 jo boš krvavo potreboval :) Najbolš, da se včlaniš v najbližji atletski klub, pa boš tam dobil taprave programe, pa še sam ti ne bo treba trenirat. Drgač pa srečno
#352591
Očitno je naslov teme napačen in zavajajoč.
Najprej naštejte, kdo je v SLO sploh sposoben preteči 10.000 m pod 30' ????. Enim se očitno zdi, da je za tek pod 30' dovolj, dober plan iz knjige ali foruma :mrgreen: .
Fant pa ima 16 let :).
Uporabniški avatar
 ris9
#352594
Zanimiva tema. Me je takoj pritegnila :D :D ..

Ima Stara Kost kar prav glede nasvetov.

Res da se čisto ne strinjam z njim glede preskoka iz 40min na 35 min, ker če imaš v sebi to boš hitro preskočil na tak čas (sploh, če boš pravilno treniral - tekel).

Za čas pod 32min in kasneje še kaj hitrejšega pa uhuhuhuhuh ..

TRENUTNO ga ni junaka v naši prelepi državi, ki bi bil tega sposoben. Mogoče se kažejo neke smernice, ki bodo pripeljale do tega da bo kateri izmed najhitrejših že v 2017 prišel pod to mejo AMPAK to se kaže že 5 let :wink: :wink: .

Nasvet, da pojdi v AK in tam poizkušaj je mogoče ob tem, da noben AK že uhuhuhuh let ni nikogar niti približal temu rezultatu kar malo napačen. Ali pa ne. Sedaj se je ustanovil nov AK v Ljubljani (oziroma so nekaj združili in malo nadgradili obstoječe AK) in če bi ti svetoval, bi ti svetoval tega.

Ne vem.

Veliko je dejavnikov, ki se morajo poklopiti, da ti uspe. Si pa star ravno prav, da začneš z dolgimi teki. Le korajžno!!
#352597
ris9 napisal/-a:Zanimiva tema. Me je takoj pritegnila :D :D ..

Res da se čisto ne strinjam z njim glede preskoka iz 40min na 35 min, ker če imaš v sebi to boš hitro preskočil na tak čas (sploh, če boš pravilno treniral - tekel).


Spoštujem tvoje mnenje. Vseeno mislim, da 16 letnik ne more kar tako v pol leta iz 40' na 35'. Saj bi s tem časom zmagal na državnem prvenstvu med mlajšimi mladinci.
#352600
Ata smrk napisal/-a:Naj vam za info povem še moja PR na 600 in 3000m.
600m=>88"(dosežen 20.6.2016)
3000m=>10:20(dosežen 15.11.2016)

Noro! Moj PR na 600 je 1:48 (108") iz gimnazijskih casov, zdaj si ne predstavljam pod 2:30. Na 10k pa 37:55, ampak je bilo na skrge in sem prisel v cilj z vrtoglavico. :lol:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA