prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

#354319
Zdravo. A bi se dalo znucat kolo (predvsem sobno) kot nadomestek klasičnega izteka...recimo 1krat do 2krat na teden...
Kako bi pa izgledala vadba? Najbrž se moram ozirat na srčni utrip, pr teku pač vem, da je pr tempu 4:30-40 to to. Hvala za odgovore
#354322
To je celo priporočljivo!
Po moje sicer nima smisla gledati na pulz, ker tako ali tako na kolesu ne boš dosegel enakega pulza pri enakem naporu.
Za regeneracijo pelji kolo na nizkih obremenitvah in visokih obratih.
#354324
@MatkoD Ajd pustmo to, da sm že relativno izkušen tekač. Me pač zanima, če bi lohk kej spremenu, ker edino kar poznam pr kolesu, je to da se na vsake kvatre vsedem na mojga gorca in grem v gmajno...tm je pa dihanje na škrge obvezno...
...mogoče si pa kej druzga mislil?

@Spela* Kako bi pa časovno zadeva zgledla? Recimo 30/40min?
Nazadnje spremenil isomg, dne 25 Apr 2017, 22:43, skupaj popravljeno 1 krat.
#354325
isomg napisal/-a:@MatkoD Ajd pustmo to, da sm že relativno izkušen tekač. Me pač zanima, če bi lohk kej spremenu, ker edino kar poznam pr kolesu, je to da se na vsake kvatre vsedem na mojga gorca in grem v gmajno...tm je pa dihanje na škrge obvezno...

@Spela* Kako bi pa časovno zadeva zgledla? Recimo 30/40min?


Rekla bi, da časovno enako, kot če bi naredil iztek. Ja, okrog pol ure zveni čisto ok.
#354350
isomg napisal/-a:@MatkoD Ajd pustmo to, da sm že relativno izkušen tekač. Me pač zanima, če bi lohk kej spremenu, ker edino kar poznam pr kolesu, je to da se na vsake kvatre vsedem na mojga gorca in grem v gmajno...tm je pa dihanje na škrge obvezno...
...mogoče si pa kej druzga mislil?

@Spela* Kako bi pa časovno zadeva zgledla? Recimo 30/40min?


Izhajam iz tega: Če imaš regeneracijo pri 4:30, tečeš maraton okoli 2.30 - 2.45 ure. In to te ne naredi samo >relativno izkušenega tekača< in takšni ne potrebujejo nasvetov s foruma... Druga možnost pa je, da tvoj regeneracijski tempo niti ni toliko regeneracijski in je prehiter.
30 minut na kolesu je prekratek čas za karkoli.
#354359
MatkoD napisal/-a:
isomg napisal/-a:@MatkoD Ajd pustmo to, da sm že relativno izkušen tekač. Me pač zanima, če bi lohk kej spremenu, ker edino kar poznam pr kolesu, je to da se na vsake kvatre vsedem na mojga gorca in grem v gmajno...tm je pa dihanje na škrge obvezno...
...mogoče si pa kej druzga mislil?

@Spela* Kako bi pa časovno zadeva zgledla? Recimo 30/40min?


Izhajam iz tega: Če imaš regeneracijo pri 4:30, tečeš maraton okoli 2.30 - 2.45 ure. In to te ne naredi samo >relativno izkušenega tekača< in takšni ne potrebujejo nasvetov s foruma... Druga možnost pa je, da tvoj regeneracijski tempo niti ni toliko regeneracijski in je prehiter.
30 minut na kolesu je prekratek čas za karkoli.


Hehe, relativno izkušen, če se primerjam s Kenijci,.. :) Okej, čeprav očitno nima veze z mojim vprašanjem, polovičko mam 1:13 tko, da mi je tempo 4:30 kr uizi, 4:40 pa gre, če sm čist zjeban po kakem treningu al tekmi...izteke delam skor zmer tm okrog 40 minut...na kolesu si pa še zmer ne predstavljam, sam se mi zdi da bi blo tud okrog 40 minut zadosti...razn, če maš kako drugo idejo...thx
#354370
isomg napisal/-a:
MatkoD napisal/-a:
isomg napisal/-a:@MatkoD Ajd pustmo to, da sm že relativno izkušen tekač. Me pač zanima, če bi lohk kej spremenu, ker edino kar poznam pr kolesu, je to da se na vsake kvatre vsedem na mojga gorca in grem v gmajno...tm je pa dihanje na škrge obvezno...
...mogoče si pa kej druzga mislil?

@Spela* Kako bi pa časovno zadeva zgledla? Recimo 30/40min?


Izhajam iz tega: Če imaš regeneracijo pri 4:30, tečeš maraton okoli 2.30 - 2.45 ure. In to te ne naredi samo >relativno izkušenega tekača< in takšni ne potrebujejo nasvetov s foruma... Druga možnost pa je, da tvoj regeneracijski tempo niti ni toliko regeneracijski in je prehiter.
30 minut na kolesu je prekratek čas za karkoli.


Hehe, relativno izkušen, če se primerjam s Kenijci,.. :) Okej, čeprav očitno nima veze z mojim vprašanjem, polovičko mam 1:13 tko, da mi je tempo 4:30 kr uizi, 4:40 pa gre, če sm čist zjeban po kakem treningu al tekmi...izteke delam skor zmer tm okrog 40 minut...na kolesu si pa še zmer ne predstavljam, sam se mi zdi da bi blo tud okrog 40 minut zadosti...razn, če maš kako drugo idejo...thx

No, torej je prva možnost - sem kar v redu napovedal čas...
http://www.runnersworld.com/ask-coach-j ... th-cycling
http://www.runnersworld.com/ask-coach-j ... nning-plan
http://www.nomeatathlete.com/cycling-stronger-runner/
https://www.dcrainmaker.com/2008/11/spi ... g-run.html
http://strengthrunning.com/2011/11/cycl ... r-runners/
Meni (nisem in nikoli ne bom tako hiter kot ti) je nekako osnova:
Če uporabljaš HRM, je na kolesu cca 5 udarcev/min manj, kot pri teku. Če uporabljaš RPE je enako kot pri teku. Če si zunaj - ravnina, nižja prestava, višja frekvenca. od 45 - 90 min. Če si notri, do 60 min.
Tu mislim na samostojno regeneracijsko vožnjo. Če pa govoriš o izteku, je 30 min tudi dovolj.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA