prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

 MatkoD
#363876
IThougthTheySaidRum napisal/-a:MatkoD
Imel sem možnost opraviti test laktatnega praga. Rezultati so bili:
HR 146, laktat 1,7
HR 162, laktat 1,3
HR 171, laktat 2,4
HR 181, laktat 4,1
HR 183, laktat 8,3

Aerobni prag pri cca 2,0; Anaerobni pri 4,0.

Tempo ne vem kakšen je bil. Niso pa merili VO2MAX. Iz teh podatkov sem sam sklepal, da je LTHR nekje pri 165. Se motim? Tudi po občutku bi rekel, da je tu nekje.

Da, napačno. Glej zgoraj!
#363878
MatkoD napisal/-a:I treninge delaš na predicted 103 - 105 % LTHR, v razmerju 1:1. pomeni pri tvojem VDOT = 45 - tempo 4:20 min/km = 3:30 /800 m... in vsaj 3:00 vmes.

Ne vem, če tole drži. Pri VDOT predvidevam, da si izviral iz Danielsove formule. V novembru sem naredil zadnji test za VDOT in sem 5km odtekel v 21:09. Vem da 5km ni najboljši pokazatelj za maraton ampak vseeno je to moj zadnji test. Torej po tem rezultatu je bil moj VDOT 47.Od takrat sem še precej napredoval in predvidevam, da je moj VDOT trenutno vsaj 48. Torej glede na to vrednost je intervalni tempo 4:00, torej 800m v 3 min. Se motim?
#364196
Update: po 3 tednih aktivnega počitka (samo easy teki) sem spet poskusil z intervali. Vse je bilo OK. Pulz normalen (do 178, 98% max), dihanje normalno in tudi noge me niso bolele kot prej. Pa še delal sem jih v hitrejšem tempu. Torej je zgleda res bila utrujenost tista, ki mi je delala težave. Še enkrat hvala vsem za nasvete.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA