prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

 Lipe
#2436
Kaj bi kdo prišel med kakšnim vikendom laufat na Obalo. V mislih imam dve čudoviti trasi.
Ena je po Seči, druga pa okoli strunjanskih solin.
Variante so od total ravninskih do ekstremno brdovitih.
Uporabniški avatar
 milkec
#2438
Jaz sem lani en teden laufau po uni asfaltni cesti pod Sečo (od kaktusov ali nekaj takega karkoli je že tam) pa do glavne ceste in nazaj. Okoli 4 km. Pa je bilo res super. Sem laufau ob 6.30 zjutraj, ker je bilo drugače prevroče! Bi bil pa vsekakor za kak lauf, ki bi ga združil z pohajkovanjem po obali tudi že zdaj v zimsko-spomladanskih dnevih!

Super predlog Lipe!
Uporabniški avatar
 5rca
#2442
Jaz imam na morju eno dobro turco ... od Ankarana po cesti proti Valdoltri, tam zaviješ desno v hrib pa po grebenu do Hrvatinov (lep razgled na naše morje in v Italijo), potem pa navzdol po klancu pa nazaj do Ankarana. Ene 6 ali 7 km je ... zame čist zadost :)
Uporabniški avatar
 Fotr
#2452
5rca napisal/-a:Jaz imam na morju eno dobro turco ... od Ankarana po cesti proti Valdoltri, tam zaviješ desno v hrib pa po grebenu do Hrvatinov (lep razgled na naše morje in v Italijo), potem pa navzdol po klancu pa nazaj do Ankarana... :)


Ha, približno isto turco sem delal ne vem katerega leta, ko sem bil na dopustu v Ankaranu. Samo, da sem tekel do mejnega prehoda Lazaret tam obrnil in nato na levo v breg do Hrvatinov in navzdol do Ankarana.
Viš, viš, skoraj sem že pozabil :(
Uporabniški avatar
 sbojan
#2454
Meni je na Primorskem všeč naslednja tura: od Portoroža preko Bernardina do Pirana, nato mimo cerkve sv. Jurija po pešpoti do Fiese - tu pa:
a) v hrib do Belokriške ceste in nazaj v Portorož (skupaj cca 8 km) ali
b) v hrib nad Pacugom nato po gozdni poti navzdol do Salinere, krog okoli Strunjanskih solin in čez tunel nazaj v Portorož (skupaj cca 12 km).

Obe varanti sta precej razgibani, vmes pa lahko skoraj ves čas (razen v tunelu :lol: ) vidiš morje. Tudi začneš lahko kjerkoli, ker dejansko delaš krog. Poti sta večji del označeni z rumenimi markacijami :D (posebej 2. varianta), saj spadata med sprehajalne poti Zdravilišča Strunjan.

Sončen pozdrav.
Uporabniški avatar
 5rca
#2467
Fotr napisal/-a:Ha, približno isto turco sem delal ne vem katerega leta, ko sem bil na dopustu v Ankaranu. Samo, da sem tekel do mejnega prehoda Lazaret tam obrnil in nato na levo v breg do Hrvatinov in navzdol do Ankarana.
Viš, viš, skoraj sem že pozabil :(


jaz si pa ne upam do Lazareta, ker ni pločnika pa preveč avtomobilov :)

imam pa še eno priljubljeno turco ... moji me vržejo iz avta v Kopru in jaz lepo odšibam proti Izolski marini, po stezi ob morju. krasna je, čeprav ob glavni cesti ... saj vedno piha z morja, tako da izpušni plini ne motijo :) pa veliko tekačev je vedno tam pa rolarjev pa kolesarjev ... res uredu!
 Lipe
#2472
To slednjo, ki jo je opisal Bojan večkrat prelaufam, vendar v obratni smeri in po Piranu je malo morje variant.

Bi kdo prišel laufat?
Uporabniški avatar
 Staša
#3103
Da še jaz dodam svoje glede tekanja po obali:
moja proga poteka iz Izole (konkretno stadiona) v hrib mimo izolske bolnišnice, pa potem čez Markovec kar naravnost, dokler gre. Potem se zavije čez obvoznico (to je najneprijaznejši del), potem grem še ob kp centru in nazaj ob obali. Včeraj sem izmerila približno dolžino - 13 km, ampak je nekaj klančka.

Pa še to: jaz vsako sredo ob 13 30 odhajam iz Ljubljane v Koper, kjer imam 1,5 ure (15 15 - 16 45) službo, potem pa grem ponavadi tečt okrog petih (ali pa plavat v Žusterno). Ura je sicer nerodna, ampak če si kdo zaželi ravno takrat iti na morje, se mi lahko pridruži.

Moram pa reči, da na obali vse cveti in včeraj so bile barve res neverjetne - brez oblačka, fasade živih barv, cvetoča drevesa... POMLAD!
Uporabniški avatar
 IRA
#19351
Hojla ...

Lipe je napisal, da je po Piranu malo morje variant ... Povej povej ... rabim informacije? :)
Lipe si morda s primorske, je kdo s primorske????

Študiram namreč v Piranu in bi mi kakšen sotekač še kako prav prišel ... od oktobra naprej bom tako spet cele tedne v Piranu!

Je kje kdo???

Lp Barbara
Uporabniški avatar
 GaGa
#19355
Lipe napisal/-a:Kaj bi kdo prišel med kakšnim vikendom laufat na Obalo.


Jaz precej časa preživim na Obali. Z mojo boljšo polovico živiva v Strunjanu, sicer sem pa med tednom pogosto v LJ, ker še študiram.

Če boš želel kakšno družbo me kontaktiraj. Lahko že ta vikend, razen če bom tekla v Trstu :?:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA