prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

Uporabniški avatar
 raziskovalec
#78889
perpetruum napisal/-a:zadnje čase imam problemček, ki me je zaradi trajanja že začel skrbeti...

po dobre pol ure teka dobim v roke mravljince...predvsem v prste.
po teku se mi dozdeva, kot da imam roke precej bolj mrzle kot ostalo telo...zdaj mi mravljinci ostanejo tudi še kako uro po reku...

lp...perpetruum


Perpetruum
Če je mravlinčenje posledica mraza:
Zelo banalno vprašanje, uporabljaš tekaške (ali drugačne) rokavice? Če jih ne, jih toplo priporočam, pozimi so seveda nujne, sedaj pa so prav gotovo koristne. Pomaga tudi: krčenje prstov v pest in iztegovanje prstov med tekom, vrtenje roke v ramenskem sklepu, tako, da ti centrifugalna sila kri spravi v prste (to je znan smučarski trik) - verjetno se je za to bolje med tekom za hip ustaviti.
Če je kriva slaba prekrvavitev, bo navedeno tudi ublažilo težave, če je pa kaj narobe s tvoje hrbtenico, pa zgoraj navedeno verjetno ne bo kaj prida pomagalo (laično mnenje).
Uporabniški avatar
 perpetruum
#78893
ni problem mraz...čeprav še ne nosim rokavic, ker so temperature za moj termostat še popolnoma znosne...

slaba prekrvavitev bi bila čisto možen vzrok...kot tekaški nedobzdnež še nimam prav izpikjenega sloga... :oops: ...in ravno roke se mi zdi, da mi delajo največ problemov (vključno s pozicijo ram...)...v silnem naporu, se kljub temu, da si govorim:"Pokonci človek!!", dostikrat skrčim v zgornjem delu trupla in v lovljenju sape potisnem rame precej navzdol...(?)...z rokami pa tako ali tako ne vem kam med tekom...mam očitno predolge :)

raziskovalec bom preizkusik tvoj recept s centrifugo...že jutri, če nas bo vreme na Vipavskem še tako razvajalo...

tudi druga možnost, ki jo omenjaš (hrbtenica) je verjetna...celodnevno sedenje pred ekranom in sprehajanje miške zahteva svojo ceno...hernio v križu so mi že enkrat kirurško pedenali, zadnje čase pa imam več problemov z vratnim delom hrbtenice...in to zna biti prav to...(?)

ravno danes ugotavljam, da so mravljunci ostali že 24 ur po zadnjem teku še kar prisotni...se bojim, da bo treba na kako rentgeniziranje

,,,mogoče za začetek kaka masaža, ali pa bom premagal odpor do zimskih bazenov in se šel malo razplavat...

hvala za nasvet zaenkrat...in prav lep dan še naprej!!!

perpetruum mobile :D
 mojA
#78896
Če nekaj potegnem iz teme Tekaški trener http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.php?t=5744
naj povem, da sem včeraj prejela knjiživo + DVD. Priporočam ti jo, ker je iz DVD-ja resnično dobro videti vaje za tek, pogoste napake ipd. Mislim, da bi ti pomagala.

Masažo si pa tudi privošči. Sama sem tudi stalno pred PC-jem z miško v roki in bolečo hrbtenico. Tek mi pomaga, občasno pa si vseeno privoščim masažo in res pomaga.
Uporabniški avatar
 perpetruum
#78897
mojA je napisala:
Priporočam ti jo, ker je iz DVD-ja resnično dobro videti vaje za tek, pogoste napake ipd.


ja mojA...sem že zasledil novičko o tej knjigi in DVD-ju...res mislim, da si jo bom nudil za Miklavža ali Božička...sicer sem v zadnjem času kar precej prebral o teku (nikoli prej si nisem mislil, da se da o tej, na prvi pogled tako preprosti stvari, toliko pametnega povedat)...ampak slika je pa le slika...še posebej gibljiva :D

hvala za nasvet...
#227433
Temo potegnil iz naftalina, jo ponovno prebral, bistveno vprašanje ostaja enako.

So se mi pa pojavila še dodatna zanimanja. Na Runner's world naj bi bile klasične široke sklece tudi nek test splošne pripravljenosti oziroma mišice rok.
http://www.runnersworld.com/video/1,805 ... %20Fitness

Še nekaj:
http://www.runnersworld.com/article/0,7 ... 10,00.html

Koliko ste stari in koliko širokih sklec lahko naredite brez pavze?

PS: prikazana razpredelnica je bolj boga se mi zdi in bolj prilagojena ameriškemu neaktivnemu prebivalstvu. (vsaj 30 bi jih po mojem moral narediti vsak moški)
#227442
tae napisal/-a:Temo potegnil iz naftalina, jo ponovno prebral, bistveno vprašanje ostaja enako.

So se mi pa pojavila še dodatna zanimanja. Na Runner's world naj bi bile klasične široke sklece tudi nek test splošne pripravljenosti oziroma mišice rok.
http://www.runnersworld.com/video/1,805 ... %20Fitness

Še nekaj:
http://www.runnersworld.com/article/0,7 ... 10,00.html

Koliko ste stari in koliko širokih sklec lahko naredite brez pavze?

PS: prikazana razpredelnica je bolj boga se mi zdi in bolj prilagojena ameriškemu neaktivnemu prebivalstvu. (vsaj 30 bi jih po mojem moral narediti vsak moški)



Jaz delam sklece bolj aktivno že kakšne štiri leta prišel sem do 99 :clap:
#227451
tae napisal/-a:ALEŠŠ, z naslednjim tvojim prispevkom lahko rečeš, da si dosegel 2x 100. :D


Vidim ,da ne verjameš no kako hočeš delal sem po programu 100 sklec za zajtrk od Gorana Lorencina (mojtrener.com) po tem programu sem prišel v dveh letih do 75 kasneje nisem več delal po programu ampak kar po občutku začel sem pa z 20 skledci.Sicer pa je zelo dober trening za celo telo Crossfit.
#227452
ALEŠŠ, sicer se ne poznava, ne vem kako si iz mojega prispevka razbral, da ti ne verjamem. Zakaj ti nebi? Fora je v tem, da si imel 99 prispevkov na forumu in očitno je slučaj, da si prišel do faze 99 sklec. S tem sem te želel motivirati, da bi jih naredil 100 in se z naslednjim tvojim 100-im prispevkom pohvalil, da je padla tudi 100-ka.
#227475
Ker se tu bolj malo javljate, bi rad izpostavil določene osebe, za katere menim, da imate tudi roke dovolj dobro razvite, zato vam tudi tele sklece nebi smele biti problem.

- Žabc (najboljši vztrajnostni triatlonec)?
- Stena (najhitrejši forumovski plavalec)?
- Obivankenobi (profesionalni karateist)?
- Vencelj (dober tekač na vseh razdaljah, ki tudi pri svojem delu veliko uporablja roke)?
- Ales (spreobrnjeni tekač v veslača)?
- Janez Ferlic (3. najboljši forumovec v polmaratonu)?
- MatjazV (odličen tekač na vseh razdaljah in vojak)?
- Veggie (najboljša slovenska tekačica)?
- Lonely (človek z največ pretečenimi maratoni)?
- Uroš Sobočan (najmlajši ultramaratonec)?
- miroR (ultramaratonec z izredno razvitimi rokami)?

Seveda ste vabljeni vsi, da vpišete svoje rezultate testa.

Zanima me ali obstaja kakšna povezava med kvaliteto tekača/tekačice in razvitostjo rok.
#227476
30 sklec naenkrat lahko naredi samo tisti, ki trenira skledce, vseeno ženska ali moški.

Morda se še kake izjeme, ala kak rudar pa kovač, trditev, češ, vsak lahko naredi 30 skledc je zato zgrešena. Kot da bi trdil, da lahko vsak preteče 21 km prej kot v 1 uri 45 minut. Velika večina tega ne zmore.
#227484
spomladi 120. Sedaj malo zabusavam, ampak sem jih danes zjutraj po teku se vedno stisnil 100. Kot da bi vedel, da bo Tae odprl tole temo :-)

G.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA