prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

 spela*
#319033
SimonM305 napisal/-a: s ciljem 1/2maraton v tempu pod 1:30. Moj trenutni čas na 10K je 48min.


Mission impossible.
Predlagam, da si postaviš malo bolj uresničljive cilje.
Uporabniški avatar
 javor-18
#319036
cca. 4:17min/km potrebujaš povprečnega tempa za polmaraton, ki ga želiš preteči. Z dobro voljo in s pametjo ti ga lahko uspe in nisi tako daleč z časom :wink:
Sam laufam drugje a sem tudi še vedno mlad :P
 spela*
#319039
SimonM305 napisal/-a:Nemogoče zakaj? Imam voljo in sem še mlad :-)


Ker imava skoraj primerljiv čas na 10 km, s tem, da sem jaz polmaraton nazadnje tekla malo pod 1:49, rekord imam pa malo nad 1:45.
Ne mislim, da je 1:30 na 21 km zate nedosegljivo (zame je, to vem :( ), ampak ZA ZDAJ je to po moje preveč, če je 48 minut res tvoj maksimalen dosežek na 10 km. Raje si postavi še kakšen vmesni cilj, recimo izboljšanje časa na 10 km, pa potem dalje. :wink:

(Če pa 48 minut na 10 km tečeš kar tako, na treningu, potem je to drugo in sem te prej narobe razumela.)
 SimonM305
#321506
Rabim par nasvetov, kako spraviti čas na Malem kraškem maratonu (zadnja nedelja v marcu) čim bolj v bližino 1:30:00.
Danes sem 15,5k tekel v tempu 4:26, ampak sem moral dvakrat pavzirat. Od prvega metra naprej sem šel skoraj na polno. Nekje moram vzeti kakih 10s/km.
Uporabniški avatar
 vencelj
#321544
SimonM305 napisal/-a:Rabim par nasvetov, kako spraviti čas na Malem kraškem maratonu (zadnja nedelja v marcu) čim bolj v bližino 1:30:00.
Danes sem 15,5k tekel v tempu 4:26, ampak sem moral dvakrat pavzirat. Od prvega metra naprej sem šel skoraj na polno. Nekje moram vzeti kakih 10s/km.


Če greš tempo 4:30/km, se času 1:30 približaš na nekaj več kot 5 minut (dobrih 1:35).
Kje oz. kako pridobiti 10s /km :?: Jaz pravim, da težko :!: 10s/km ni malo, naj te spomnim na "nauke" izkušenih maratoncev ( ki jih analogno lahko "vzameš v zakup" tudi pri polovički), da za vsako prehitro sekundo v prvem delu plačamo dvojni davek v drugem delu in če imaš namen štartati kar 10 s/km prehitro, daleč ne boš prišel. Seveda do takrat nekaj še lahko pridobiš pod pogojem, da si čez zimo dobro delal in si nabral dobro bazo kot osnovo za kvaliteten trening hitrosti (intervali, tempo teki, fartlek...), vendar ti zmanjkuje časa. Do MKM je še slabe štiri tedne (ker ni zadnjo ampak predzadnjo nedeljo v marcu, torej 23. marca :!: ), intenzivne treninge ne smemo izvajati prepogosto (sploh pa ne skokovito ampak jih uvajamo postopoma), sicer prej dosežemo poškodbe kot pa pričakovane boljše rezultate, zadnja dva tedna itaq popuščamo v treningu, predvsem zadnji teden je bolj počitkarski (saj si ne želiš skurjen na tekmo, kajne :? :?: )...torej: v dveh tednih (ob dobri osnovi :!: ) sicer lahko ujameš nekaj sekund, 10 pa ne in (v svoje dobro) raje niti ne poskušaj.
Veliko sreče in po pameti (po nogah :wink: ) novim uspehom nasproti :!:

LP, vencelj
 SimonM305
#321661
Hvala za spodbudne besede in apel na pamet. Mislim, da se bom vseeno vrgel na glavo, potem pa kako daleč bo šlo, bo šlo. Na koncu se lahko magari sprehodim v cilj, pa bo uspeh še vedno neznanski (štartal septembra 2013 s 4,22km). :D In novim naproti!
Kar se namigov tiče, sem imel bolj v mislih: popij tri litre vode vsak dan, če tega še ne počneš, pa kak regeneracijski napitek si poišči. To bo par sekund, ostalo pa adrenalin tekme naredi.
No, ja, očitno so takšne čarobne korekcije v plus bolj wishfull thinking. Kar je, je.
Uporabniški avatar
 pajo
#321671
SimonM305 napisal/-a:Hvala za spodbudne besede in apel na pamet. Mislim, da se bom vseeno vrgel na glavo, potem pa kako daleč bo šlo, bo šlo. Na koncu se lahko magari sprehodim v cilj, pa bo uspeh še vedno neznanski (štartal septembra 2013 s 4,22km). :D In novim naproti!
Kar se namigov tiče, sem imel bolj v mislih: popij tri litre vode vsak dan, če tega še ne počneš, pa kak regeneracijski napitek si poišči. To bo par sekund, ostalo pa adrenalin tekme naredi.
No, ja, očitno so takšne čarobne korekcije v plus bolj wishfull thinking. Kar je, je.

Veš še na neko zadevo pozabljaš razen če nisi z tistih koncev doma: Burja! Vedno je bila in tudi letos bo. To pa čisto tako med brati pomeni , da ni enako teči na LJ maratonu ali pa v Sežani. Drugače pa ti je Vencelj čisto v redu zapisal.
Uporabniški avatar
 lukav
#321672
pajo napisal/-a:
SimonM305 napisal/-a:Hvala za spodbudne besede in apel na pamet. Mislim, da se bom vseeno vrgel na glavo, potem pa kako daleč bo šlo, bo šlo. Na koncu se lahko magari sprehodim v cilj, pa bo uspeh še vedno neznanski (štartal septembra 2013 s 4,22km). :D In novim naproti!
Kar se namigov tiče, sem imel bolj v mislih: popij tri litre vode vsak dan, če tega še ne počneš, pa kak regeneracijski napitek si poišči. To bo par sekund, ostalo pa adrenalin tekme naredi.
No, ja, očitno so takšne čarobne korekcije v plus bolj wishfull thinking. Kar je, je.

Veš še na neko zadevo pozabljaš razen če nisi z tistih koncev doma: Burja! Vedno je bila in tudi letos bo. To pa čisto tako med brati pomeni , da ni enako teči na LJ maratonu ali pa v Sežani. Drugače pa ti je Vencelj čisto v redu zapisal.


Pa tudi vzpenja se proti koncu (in pred tem). Ni ravno za rekorde postavljati.
 SimonM305
#326223
spela* napisal/-a:
SimonM305 napisal/-a: s ciljem 1/2maraton v tempu pod 1:30. Moj trenutni čas na 10K je 48min.


Mission impossible.
Predlagam, da si postaviš malo bolj uresničljive cilje.


Impossible is nothing.
Radenci: 1:33:46. V Ljubljani bo padla ura in pol.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA