prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

#228286
Obljuba dela dolg...
Štartal sem ob 6:30 pred pošto (ki je btw 200 m od doma). Lahko bi tudi prej, a sem tempiral na prihod v Kropo cca. uro pred štartom teka. Bilo je še prijetno hladno, prvi del poti pa me je vodil v breg po pešpoti v vas Kališe. Gozd, senčna stran...super. Iz Kališ po asfaltu v Dražgoše. Malo pred vasjo mi svetokriški zvon naznani, da je ura 7, minuto za njim pa še dražgoški. Pri moji rojstni hiši se spet odlepim od ceste in se vzpnem skozi gozd v Jelenšče, kjer se "priklopim" na zadnji del trase teka na Dražgoško goro. Med potjo "ujamem" zlato jabolko (kranjska lilija)...Na Dražgoški gori sem ob 7:30.
Uživam pri teku/hoji skozi tišino jelovških gozdov, mimo planine Kališnik po (mestoma slabo) označenih poteh proti Vodiški planini. Delno po makadamskih cestah, pa gozdnih vlakah, planinskih poteh...Ob 8:15, ko sem prispel na Vodiško, je bilo tam že presenetljivo veliko ljudi, v glavnem z avtomobili (ena skupina pa tudi že od včeraj). 15 min dopingiranja s colo, potem pa spust v Kropo. Ura je 9, tekači za tekmo se zbirajo, :TF) pa spet solidno zastopan. Počakal sem skoraj do štarta ob 10 uri(z rahlo zamudo), nato pa jo ubral v breg nasproti tistemu, kjer sem prišel, proti Jamniku. Od začetka zelo strmo, nato je bolje in prav hitro sem na Petelinovcu. Sedaj pa asfalt do Dražgoš. Malo gor, malo dol, sedaj že "prijetno toplo", organizem se itak mora navadit...Z Dražgoš nisem šel v Kališe ampak sem se tokrat spustil na Rudnsko polje...
Doma sem bil ob 11:20, torej bruto 4 ure 50 min minus postanki Vodiška in daljši v Kropi= 3 ure 30 min miganja :juhuhu: .
http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... fa6b64d7a5

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 vencelj
#229205
Za zadnje dni prihodnjega tedna načrtujem ponovitev lanskega kroga http://www.geopedia.si/#T397_L3949_F1_s11_b5_vF , rad pa bi enkrat traso tudi bolj natančno izmeril, vendar pa noben Garmin ne zdrži tako dolgo in me zanima, kakšne so možne rešitva problema. Tu sem čisto laičen, saj veste, teh igračk nikoli ne uporabljam...
Zaenkrat še nimam točnega datuma, odvisno je od službe, pa tudi vremena, če pa gre kdo zraven, je dobrodošel. Okrepčevalnica ruzak, pa koče na Ratitovcu, Poreznu, Blegošu, Lubniku...pa vmes Soriška (ki pa verjetno še ne bo odprta), prav tako pri Rudkotu...

LP, vencelj
#229211
Verjetno bi kaj takega šlo. Večine podatkov, ki jih ponujajo razne naprave itak ne rabim (saj navsezadnje točne razdalje tudi ne rabim, razen da si potešim firbec, pa drugače je pogovarjati se o točnih številkah kot pa o približkih)...nekaj preprostega, a dovolj zmogljivega...Bi se moral oglasit enkrat pri Janezu...

LP, vencelj
#229235
Sedaj planiram štart v petek, 30. julija ob 5. uri iz Dražgoš, parkirni prostor pri Brunarici, to je takoj na ovinku, ko se pripeljemo iz Železnikov v Dražgoše. http://kraji.eu/slovenija/drazgose/IMG_ ... narica/slo
Smer nasproti urinih kazalcev, torej mimo cerkve in skozi naselje "Pri cerkvi" proti Ratitovcu...
Računam na ugodno vreme.

LP, vencelj
#229289
Na hitro sem preletel lanski timing (obratna smer):
:arrow: Dražgoše- Škofja Loka- Lubnik 3:40;
:arrow: Lubnik- Blegoš 2:30;
:arrow: Blegoš- Porezen 2:25;
:arrow: Porezen- Petrovo brdo- Soriška planina 2:10;
:arrow: Soriška planina- Ratitovec- Dražgoše 3:15;
:lauf:

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 grb
#229346
Ojla

Sem kandidat za zraven :) Samo eno tehnicno vprasanje. Je kaka varianta, da bi start prestavila v Skofjo loko? Bi imel tako cca pol ure manj voznje (pol ure vec spanja :-) )

G.
#229372
grb napisal/-a:Ojla

Sem kandidat za zraven :) Samo eno tehnicno vprasanje. Je kaka varianta, da bi start prestavila v Skofjo loko? Bi imel tako cca pol ure manj voznje (pol ure vec spanja :-) )

G.


Zdravo!
Načeloma se da vse zmenit, tudi za štart v Škofji Loki. Navsezadnje imam v Loko komaj kaj več vožnje, kot v Dražgoše in zame ni noben problem (P pri Mercatorju Podlubnik, prav tako ob 5 uri).
Razloga za Dražgoše sta bila dva: 1)če bi hotel iz kakršnihkoli razlogov "odstopit", lahko progo skrajšam skoraj za polovico: samo čez dolino na izhodišče. Škofja loka je skrajna točka, obrat.
2) Če bi kakorkoli "zabluzil", da ne bi končal pri dnevni svetlobi, je nočni spust z Lubnika lahko zoprn. Ampak, v normalnih razmerah je za to zelo majhna možnost.
Trenutno je manj optimistična vremenska napoved za petek, a je do takrat še štiri dni...počakajmo. Rezervna termina sta ostala četrtek in sobota...
:juhuhu: :juhuhu:

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 grb
#229390
Oj

Ti poznas pot, tako da bom kar tebi prepustil odlocitev o startu. Lahko se dobiva ze malo prej pri tebi in greva potem z enim avtom v Drazgose. Tako nama v primeru "odstopa" ne bo treba cez celo dolino, ampak samo navzdol :-)


G.
Uporabniški avatar
 grb
#229477
vencelj napisal/-a:Bolj se bližamo koncu tedna, bolj kaže na to, da bo le sobota primeren dan...vreme za petek ni obetavno...

LP



Ja res zgleda malo klavrno. Se jutri do vecera odlociva kako in kdaj?

G.
#229507
grb napisal/-a:
vencelj napisal/-a:Bolj se bližamo koncu tedna, bolj kaže na to, da bo le sobota primeren dan...vreme za petek ni obetavno...

LP



Ja res zgleda malo klavrno. Se jutri do vecera odlociva kako in kdaj?

G.


Ja, do jutri bi še počakal z dokončno odločitvijo.
Štart (in cilj) je pa lahko v Škofji Loki, kot sem napisal, ob 5 uri zjutraj na parkirplac pri Mercatorju v Podlubniku.
Še vedno se lahko kdo pridruži, tudi le za kak del poti.

LP, vencelj
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA