prostor za dogovore o skupnih treningih - kje, kdaj, kako, ...
tu so vam na voljo tudi predlagani programi treninga

Moderatorji: ero, pegaz

Uporabniški avatar
 Wega
#129641
Začelo se je počasi, pa sem upal da bo nehalo - vendar ne, peta še vedno boli. Po vseh znakih (bolečine zjutraj ko vstanem, ne toliko med tekom) gre verjetno res za plantarni fascitis :(

Kljub temu da brskam po guglu rešilne bilke češ, ni blema, ne sekiraj se, pa laufaj naprej, nisem našel. In me daje panika, ker sem od teka malo odvisen in nisem, odkar sem 23.januarja 2007 ob 18:25 vstal s kavča in šel tečt prekinil s tekom za več kot 6 dni skupaj. In se mi malo tudi fržmaga: kje je bil pa prej ta fascilis, ko sem imel še 20 kilc več in sem se matral? Ne pa sedaj ko mi je res luštno.

Torej. Sprašujem, pa itak vem kakšen bo odgovor, pa vseeno: je še kaj, razen počitka, kar bi pomagalo? Recimo en tak zmeren, počasen, luškan, zen-zen tekec po Holmerjevi stezi? Pa veeeliiiik masaže pa ledu pa kremc pa tablet pa obsevanj pa homeopatije pa bajalice pa teh reči?

:?: :?
Uporabniški avatar
 bobr
#129647
Poleg počitka od teka poskusi plavanje, bicikl... Vsaj toliko da obdržiš kondicijo.
 Liquid
#129666
Garfield napisal/-a:Pozdravljen, jaz se ubadam že dobra dva meseca z vnetjem narastišča ahilove... Zelo mi je pomagala terapija, ki mi jo je predlagal Tomaž Fuchs. http://www.fizioterapija-fuchs.com/


Lahko kaj več napišeš o tem, kakšno terapijo so ti predlagali.

Hvala.
Uporabniški avatar
 Garfield
#129675
Fizioterapija je bila: Ultra zvok - prekrvavitev + razbijanje kalcinacij, elektro stimulacija nad nivojem bolečine "krokodilčki" dvig praga bolečine.
Po nekaj terapijah pa doma vaje za stopala - dvig na prste, pete, vaje za ravnotežje... (vse na airex blazini) + vaje z elastiko. Te vaje nas tako večina tekačev premalo dela (ponavadi le po poškodbi), so pa hudo koristne...
 Liquid
#129677
Garfield napisal/-a:Fizioterapija je bila: Ultra zvok - prekrvavitev + razbijanje kalcinacij, elektro stimulacija nad nivojem bolečine "krokodilčki" dvig praga bolečine.
Po nekaj terapijah pa doma vaje za stopala - dvig na prste, pete, vaje za ravnotežje... (vse na airex blazini) + vaje z elastiko. Te vaje nas tako večina tekačev premalo dela (ponavadi le po poškodbi), so pa hudo koristne...


Baje pri nas nimajo 'pravih' aparatov za razbijanje kalcinacij.

Zanimivo, da si navedel tudi dvigovanje na prste saj so meni to vajo prepovedali. Imam (sem imel) vneto narastišče ahilove tetive. Sedaj po letu in pol nekako gre, vendar mi v tem predelu tako poka da se človek lahko včasih kar malo ustraši, ker tako poč. :shock:

So mi pa že predlagali celo operacijo oz. da probam razbit to sranje.

Kako pa zgleda tale elektro stimulacija. Kam so ti pa pritrdili elektrode?
Uporabniški avatar
 Garfield
#129680
Elektrodo so dali nad peto na ahilovo. Aparate za razbijanje tudi imajo UZ ter še en nov aparat, ki je bistveno močnejši ne vem pa na kakem principu deluje.
Predlagam ti, da greš tja in poskusiš!
 Liquid
#129690
Garfield napisal/-a:Elektrodo so dali nad peto na ahilovo. Aparate za razbijanje tudi imajo UZ ter še en nov aparat, ki je bistveno močnejši ne vem pa na kakem principu deluje.
Predlagam ti, da greš tja in poskusiš!


Hvala za vse informacije. Bom definitivno poklical in se pozanimal če pride kakšna terapija v poštev.
Uporabniški avatar
 DuleKTKV
#129717
Če gre res za plantarni fasciitis je edino pravo sredstvo POČITEK :!: Pomaga pa tudi terapija z ultrazvokom (običajno je to 10x po cca. 10 min) in terapija z laserjem. Čimprej pojdi k zdravniku, da ugotovite za kaj gre in ti da napotnico po možnosti za h kakšnemu fiziotrepevtu, ki ima kaj izkušenj tudi z drugačno populacijo, kot so upokojenci :?

Po mojih izkušnjah je vsako obremenjevanje (ne pa razgibavanje), kot naprimer dvigovanje na prste in podobno, skrajno neprimerno... Imel sem tako vnetje na obeh podplatih in obakrat je trajalo dobre pol leta, da sem spet lahko tekel, torej - ne bodi neučakan!

O teh težavah smo tudi na forumu že kar nekaj napisali, če se ti da malo pobrskati, boš gotovo kaj našel, itak moraš počivati :wink:

Srečno :)
Uporabniški avatar
 Wega
#129809
hvala, saj vem. Ni druge kot počivat :(
Pa ne gre za to, da bi bil en tak manični tekač pa da bi se hudo bal da bi mi padel fitnes, gre zato, da je tek postal del mojega življenja in mi zelo paše. Druge oblike rekreacije ne toliko (sicer pa, koliko km kolesa ustreza 1 km teka, če kdo ve?)

Če bom prekinil se bojim da se sploh nikoli več ne bom spravil s kavča... Evo, tega me je strah.
Uporabniški avatar
 Classix
#129815
Wega napisal/-a:
Če bom prekinil se bojim da se sploh nikoli več ne bom spravil s kavča... Evo, tega me je strah.


Glavo gor in preč z strahovi. Če bi kdo drugi napisal to v zvezi s kavčem, bi mu morda verjel. Tebi pač ne verjamem. Vedi...ti boš vstal, ti boš tekel...in to kot hudič. Najprej pa se pozdravi! Vse dobro ti želim!

LP
Matjaž
Uporabniški avatar
 50cent
#129838
@Wega:
Tudi jaz ne verjamem, da se ti več nebi pobral iz kavča, ker si se moral dobesedno sam zbrcati v copate in na cesto :wink: .
Kaj se kolesa tiče pa pravijo, da naj bi bilo razmerje tek/kolo 1proti3....nisem čisto siguren, naj me nekdo popravi če se motim :?
Torej 10km teka naj bi bilo ekvivalentno 30tim km kolesarjenja.

Wega drži se......če ne prej, se vidimo na Sladkih6 :D :D .

Lp :)
Uporabniški avatar
 Darja
#129871
Wega, meni je pomagala zamenjava copat. Nikakor ne smem teči (predvsem daljših tekov)v copatih, ki imajo za sabo že spodobno kilometrino, moje izkušnje s plantarnim fasciitisom kažejo, da je blaženje (predvsem na peti) pri vsej obutvi (ne samo pri tekaških copatih) silno pomembno. Glede na to, da prihaja poletje, se izogibaj obutve s tankim podplatom, omisli si kaj mehkega (ne morem verjet, da sem res to napisala :lol: ) in udobnega. Pa veliko sreče.
Uporabniški avatar
 vizi
#129887
Zoprna reč oz. trdovratna poškodba.

Trn v peti zdravim že pol leta; najprej sem si sam postavil diagnozo in kot sem ugotovil kasneje, kar zadel, potem pa šel kasneje za vsak slučaj še samoplačniško na diagnostični UZ v Medicus v Murglah.

V zadnjih dveh mesecih sem opravil devet terapij pri Fuchsu in pridobil tudi nekaj uporabnega znanja o zdravljenju poškodbe in preventivi.

Napredek je očiten, vendar sem pri teku previden, Fuchs mi je priporočil, naj raje zaenkrat nordijsko hodim, pri kateri se s prožnim korakom krepi in razteza stopalne mišice in mišice meč. (Problem pri mojem okrevanju predstavlja služba, kjer sem po deset, enajst ur na nogah in dvigam težka bremena do 50kg :roll: .)

Za krepilne in raztezne vaje uporabljam še BOSU-ja (gumijasto napihljivo polkroglo), ki ga imajo tudi na terapiji.

Fuchs je pri opazovanju moje tehnike hoje ugotovil, da se držim nazaj, kar dodatno obremenjuje peto in vzdržuje poškodbo. Sedaj se zavestno trudim težišče popravit, ne da bi pri tem padel na nos. :D

Torej - tek še ne, nordijska hoja brez omejitev. (+razne vaje za mišice stopal in meč) :)

Wega, potrpežljivo in obenem pogumno naprej!
Uporabniški avatar
 Wega
#129891
Hvala vsem. Bomo torej videli. Obisk dohtarja torej obvezen. Hmmm...

vizi napisal/-a:
Fuchs je pri opazovanju moje tehnike hoje ugotovil, da se držim nazaj, kar dodatno obremenjuje peto in vzdržuje poškodbo. Sedaj se zavestno trudim težišče popravit, ne da bi pri tem padel na nos. :D

Wega, potrpežljivo in obenem pogumno naprej!



:lol: kdor je mene kdaj videl kako se držin pri teku se lahko samo :lol:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA