polmaratoni, maratoni, gorski teki, kilometrine in kilometraže - lestvice take in drugačne ...

Moderatorji: AVI, lukkka, Dule

Uporabniški avatar
 lukkka
#103219
Radolca napisal/-a::cast1: tistim ki naredijo 150 kilometrov in več. po eni strani s tem že mal sebe matraš, vsaj jaz bi sebe. ali ste potem res vsi sami tisti na 42 al kaj?


Pa dejmo malo računati:
mesec ima 30 dni, če vsak dan pretečeš 5km je to 150km/mesec. Vse kar rabiš je nekaj samodiscipline, da greš vsak dan tečt, tukaj niti čas ne more biti izgovor, ker 5km pač verjetno lahko pretečeš v pol ure. :wink:
Pa kljub temu še nisem ziher, da bi to bilo dovolj za maraton.
Uporabniški avatar
 vencelj
#103258
lukkka napisal/-a:
Radolca napisal/-a::cast1: tistim ki naredijo 150 kilometrov in več. po eni strani s tem že mal sebe matraš, vsaj jaz bi sebe. ali ste potem res vsi sami tisti na 42 al kaj?


Pa dejmo malo računati:
mesec ima 30 dni, če vsak dan pretečeš 5km je to 150km/mesec. Vse kar rabiš je nekaj samodiscipline, da greš vsak dan tečt, tukaj niti čas ne more biti izgovor, ker 5km pač verjetno lahko pretečeš v pol ure. :wink:
Pa kljub temu še nisem ziher, da bi to bilo dovolj za maraton.


Se ne strinjam popolnoma: če iz dneva v dan po 12 ur kar težko fizično delaš, ti zvečer niti na misel ne pride, da bi šel še tečt, ker:
:arrow: se ti kaže le še tuš, nekaj za pojest, (TF) ter postelja
:arrow: tako izčrpavanje niti ne bi bilo več (dolgoročno) pametno
:arrow: itd.
Uporabniški avatar
 lukkka
#103283
Dobro vencelj, pa dejmo še malo računat...

12 ur na dan X 30 dni = 360 ur na mesec??? Ker verjamem, da nisi mislil čisto vsaki dan pa recimo, da je delavnik 20 dni. V tem primeru to znese 240 ur??? Pa tud če delaš 12 ur verjetno ne delaš vsak dan.
In tud ne boš laufal vsak dan. Kdaj bo dež, pa mraz, al'pa se ti pač ne da.
Če v povprečju odlaufaš 5 na dan jih maš 150 - z lahkoto...

Če pa že nekdo dela 12 ur fizično iz dneva v dan se mi pa zdi to dosti bolj podobno izčrpavanju kot 5km tek. Mislim, pa da bi takem glih 5km teka pred želenim tušem koristilo bolj kot prebiranje TFja
Uporabniški avatar
 vencelj
#103293
Ja ali pa tudi ne...
Vsak ima svoje življenje, svoj način razmišljanja in premalo se poznamo, da bi eden drugega "predelovali" po svojem vzorcu.
Morda sem pa mnenja, da je bolje v času tekmovalne sezone tečt po enkrat ali dvakrat na teden, pa takrat daljše razdalje. Morda pa v okolici ni osvetljenih ulic in bi bilo nevarno v temi si lomiti noge. Morda ni pločnikov in bi se na milost in nemilost izpostavljali avtomobilom. Morda pa nekdo res vsak dan dela do teme (in nekdo, ki tega ni preizkusil, ne ve, kako je potem lahko utrujen). Morda...Teorijam pa tako ali tako vedno nekaj manjka. Praksa.
Torej- je tako ali pa tudi ni. Vse je relativno.
LP,Vencelj :wink:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA