splošno, vabila, poročila, ...

Moderator: bubi

Uporabniški avatar
 iverson
#108640
Malo povej, koliko km znašajo razdalje prog, ter kakšne so te težavnosti A,B,C?
 kofols
#108648
Zdravo,

To zna biti zanimivo, če ne druzga za popestritev zimskega tekaškega treniniga. Bubi zraven bi pasal kakšen konktat kam se lahko kdo najavi za prihod oz. kje bo zbirno mesto za trening ko bo več znano.

Kaj so ABC po moje?
Važno je le, da veš da je A najbolj zagulena in da veš ali želiš močen in tehnični trening ali pa bolj jogging in malo kontakta s karto, da si malo ogledaš teren, se učiš, itd....potem pa greš na eno progo. Če ti je premalo seveda lahko greš, ko se vrneš čisto komot še na drugo progo, ker so kontrole druge in imaš spet problem :D kako odteči........

Se pravi

A (težavnost za izkušene orientaciste, teče se skoraj vse izven poti, na polno po hosti, razdalja odvisna od terena in organizatorja---je pa tam 40 do 1h teka po šumi, cca. do 7km zračne)
B (vsazga malo - to je za rekreativni level, tiste, ki boste probali se privajali, recimo 30% manj)
C (večino zelo lahko po poteh malo levo, desno za otroke do 14 let)
Uporabniški avatar
 bubi
#108656
Zimska liga - Šumberk (nedelja, 11. 11. 2007)
Organizator: RST Domžale
Kraj: Domžale
Tip: regionalna
Razdalja: srednja

WWW: http://rst.rutka.net
RAZPIS: http://www.orientacijska-zveza.si/Zacas ... umberg.doc
E-mail: andraz.ravnikar@gmail.com
Razpis
Orientacija v bližini Domžal. Prijave na e-mail. Zbor pri srednji šoli Domžale ob (POPRAVLJENO!!!!) 13.00. Uporabljen bo klasičen način perforiranja, startnine ni. Karta: Šumberk. Štartnina bo verjetno brezplačna ali pa bo ranga stroška za karto.

---

Zimska liga - Rašica (sobota, 17. 11. 2007)
Organizator: Orientacijski klub Tivoli
Kraj: Rašica
Tip: regionalna
Razdalja: srednja

E-mail: blaz.grapar@gmail.com
Razpis

Datum: 17.11.2007
Prvi štart: 11h
Štartnina: Brezplačna
Zbirališče: Dom staneta kosca na Rašici (bo tudi štart in cilj)
Kategorije: A, B, C
Prijave na: blaz.grapar@gmail.com

Dostop do Planinskega doma je preko Gameljn in potem prek vasi Rašica ali pa že malo prej po makadamski cesti do parkirišča na stičišču poti (15 minut do koče). Od tod se je možno pripeljati tudi prav do Pl. doma, če vam avta ni škoda ali pa je dovolj visok. Alternativno je možno do koče tudi iz Dobena vendar se ne da pripeljati do Pl. doma.

Glej zemljevid.
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8& ... &z=16&om=1

Planinski dom bo odprt. V koči se bo možno pogreti in naročiti pijačo ter hrano.
Karta: Debeli vrh
Nazadnje spremenil bubi, dne 07 Nov 2007, 21:21, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 iverson
#108797
Tole mi je zmeraj bilo kar zanimivo, verjetno pridem s kolegom v Domžale.
Uporabniški avatar
 bubi
#108809
Domžalska tekma bo po moje še posebej primerna za začetnike, saj je gozdnati del karte Šumperk precej majhen in lepo omejen z vseh strani; tudi mreža poti na hribu je izredno gosta. Poleg tega pa bo tekma potekala malo bolj v taborniškem duhu, saj jo pripravljajo taborniki. Tekma na Rašici bo pa po moje že kar resna. Odlično nadaljevanje. :)
Uporabniški avatar
 DuleKTKV
#108971
Prav škoda, da se ne da biti naenkrat na dveh ali treh koncih :evil: Zdaj, ko sem odkril čare orientacijskega teka, se ga pa ne morem udeležiti :twisted: Upam, da se vam pridružim na Rašici :?
 blazg
#109083
Tekma na Rašici bo zakon! :)

Proge bodo nekako takole
A: cca 5 km, dobrih 200m vzpona (zahtevna orientacija)
B: cca 3 km, (zahtevna orientacija z nekaj lažjimi etapami)
C: manj kot 2km (orientacija večinoma po poteh)

V koči so obljubili brezplačen čaj za vsakega tekmovalca. Prijave mi prosim pošljite do 15.11.2007 na naslov blaz{pika}grapar{afna}gmail{pika}com

Navedite še številko čipa sport ident če ga imate. Za tiste ki pa ga nimate pa upam, da bo sekretar OZS zrihtal kakšne (nej še enkrat dokaže da je car).

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA