področje za debato o tekaški literaturi na splošno ter za predstavitve knjig v slovenskem in tujih jezikih. pa še seciranje njih vsebine ...
Uporabniški avatar
 bosin
#15867
"jst", oprosti, a poskusi pisati v malo pravilnejsi slovenscini, vsaj priblizno. Ta forum vsaj do sedaj, odstopa od cele vrste drugih, tudi po tem, da velika vecina clanov uporablja svoj jezik z vsem dolznim spostovanjem. Nihce se ne bo obregnil ob napacno rabo locil ali velike zacetnice. Vsaj osnovni nivo rabe jezika bi bil pa dobrodosel.
To je , seveda, cisto moje osebno mnenje, ostali clani foruma se morda ne strinjate z mano...?
 dpop
#15868
Seveda se strinjam... ampak sedaj bo "_JST_" spet popi**ila
ker "smetimo" v threadu, ki za to ni namenjen...

LP Darko

P.S. Ampak jaz jezikoslovno pravilno"smetim"

k' kam b' pa pršli čeb' usak pisou kuk'r guvuri...
:wink:
Uporabniški avatar
 bosin
#15869
....se posebno, ko iscemo knjige v slovenscini..
Uporabniški avatar
 Fotr
#15874
bosin napisal/-a:...ostali clani foruma se morda ne strinjate z mano...?


Popolnoma se strinjam, :shock: poleg tega bi bilo dobro da _jst_ spoznamo še na kakšni tekmi ali treningu, :shock: da bomo videli, :shock: koga moti debata na forumu. :evil:
Mimogrede: kakšen jezik pa uporablja, pogovorni tudi ni, saj tako ne govorijo nikjer? Ali pač? :?: :D
 dpop
#15881
Fotr napisal/-a:Mimogrede: kakšen jezik pa uporablja, pogovorni tudi ni, saj tako ne govorijo nikjer? Ali pač? :?: :D


To je pogovorni SMS-jevski jezik... se mi zdi...

tam je treba bit "racionalen" pri uporabi črk... še posebej
samoglasnikov in pravilne rabe slovnice....

Ugibam... ?!

LP Darko

P.S. _JST_... I M GR8 4 U :lol: :lol: :twisted: :twisted:
 _jst_
#16034
sorry vsem...

sam ne zdej paniko zganjat...

sem mela pač slabo učiteljico za slo. v oš....

bo že bolš....

pa še enkrat sorry...
Uporabniški avatar
 KHAN
#64148
_jst_ napisal/-a:jst bi sam prpomnla d si morte res prebrat knjigo o kenijskih tekačih (Treniraj trdo, zmaguj z lahkoto) ker ne boste verjel kva use tej kenijci nardijo da so tok dobri...mene bi pobral po dveh dneh....



Kje bi se pa dalo dobiti to knjigo, ker se zelo, zelo interesiram zanjo!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Uporabniški avatar
 klatez
#64149
KHAN napisal/-a:Kje bi se pa dalo dobiti to knjigo, ker se zelo, zelo interesiram zanjo!!!! :twisted: :twisted: :twisted:


Knjižnice, mogoče knjigarne ali pa kar pri prevajalcu na: http://www.vrhunski-dosezek.com/ - glej stran knjige.
Uporabniški avatar
 KHAN
#64212
Hvala za informacije, ampak sem jo že naročil pri piscu knjige preko maila. Če koga zanima kje se jo da kupiti:

e-mail: penca.janez@siol.net ;
tel. : 07/ 33 41 582 ali 07/ 33 41 686 ;
naslov : Janez Penca, Valantičevo 18, 8000 Novo Mesto

Cena knjige je s poštnino vred 2000 tolarjev !!!???!!! Verjemite, da je po pravici povedano prepoceni glede na vsebino knjige!!! Upam, da sem
komu s podatki pomagal?

TRENIRAJ, TRENIRAJ, TRENIRAJ IN ŠE ENKRAT TRENIRAJ, ZELO TRDO TRENIRAJ IN NIKOLI NE OBUPAJ!!!
KAR TE NE UBIJE TE OKREPI!!!
Uporabniški avatar
 KHAN
#64422
Knjigo sem že dobil in je noro dobra, bere se v bistvu kot roman. Opisuje pa recimo kako trenirajo posamezni kenijski tekači, njihovo prehrano.... in še veliko drugega. Za ceno 2000 SIT ( v ceno je vračunana tudi poštnina) je knjiga glede na vsebino dobesedno zastonj!!!
Pa še ena zanimivost; slovenščina je edini jezik v katerega je knjiga prevedena iz angleščine, tako, da imamo veliko čast brati to knjigo; zato najlepša hvala prevajalcu g. Janezu Penci za ta prevod!!! Pisec (Toby Tanser) pa je knjigo napisal na podlagi pet mesečnega bivanja med kenijskimi tekači v Keniji in v njihovih trening centrih!!! :twisted: :twisted: :twisted:
 SaraS
#88111
Zanima me, če kdo pozna knjigo Tek - do moči korak za korakom, ki jo prodaja Intersport. Je uporabna za začetnike, ali je bolje kupiti knjigo Tekaški trener.
 Timo
#88183
Knjigo sem kupil bolj slučajno. Stane s "Piko" 6E ali nekaj takega :wink: . Napisana je precej splošno in nekako povrh. Ima dva dela , prvi je tekaški , drugi pa se ukvarja s prehrano in ta del se mi zdi boljši kot prvi. Knjiga razlaga kako začeti s tekom, nekaj je fiziologije, kakšnih konkretnih nasvetov oziroma programov ja pa malo. V glavnem vse kar v knjigi piše lahko prebereš tudi tukaj na tem forumu.
Uporabniški avatar
 markor
#120133
KHAN napisal/-a:Knjigo sem že dobil in je noro dobra, bere se v bistvu kot roman. Opisuje pa recimo kako trenirajo posamezni kenijski tekači, njihovo prehrano.... in še veliko drugega.


Oj,
:arrow: tudi jaz nedolgo nazaj prebral to knjigo - in tudi jaz jo lahko le pohvalim :!:
:arrow: tudi prevajalec je opravil več kot odlično delo - kar je prej redkost v Slo :!:
:arrow: bi bilo zanimivo prebrati tudi "nadaljevanje" - konec koncev je v zadnjih cca 10-ih letih marsikaj drugače - sigurno tudi v Keniji :wink:
:arrow: he, najbolj fino pa se mi zdi, ko je avtor nekje v knjigi (le) razkril skrivnost kenijskih uspehov.. zdaj vem... :shock:
lp
m
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#120158
markor napisal/-a: :arrow: he, najbolj fino pa se mi zdi, ko je avtor nekje v knjigi (le) razkril skrivnost kenijskih uspehov.. zdaj vem... :shock:

Eh, pa saj to bi pa ja lahko vprašal stare borce. Takoj po teku :beer:
 kendy_2
#133951
a pozna kdo kaksno knjigo,ki bi govorila in vsebovala jedilnike za sportnike?

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA