rekreativne in tekmovalne plavalne prireditve, plavalne za rekreacijo in zdravje, plavanje kar tako, ...
Uporabniški avatar
 Sweetie
#124276
Da bi spočila sklepe od teka in dobila še malce drugačno kondicijo, sem začela plavati.

Vse super, počutim se odlično, a imam manjši "tehnični" problem. Ker imam zelo dolge lase
in nočem po vsakem treningu porabiti pol ure za sušenje,
sem si nabavila plavalno kapo, v upanju, da bodo moji laski ostali suhi.
Ampak glej ga zlomka, to se nikoli ne zgodi. :evil: :roll:

Je tu morda kakšna plavalka ali triatlonka, ki pozna kakšno finto,
kako natakniti kapo, da voda ne pride pod njo?
 ŽULJ
#124281
Da bi lasje ostali suhi pod kapo, to ti ne bo uspelo. Nekoliko sicer lahko pomaga, je pa kapa predvsem namenjena temu, da te (dolgi) lasje med plavanjem ne motijo in seveda boljšemu občutku pri plavanju ter tudi temu, da tvoji lasje, ki izpadajo (tako pač je - plešasta pa ne boš) in plavajo po vodi ne motijo drugih plavalcev.
Uporabniški avatar
 Sweetie
#124283
Ah, smola. :?

Saj sem že sama ugotavljala, da je to bolj "mission impossible",
ampak sem še upala, da sem morda jaz preveč štorasta in je vseeno izvedljivo.

Hvala vseeno! :)
 sephadex-75
#124292
Ja, kapa je namenjena predvsem temu, da te dolgi lasje med plavanjem ne motijo in da ti pretirano ne izpadajo kot je bilo ze omenjeno. Meni se zdi v bistvu fino lase na koncu dobro sprati, da ne smrdijo po kloru in da jih le-ta potem pretirano ne unicuje. Zato je treba mokre lase vzeti v zakup. Mogoce se pa najde kje kaksna kapa, ki ne bi prepuscala, ce te to res tako moti. Pojdi v kaksno specializirano trgovino pa malo povprasaj.
Uporabniški avatar
 Sweetie
#124594
Ja, saj mi je klor skoraj večji problem kot mokri lasje,
saj se mi vedno prav "zažre" v lase, da ga vonjam še nekaj dni.
Kljub šamponiranju. :?
 sephadex-75
#124598
Ja, to je pa problem klora. Meni uspe lase dobro umiti, mi pa se nekaj casa potem roke smrdijo po kloru zaradi kopalk.
 Ziva
#124664
Jz prav zaradi dolgih las ne maram plavat :D

En 'trik' pri dolgih laseh je to, da jih pred plavanjem dobro zmočis pod navadno vodo, potem pa si natakneš plavalno kapco. To naj bi načeloma razredčilo tisto klorirano vodo iz bazena, ki pride do las, in tako lasje dobijo nižjo dozo.
Uporabniški avatar
 jesenko
#129587
--naj bolj da se postrižemo na nulo-- vsa populacija -- :D bo nova moda leta-- :D pa še problemov ne bomo imeli s lasišči :o

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Uporabniški avatar
 Sweetie
#129608
Hehehe! :lol:

Bi bilo najbolj praktično, ja...
Uporabniški avatar
 jesenko
#129734
--pa tud korisno :D :D finančno pa da ne omenjam :o :o
bi tud kej pršparal -posebaj ženske :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
 Sweetie
#129739
Uf, to pa!
Bi se prišparalo na šamponih, balzamih z izpiranjem, balzamih brez izpiranja,
frizerjih... No, ampak sama kljub temu las ne dam! :wink:
 nejce
#160732
Vsi se ostrižimo na balin, pa ne bo nobenih problemov!!!
Uporabniški avatar
 Pina
#246038
Zanimiva debata :)
Sem glih razmišljala kako moji kravžli niso več kravžli, ko se namakam v tivoliju....:(
..klor mi res uniči lase.....sem mislna, da bi se dalo rešit s plavalno kapo....njak....zgleda se ne da izognit....no ja....bomo pa poleti več po jezeru med ribami čofotali...tam pa kravžli kar sami od sebe ratajo :):)

PS. komi čakam pomlad.... :laola
Uporabniški avatar
 tae
#246060
Uff Pina, ti pa "ornk" brskaš po forumu, da privlečeš na plan skoraj 3 leta staro temo. Saj s tem ni nič narobe, da me ne boš napak razumela. Se vidi, da rada bereš in si željna novih informacij, takšnih in drugačnih.

Priznam, da teme nisem prebiral, pa tudi o plavalnih kapah nimam pojma.

Imam le eno izkušnjo: Mislim, da je bilo ene 2 leti nazaj (no, morda še več). Shecali so me za en akvatlon. Da bi bil IN sem si le za ta dogodek kupil tudi to plavalno kapo in plavalna očala. Med plavanjem me je oboje zelo motilo, me oviralo in mi padalo dol, skratka bilo mi je v veliko večje breme, kot korist.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA