Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 zajc
#123568
Če ti bo kaj v spodbudo pri jutranjih vstajanjih, jaz sem danes zjutraj med 3:55-5:05 odtekel 15 km.

Običajno vstanem ob 3:10-3:30, spijem veeeelik kozarec vode, na spletni strani ARSO pogledam kakšne so temperature in preučim radarsko sliko padavin, se temu primerno napravim in grem teč.

Za nekatere so to nenormalne ure za tek, vendar so zame najboljše. Takrat imam največ energije, nimam problemov s prebavo, čistejši zrak je, skoraj nič prometa na cestah, mir, cel dan čas za družino itd...

Edina "slabost" :D je, da sem zvečer po 22:00 bolj ali manj zrel za posteljo.

Tebi pa želim veliko uspeha ob jutranjih tekih :D
Uporabniški avatar
 grb
#123569
Kako se spravit pokonci? Ja Vaja dela vajenca (Mojstri se ze rodijo). Sicer pa imam jaz to po moje kar v genih, ker moj fotr tud ze brez ure dostkrat bluzi naokol po bajti ob 5. zjutraj. Okoli pol 6 tecem tam mimo in je ponavad ze kje kaka luc :)

Poleg tega smo racunalnicarji ze po naravi ljudjem, k ne rabimo velik spanja. V mal mlajsih letih ni blo cudno, da sem spal 8 ur v treh dneh :). No zdej se pa trudim da sem med 22. in 23. v postli.

Kar pa se zanimivosti s tvojim fantom tice, pa po moje ne bo imel nic proti, ce se bos po zgodnjem teku, tusiranju potem spet vsa diseca in polna energije stisnila k njemu v postlo :twisted:
Uporabniški avatar
 grb
#123570
Evo sva z zajcem ocitno podobna debila :lol:
Uporabniški avatar
 zajc
#123574
grb napisal/-a:Evo sva z zajcem ocitno podobna debila :lol:


Že drugo leto zapored opažam, da narašča število jutranjih tekačev. En "vrh" je med 5:15-5:45, takrat srečam veliko tekačev (včasih nič, včasih pa tudi do 10), šele po 6:30 pa se prikažejo drugi. Zanimivo se mi zdi, da med 5:45 in 6:30 običajno ne srečam tekačev.

Moja hipoteza je, da verjetno zato, ker tisti, ki tečejo samo zjutraj tečejo tako in tako bolj zgodaj, ker so navajeni vstajati in teči zgodaj, tisti, ki pa še "raziskujejo" jutranji tek, pa vsako jutro cincajo ali bi šli na tek ali ne in podaljšujejo spanje do 6 ure. Izgleda je ura vstajanja najbolj idealna za te "raziskovalce" šele po 6 uri.

Zaključek, izgleda da na tekih preveč razmišljam :D
Uporabniški avatar
 metkamarjetka
#123591
berem in se čudim :shock: :shock: :shock:

svaka vam čast :!:
take jutranje, pravzaprav nočne ure niso zame.

sem se pa prav smejala, ko sem brala en post od IRE (če se ne motim moje soimenjakinje :) ), da gre med službo tečt.... ja, podoben patron sem jaz - izkoristim vsako urico, ki se izkaže za prosto 8) sodelavci me imajo verjetno za ubrisano :? :)
kaj čmo, taki smo :P
Uporabniški avatar
 Radolca
#123600
zajc in ostali, kapo dol :cast1:
meni zaenkrat niti na pamet ne pade, da bi tko zgodaj tekal po Radovljici in okolici.
Priznam pa, da vsako jutro vidim enega in istega tekača, ki počasi "mašira" zraven ceste!
Nazadnje spremenil Radolca, dne 03 Apr 2008, 22:54, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 Asparagus
#123663
Jaz sem sicer jutranji človek, če imam veliko dela, se zbudim ob 5.30 tudi brez budilke in zjutraj se mi večkrat posveti rešitev kakšnega problema(predvsem kar se tiče službe). Tečem pa med tednom zmeraj proti večeru, ker se mi zdi fin občutek, ko se po teku stuširana in brez slabe vesti zavalim pred TV ali sedem za računalnik :wink:
Vseeno sem že razmišljala, da bi morda poskusila tudi ob ekstremno zgodnih urah, morda poleti, ko bo vroče :oops: Pa tudi zato, ker sem dobre volje, če nekaj koristnega opravim že zjutraj.
Zdaj grem še na svojih cca 45 minut teka, da ne bom samo nakladala :)
Uporabniški avatar
 IRA
#123676
Madonca, ampak ste pa dobri al pa nori :twisted:
Bravo, res se klanjam vsem, ki so zmožni tako zgodaj vstat.

Jaz sem ob 3:20 vstala samo parkrat, ko sem še delala na Adrii in sem imela jutranji Bruselj. :roll: Koma, koma ... :roll:

Drugače pa kaže, da bo še pestro.
Očitno dobim pomoč pri delu, bi bil že čas. Iščemo kot nori že dva meseca pa ljudje preprosto nočejo več delat. :roll:
Ampak ta pomoč pride na naslednjo probo v ponedeljek ob 7-ih.

Nisem se še odločila kaj bom naredila takrat. :roll: :roll: :roll:
Šla bi zjutraj tečt, ampak ....

Bomo videli.
Jutri sem fraj po planu pa mi je kar čudno.
Upam, da bo lepo vreme čez vikend, da prekolesarimo en lep del obale :P

Hvala vsem ponočnjakom za komentarje in dobronamerne nasvete, kako se spravit k višku :twisted:
 eneja_
#123701
Čao, sončica....
;)

ma ja,po moje je malo odvisno od tega,kakšen tip si. Jaz sem definitivno jutranji in se že ob 4. zjutraj premetavam po postelji in komaj čakam,da bo ura 5:40,da se vstanem in počasi gremo.

Ampak je pa res. Jaz sem zunaj ravno v intervalu med 6:00 in 7:00 in do pol sedmih res ni nikjer nikogar. Očitno res drži,da so "razdeljeni" na dve etapi.
Ob pol sedmih pa počasi začnem srečevati razne sprehajalce psov, penzioniste kolesarje, ipd.

lep dan!
 spela*
#123703
Ojla, jutranjiki! Jaz sem med tistimi, ki vas ne razume, zato ne morem dati nobenega nasveta Iri. :D
Zame je namreč jutranja ura najlepši del noči in namenjena dremežu. :wink:
Bolj razumem tiste, ki gredo teč pozno zvečer, sem tudi sama šla nekajkrat, čeprav po temi ni najbolj prijetno že zato, ker moraš bolj paziti, kje tečeš, da ne omenjam kakšnih čudnih pojav, ki vsake toliko časa zbujajo strah. :wink:
Uporabniški avatar
 IRA
#123763
Čao eneja ...

Sem te že zadnjič prebirala tukaj na forumu. 8)
Jah eni imate jutranje vstajanje v krvi, drugi se ga bomo pa priučili s pridnostjo in disciplino in predvsem z dovolj časaaaaaa :roll: :wink:

Jaz bi se rada navadila na jutra, ker se mi zdi res najbolj praktično in uporabno!
Špela, oh ja ... večerni teki so tudi simpatični. Je pa res treba bit malo bolj previden. Moti me pa predvsem to, da navadno vedno pade kaj "vmes"! :shock: :D :roll:

Lp, Barbara
Uporabniški avatar
 IRA
#123827
Današnji tek lepo uspel.
Malo sem ga podaljšala in tekla sem na velikih obratih cca 170HR, čeprav piše 20min easy :wink:
Mi je tko pasalo, da se kr nisem in nisem mogla umirit na nižji nivo!

Čas: 24:57
Avg: 170HR

O kilometrini pa nimam pojma.
Bom pogledala doma na tisu ali izmerila danes s kolesom.

Lp
Uporabniški avatar
 IRA
#124067
Hojla...

Samo, da javim!
Tek uspel. Sicer ne zjutraj, je bil pa popoldan toliko bolj naspidiran :twisted:

Noč
Uporabniški avatar
 IRA
#124454
Javljam, da tek teče lepo po planu, še v nedeljo mam 20 minut srednjega tempa in drugi teden bo za mano!

Luštno mi je!
Danes sem prav vesela, da mi je uspelo najt urico med enim in drugim nalivom, da sem šla odtečt svojih 4x6min, 2min počasnega :twisted:

Lepo se mejte ....
Malo me je zapustil dar govora, tukaj na forumu!
Preveč privatkam in maile pišem :lol:
Uporabniški avatar
 grb
#126003
Oj

Pogresamo kako porocilo o napredovanju jutranjih treningov :wink:

G.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA