16. Evropsko veteransko prvenstvo v atletiki - Ljubljana, 23. julij do 3. avgust 2008
#134924
Spoštovane maratonke, dragi maratonci!

V sodelovanju in dogovoru z organizatorjem letošnjega veteranskega Evropskega prvenstva v atletiki, ki je v Ljubljani od 23. julija do 3. avgusta 2008 vas obveščamo, da organizator odpira posebno možnost za prijave na maraton - za enakopravnost tekmovalnega športa odraslih.

Dodatni ugodnosti sta:

- participacija organizatorja: 10,00 € => prijavnina je namesto 36,00 € za vas 26,00 €
- uradna majica prvenstva

Postopek je naslednji:

- prijavo s svojimi podatki pošljite na elektronski naslov info@evacs2008.si
- prijava naj vsebuje: priimek, ime, državljanstvo, datum rojstva, maratonski čas v zadnjih dveh sezonah
- ob prijavi nakažite prijavnino v višini 26,00 € na TRR SI56 0430 2000 1301 724 (SWIFT KBMASI2X)
- prijavnino lahko poravnate tudi osebno v pisarni organizacijskega odbora na stadionu ŽAK v Ljubljani

S to akcijo želi organizator opozoriti državne in mestne institucije na enakovreden odnos oziroma merila sofinanciranja in upoštevanja tekmovalnega športa odraslih. Vabimo vas, da se nam pri tej akciji pridružite.
Nazadnje spremenil ero, dne 08 Avg 2008, 08:38, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 ero
#134968
še dve podrobnosti:

1. start maratona bo 3. avgusta ob 7:30 zjutraj :!: se bomo izognili vročini?

2. proga, ki je zelo lepa in (rahlo) razgibana, obkroži Šmarno goro. prav taka proga je bila pred davnimi leti na Balkanskem prvenstvu v Ljubljani.

Slika
Uporabniški avatar
 Miroslav
#134970
Lep pozdrav!

Zanima me, do kdaj je rok prijave?
Ali se bo štartna številka lahko vzdignila neposredno pred štartom?
Ali moraš biti član kakšnega športnega kluba?

Krasno je, da je tudi nam , čisto navadnim rekreativcem omogočena udeležba na takšnem tekmovanju.
Uporabniški avatar
 ero
#134971
hoj,

rok prijave za maraton je do pričetka prvenstva.

za dvig startnih številk na dan teka še ne vem. upam, da se bo dalo. bomo poskusili urediti. malce zgodaj bo vse skupaj :)

ni ti treba biti član kluba. lahko napišeš Tekaški forum ;)

bo pa potrebno kupiti dres, ker je nastop dovoljen le v 'državnih' dresih . podrobnosti o tem še pričakujemo.
 ton
#134981
Ero, sori, ampak ne razumem, v čem je zdaj ta povečana enakopravnost - pa saj smo imeli vendar vsi strakelije možnost, da se prijavimo na prvenstvo. A zaradi višine startnine ali kaj? Res nočem nekaj zafrkavat, res ne razumem.

Če bi malce ironično razmišljal, bi pomislil, da je premalo prijav, potem pa se je nekdo na hitro zmislil 'enakopravnost odraslih'. Mislim, a smo bili doslej neenakopravni do mladostnikov?
Uporabniški avatar
 ero
#134984
hoj,

poznam kar nekaj tekačev, ki so iz raznih razlogov zamudili prijavo. zdaj imajo priložnost, da se maratona le udeležijo.

to je akcijski del zadeve. propagadni je pa dodan zraven na željo organizatorja, ker želijo tako poudariti, da odnos 'oblasti' do tekmovalnega športa odraslih (torej v veteranskih kategorijah) ni enak kot do 'pravega' tekmovalnega športa. približno tako je kot z odnosom do rekreacije ali pa še slabše...
Uporabniški avatar
 miro
#134999
Tisti,ki pa smo v roku plačali štartnino in se prijavili pa nismo "enakopravni"?
No nič ne de,važno je,da bomo tekli na "evropskem"!
Koliko, nas je ,pa kaj prijavljenih? Se bom kaj dogovorili za skupne treninge?
Še veliko je vprašanj, zato je lepo, da je Ero odprl posebno "rubriko".
Upam , da se bodo v njej kaj oglašali tudi organizatorji!
Lp
Miro
Uporabniški avatar
 Miroslav
#135020
Kakšni so državni dresi in kje se jih da dobiti?
Kakšna pa je cena za ta hec?

Je pa trasa maratona krasna, tako da se že veselim.

:D :D
Uporabniški avatar
 vencelj
#135228
Zadeva se mi niti ne zdi slaba, "nedodelana" pa se mi zdi še ena malenkost: prijavljen sem za dve disciplini, za prvo sem plačal 35 EUR in za drugo 12 EUR, kolikor bi plačal tudi, če bi kot drugo (ali tretjo) disciplino prijavil maraton. Sedaj se mi ponuja krasna priložnost, da maraton tečem za 26 EUR-ov... :? :shock:
lp, vencelj
Uporabniški avatar
 zajc
#135330
Hmmmm, koliko pa je "minimalna" starost. Letnik?
Uporabniški avatar
 bobr
#135347
Baje 35 let, 73' letnik. Eni smo še premladi :oops:
Uporabniški avatar
 raziskovalec
#135363
Tole zgleda zanimivo. 8)
Upam, da državni dres ne bo predrag. Bo pa odlična stimulacija proti odstopu. :lol:
Starostne pogoje sem na srečo že izpolnil. Vprašanje pa je ali se spodobi, da nastopi tudi rahla zen sekcija cca. 4 ure. :oops: (sej tudi takšne rabjo ta boljši, da so še boljši, a ne, da).
Hitreje se bojim, da v tem času ne bo šlo. Sam pa tudi ne bi rad tekel. :lauf: :nono: :mrgreen:
Tele veterane imam močno na sumu, da bodo tekali večinoma pod tri ure.
Sicer je pa do takrat še cel mesec, posebnih priprav vsaj zame ne bo, tako, da bomo videli. :Fslo :rol: :hello:
Zajc (?) in Bobr, vidva pa na svoj nastop še malo počakajta, sej bo, počas pa ziher bo števec pokazal zeleno luč med mlade veterane.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA