iščete rabljeno športno opremo ali pripomočke? povejte tule ...

Moderator: ero

#139509
Živjo vsem na TF!
Zaradi težav z vnetjem Ahilove tetive sem tako dolgo odlašala z rezervacijo kajaka pri Skok šport-u, da so mi že vse oddali. :(
Ali slučajno kdo ve za kakšnega junaka, ki bi mi za triatlon jeklenih (30. avgusta) posodil kajak? No, pa veslo bi tud rabila. :)
Najbolje se znajdem v tistih za mirne vode: "touryak" ali "seayak".
Že v naprej hvala za informacije.
Radi in lepo se imejte!
Urša
Uporabniški avatar
 stari
#139557
pokliči alpin sport v Bohinju ,mogoče imajo še kakšnega na razpolago.
 Horhe
#139560
Kakšnega pa rabiš? Imam enega doma v garaži, se samo prah nabira.
#245700
pozdravljeni

ali mogoče kdo pozna koga, ki prodaja kajak za mirne vode ( rabim za triatlon jeklenih)
po bolj študentski ceni ( ča ga ima kdo pa ne ve kaj z njim )

hvala in lep pozdrav
#245710
elpadre napisal/-a:pozdravljeni

ali mogoče kdo pozna koga, ki prodaja kajak za mirne vode ( rabim za triatlon jeklenih)
po bolj študentski ceni ( ča ga ima kdo pa ne ve kaj z njim )

hvala in lep pozdrav


Da se ti bo lažje kdo oglasil, povej kakšne vrste kajaka za mirne vode oziroma kakšen cenovni razred želiš. Mogoče tudi, kakšen je tvoj ciljni čas veslanja. Tako se bo asortiman precej zožil. Tudi koliko si vajen veslanja, oziroma koliko imaš težav z ravnotežjem pri hitrejših kajakih (naprimer pri Spustu ipd.).
#245713
elpadre napisal/-a:pozdravljeni

ja cena nekje okoli 200€ kar se pa izkušnenj tiče sem pa kajak vozil ene 10x vsega skup
tako da prov velik izkušenj nimam

lp

V tem primeru se vsekakor izogibaj "Spusta".
Jaz imam rezervni čoln, ki je po obliki enak kajaku le odprtino ima krajšo in naj bi zato sodil v rod kanujev.
Če ti uspe zlesti skozi (če nisi predebel in prevelik) potem se ga da voziti kot kajak, verjetno pa se bi ga dalo tudi predelati (če ga ne bom prodal, imam to v načrtu). Izrezati bi bilo potrebno večjo luknjo in sedež nekoliko spustiti. Edino kar bi bilo mogoče nekoliko zahtevnejše je, da bi bilo nov rob po izrezu zaradi čvrstosti potrebno primerno ojačati, da se nebi čoln zvijal. Če se bom odločil za prodajo, bo cena še nekoliko nižja. Ta čoln bi v primeru, da si v bistvu "začetnik" omogočal rezultat nekaj minut pod 1h.
Drugače pa glej za kajaki, ki so nekoliko širši in dolgi okoli 4m. Tak kajak ti bo omogočal kakih 5' boljši čas, po vsej verjetnosti pa ne pod 50'. Nekaj takega imam na triatlonu jaz, in sem dosegel najboljši čas 51,5'. Če boš kupil preozkega in nestabilnega, boš verjetno na triatlonu končal v vodi.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA