Moderator: lenči

 katrca
#141759
Sem tekač začetnik in se s prehrano še nisem posebej ubadala. Pa me zanima na kaj moram biti pozorna pri sestavi jedilnikov, zdaj ko se posvečam teku, tečem cca 30 km na teden in kakšni dodatki so nujni, da nadomestim manjkajoče snovi. Zanima me n.pr. kaj je nujno zaužiti po teku, kaj pred tekom, kaj pred daljšim tekom, itd.
Hvala za nasvete
Uporabniški avatar
 Damijan
#141764
Ajks, spet ta tema. Pa še z velikimi črkami napisana.

Bežimo...
Uporabniški avatar
 Eustahije
#141773
Haha, zdaj bomo pa spet začeli :)

Če boš hotela upoštevat mnenje vseh bo to izgledalo nekako takole: Najprej kak beljakovinski puder (dražji ko je boljše je), prašek je lahko s sojinimi beljakovinami ali pa z sirotkinimi beljakovinami, priporočam pol tega pol onega, ker še nismo ugotovili katere beljakovine so bolj zdrave, potem še par čisto naravnih eko stvari z domačega vrta (te so tabolš), vzemi tiste ki jih imaš najmanj rada ali pa tiste ki povzročajo vetrove ( nikar si z vrta izbrati recimo krompirja ), vse to da izničijo prašek (ki ne en ne drug ni zdrav), vse skupaj zaliješ z nepasteriziranim, nehomogeniziranim neprekuhanim mlekom direkt izpod seska (če se ti kje v stanovanju valja kaka krava slučajno, drugač kar podaljšaj tekaško progo do najbližnjega kmeta, če bo še trezen ko prideš), nato rdeče meso, najboljš konjsko, ker so konji pač luštne živali, običajen piščanc že ni tako fajn (ptice so neumne), nato pa še malo oreščkov, kalčkov in korenčka, ker gre baje tudi na korenje, mesa ne rabiš pa ga v tem trenutku od-jej, nato pojej nekaj skute, morda puranja prsa (pazi da niso italijanske ali ameriške prozvodnje, ti so še posebej neumni, perutnina ptuj je edina ki goji samo genije iz vrst puranov, ti so taboljš), ogromno solate. Pa pazi da ne bo iz Spara, ker ima tista že vse oropano kar je dobrega in je potem vseeno če ješ asfalt, mora biti tista ki ima še polže gor, kar kaže da je eko ... nato magari pojej še polže.

Upam da sem vsaj malo odstrl tančico z zahtevnega področja prehranjevanja :)
Uporabniški avatar
 lenči
#141779
Eustahije, smeh je tudi pol zdravlja :lol: .

Katrca, bomo v sredo rekle kakšno na to temo :wink: :lol: .
Uporabniški avatar
 natasa
#141783
BRAVO, RES SEM SE NASMEJALA. ŽE DOLGO NE TAKOLE DUHOVITEGA

ČLANKA. :clap: :laola
Uporabniški avatar
 Tekač 215
#141791
Zdajle sem tole prebral.Evstahije...Evstahije... :shock: :D :lol: :o :)
 jezek.teka.teka
#141796
Umiram od smeha....

katrca, funkcija ''išči'' v zgornjem meniju, vpišeš želeno besedo in daš zraven znak * in ti bo našlo mnoge dosedanje razprave. :wink:
 mausi
#141800
da bi me zdajle šef videl...jao, jao
hudi nasveti...
Eustahije moj poklon za pisateljski navdih...ha ha ha ha
Uporabniški avatar
 Loni
#141806
Eustahije, kaj pa konoplja? A misliš, da ma kake posebne vplive na izboljšanje tempa? Medve z Lenči jo zdajle pridno študirava... Hudimana, danes sem že najdla kekse. Ma bo treba še v prakso vse skup vrečt.
Uporabniški avatar
 lenči
#141807
LoniM napisal/-a:Eustahije, kaj pa konoplja? A misliš, da ma kake posebne vplive na izboljšanje tempa? Medve z Lenči jo zdajle pridno študirava... Hudimana, danes sem že najdla kekse. Ma bo treba še v prakso vse skup vrečt.


Loni, da ne bojo prišli domov gledat, kje imam konopljo :wink: :lol: . No, meni se ne zdi, da izdelki iz konoplje kaj vplivajo name. Dobri pa so dobri. Posebno čokolada s konopljinimi semeni.

http://www.harmonija-narave.com/trgovin ... noplje.asp

Tu najdeš pa še kaj več kot kekse :lol: .
Uporabniški avatar
 Loni
#141810
lenči napisal/-a:
LoniM napisal/-a:Eustahije, kaj pa konoplja? A misliš, da ma kake posebne vplive na izboljšanje tempa? Medve z Lenči jo zdajle pridno študirava... Hudimana, danes sem že najdla kekse. Ma bo treba še v prakso vse skup vrečt.


Loni, da ne bojo prišli domov gledat, kje imam konopljo :wink: :lol: . No, meni se ne zdi, da izdelki iz konoplje kaj vplivajo name. Dobri pa so dobri. Posebno čokolada s konopljinimi semeni.

http://www.harmonija-narave.com/trgovin ... noplje.asp

Tu najdeš pa še kaj več kot kekse :lol: .


Lenči, poznam tole in zelo dobro... Keksi me pa matrajo s tega vidika, da bo treba izumit recept. Navadno grem v štacuno, kupim zadevo, preberem sestavine in eksperimentiram. Rata :!: :!:
Uporabniški avatar
 solatka
#141811
Eustahije :cast: :D :D :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA