Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 miro
#147522
Tudi jaz sem pred sodiščem odgovarjal in bil kaznovan, ker sem v samoobrambi enemu malo preklal ustnico in sem mojster borilnih veščin.Zato je bolje, da odideš stran - strahopetno pobegneš, če se le da.

Lp
Miro
 silva
#147575
No fantje, upam da lahko vseeno računamo na vašo pomoč, kljub tem strahovom s kazenskim zakonikom ... seveda smo tudi me na vaši strani in lahko vedno računate na našo dobro besedo v vašo korist.

Lahko rečem, da tudi sama veliko tečem po PST-ju, včasih pa se podam tudi po poteh Šišenskega hriba in prav vesela sem, če srečujem tekače, saj se počutim kar nekako bolj varno. Vsem ostalim, še posebej če se mi zdijo sumljivi, pa se skušam nekako izognit če je le mogoče, v nasprotnem primeru pa jih prav zelo grdo gledam direktno v oči. Ne vem če to pomaga ampak zdi se mi da meni malce dvigne samozavest. V takih primerih imam pa tudi spray-ček sabo. Čisto za vsak slučaj.
Uporabniški avatar
 solatka
#147633
A kakšne piskajoče napravce (ala osebni alarmi) kaj pomagajo?
Danes sem pri najboljšem sosedu zasledila razprodajo (pred potekom roka :lol: :wink: ) osebnih alarmov (pač mala piskajoča zadevica). Sem kar enega vzela, ker je bil poceni.

Koliko to dejansko pomaga? Al je bolj blažev žegen?
Uporabniški avatar
 Loni
#147635
solatka napisal/-a:A kakšne piskajoče napravce (ala osebni alarmi) kaj pomagajo?
Danes sem pri najboljšem sosedu zasledila razprodajo (pred potekom roka :lol: :wink: ) osebnih alarmov (pač mala piskajoča zadevica). Sem kar enega vzela, ker je bil poceni.

Koliko to dejansko pomaga? Al je bolj blažev žegen?


Če ti pozitivno deluje na psiho, potem je že OK, jaz sem se tam v svojih tekaških začetkih s piščalko počutila malo bolj zihr.
Uporabniški avatar
 solatka
#147639
LoniM napisal/-a:
Če ti pozitivno deluje na psiho, potem je že OK, jaz sem se tam v svojih tekaških začetkih s piščalko počutila malo bolj zihr.


He he... ja deluje na psiho... ker vem da tako glasno kot piska zadevica ne morem kričat :lol:
Pa verjetn če bi imel kak "kuža" zle namene, bi se tud ustrašil... glede na to, da psi slišijo 6x(?) glasnej od človeka.

No vsekakor upam, da ga nikol ne bom morala uporabit.
 Igi69
#147643
Tole gledanje v oči je blazno slaba zadeva. Če naletiš na kako pijano mularijo, je lahko ravno "grdo" gledanje v oči kaplja čez rob. To smatrajo kot izzivanje. Če ne gre drugače, tečeš po drugi strani poti, se nekoliko zravnaš, "izprsiš", tako da izpadeš bolj samozavestno in čim hitreje mimo :)
 bluy
#147696
solatka: Tale piskajoči alarm pa tudi mene zanima. Lahko poveš koliko stane, pa kje bi jih še prodajali - nisem čisto dobro razumela kaj misliš z razprodajo pred potekom roka - a razprodaja gre h koncu?

Zdaj ko se hitro zmrači se na določenih delih moje tekaške poti ne počutim najbolj varno, pa sem razmišljala o nakupu kakšnega takega alarma. Ampak ker nisem čisto sigurna če bi to imela, bi raje nekaj poceni kupila. Pa seveda tudi pojma nimam v katero trgovino iti pogledati za takšne alarme, kaj šele da bi vedela kje se kaj takega lahko poceni kupi?! :?
Uporabniški avatar
 solatka
#147736
bluy napisal/-a:solatka: Tale piskajoči alarm pa tudi mene zanima. Lahko poveš koliko stane, pa kje bi jih še prodajali - nisem čisto dobro razumela kaj misliš z razprodajo pred potekom roka - a razprodaja gre h koncu?

:?

Tisto z rokom sem se hecala ker so jih dali v isto košaro kot pa prehrambrene izdelke pred iztekom roka.

Jaz sem dala 1 euro. Lahko pogledam če jih še imajo.
Aja sem pa kupila to v našem Mercatorju. Prej jih nikoli nisem opazila. Tako da ne vem, a jih tudi redno prodajajo.
 sabina27
#148045
Pred letom dni sem imela slabo izkušnjo na Rašici in potem še na poljih ob Nemški cesti,... tako, da paranoja še vedno obstaja,... včasih me že ptiček v grmovju prestraši, kaj šele kak čudak, ki stoji na kakem brezpotju,...

po letu dni sem se spet lotila teka in tečem skupaj s psom,... upam, da me bo branil če se kaj zgodi,... :D
 Vinci
#148062
sabina27 napisal/-a:po letu dni sem se spet lotila teka in tečem skupaj s psom,... upam, da me bo branil če se kaj zgodi,... :D


Odvisno od klobase. :P

Jaz še nisem opazil, da bi se kje kdo ravsal. Če bi opazil, da se kdo na koga spravlja, bi pa skoraj zagotovo skočil zraven.
Uporabniški avatar
 Loni
#148097
sabina27 napisal/-a:po letu dni sem se spet lotila teka in tečem skupaj s psom,... upam, da me bo branil če se kaj zgodi,... :D


Slaba taktika, našo mrcino sem morala že sama braniti pred drugimi cucki in to večinoma takimi v XS velikosti, pa naš ni tako majhen. In sva na koncu bežala oba.
Uporabniški avatar
 RoKo
#148101
LoniM napisal/-a:XS velikosti


Strup je v majhnih flaškah, pes ki laja, ne grize.
 majabla
#148223
Sabina, jaz bi se s psom čisto varno počutila. V končni fazi nikoli ne veš kako napadalen je kuža. Enkrat sem prebrala, da so celo hiše s štirinožnim alarmom manj oblegane kot tiste z raznimi sirenami ipd.. Tako da.. psa ob noge in v dir :wink:
Uporabniški avatar
 Loni
#148225
RoKo napisal/-a:
LoniM napisal/-a:XS velikosti


Strup je v majhnih flaškah, pes ki laja, ne grize.


Laja naša malo večja in težja "flaška", grize pa tisto, kar je bolj pri tleh. :lol:

In pa še to, naša mrcina je mrcina samo po imenu, sicer spada med reševalne, ma na področju osebnega varovanja se pa navadno ne izkaže, glede na to, da ga nikoli nismo učili kazati zob. Bi on letel še pred mano, kar verjemi mi, reševalni pes pa tak. :lol: :lol:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA